Londra Moda Haftası 2019

Londra Moda Haftası 2019
Londra Moda Haftası


Londra Moda Haftası

Londra Moda Haftası

Sokak stilinin modaya dönüştüğü bir haftaLondra Moda Haftası, kendini rahat ve asi kimliği ile ön plana çıkarmaktadır. Renklerin ahenginden alınan güç ile Londra Moda Haftası kendini gerçekleştirdi. Londra yaşamın temposunda, 2019 İlkbahar/Yaz Moda Haftası’nın başrolünde olmayı başarmaktadır. Zıt renklerin tezatlığını bir potada eriten Londra Moda Haftası, güçlü ve feminist bir yapıda kendini oluşturmaktadır.

Julien Macdonald tasarladığı yeni koleksiyonunda müzik tadı vardır. Bu müzik tadı dinamik bir ruh olan seksi ve ‘rock’n roll’ müziğidir.  ‘rock’n roll’ müziğinin ruhunu kullanan tasarımcı dekoltesi yoğun kıyafetlerle tasarımlarından söz ettirdi. Londra Moda Haftası’nın podyumunda göze çarpan önemli bir isim yer almaktadır. Stephen Baldwin’in kızı Hailey Baldwin podyumda kendine bir yer buldu.  Johnny Coca ,  podyumda yeni bir kadın modeli yarattı. Coca’nın tasarımında blazer ceketler ve diz altı elbiseler yer almaktadır.

Ünlü tasarımcı Henry Holland Londra Moda Haftası’nda markasının 10. Yılını kutlamaktadır.  Holland tarzını klasik tarzını korumaktadır. Klasik tarzını renklerin ahengiyle desteklemiştir.

koleksiyondan-ornekler

Mary Katrantzou,  Londra Moda Haftası’nda yerini alan tasarımcılar arasındadır. Tasarımlarını payetlerin ışıltısı eşliğinde sergiledi.

Londra Moda Haftası’nın En İyi Koleksiyonları

Londra Moda Haftası’nın 2019 İlkbahar/Yaz Moda koleksiyonunda gri rengin güçlü duruşu ön plana çıkmaktadır. Grinin klasik duruşu renklerin ahenginde ortaya çıkmaktadır. Grinin klasik duruşunu yumuşatan rahat kesimli kıyafetler yer almaktadır.

Klasik parçaları tamamlayan spor parçalar, klasik rahatlığın bir simgesi haline gelmektedir. Klasik parçaların içerisinde ; pembe tonları, mercan tonları, sarı tonları ve gri tonları siyahın içerisinde yer alarak bir kontrast oluşturdu. Bu kontrastın içerisinde bir renk cümbüşü yer almaktadır.

koleksiyon-ornekler

Kadınsı yapıyı destekleyen parçalar arasında pile ve nakış detayları göze çarpıyor. Pile ve nakış detayları kadınsı yapının daha romantik bir hava kazanmasına olanak sağlamaktadır. Modellerin iç çamaşır giymemesi cesur bir yapının varlığını simgelemektedir. Londra’nın tarihi dokusunda bir renk dokusu yer almaktadır.

Londra Moda Haftası’nda en trend parçaların arasında, salaş bluzlar ve elbiseler yer almaktadır. Klasik parçaların renk hakimiyeti bluzların ve elbiselerin başlıca özelliklerindendir. Bu özellikler çarpıcı tasarımlara bir ahenk katmaktadır. Londra Moda Haftası koleksiyonlarında sokak stilinin özgürlüğüne yer verilmiştir.

londra-moda-haftasi

Birinci gün podyuma çıkan markalar arasında ; Mackintosh, Jermyn Street ST James, Matthew Miller, Alex Mullins, Nasir Mazhar, Tiger of Sweeden, YMC, Videogame Wars, Oliver Spencers, Thomas Pink, Berthold, Lau Dalton, Cottweiler bulunur.  İkinci gün ise ;  Richard James, Wales Bonner, Pieter, Chester Barrie, Joseph ve Belstaff yer aldı.


Londra Moda Haftası 2019

Londra Moda Haftası 2019

Related news Londra Moda HaftasıLondra Moda Haftası


Londra Moda Haftası


Londra Moda Haftası


Londra Moda Haftası


Londra Moda Haftası


Londra Moda Haftası