Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 2019

Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 2019
25.08.2019

Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 68

Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat

Her araba sahibi destek isterarabanızın saflığı. Ancak, birçok kişi motor bölmesinin temizliğini unutuyor. Uzmanlar, güç ünitesini 1-2 yılda bir harici bir temizlik yapmalarını önerir. Ancak bu işlem sadece contalarda ve diğer sızdırmazlık elemanlarında yağ sızıntısı yoksa etkili olacaktır. Ve bugün, krank mili arka yağ keçesinin kendi ellerimizle nasıl değiştirileceğine bakacağız.

Nasıl belirlenir?

Bu arızanın çok basit olduğunu belirleyin - debriyaj mahfazası ile motor arasında yeni yağ damlaları asılarak.krank mili arka yağ keçesinin değiştirilmesi Bu elemanın sökülmesi ve montajının yanı sıra koşu bandının tamirinin teftiş çukurunda ve en önemlisi de asansörde yapıldığını belirtmek gerekir.

Nasıl yapılır?

Değiştirmenin nasıl yapıldığına bakalımarka krank mili yağ keçesi kendi elleriyle. Bunu yapmak için şanzımanı sökün. Makineyi durakların yardımıyla önceden sabitleyin ve şanzımanı sökmeye devam edin.

Arka sürücüdeki şanzımanın sökülmesi

Bu prosedürün ön ve arka tekerlekten çekiş arabalarında farklılıklara sahip olduğu belirtilmelidir.koşu bandı tamiri Böylece, ikinci durumda, kandanşaft, civata üzerindeki arka şanzımana tutturulmuştur. Daha sonra şanzımanı sökmek için negatif terminali kapatın ve marş motorunu çıkarın. Ayrıca debriyaj köle silindirini çıkarmamız gerekiyor. Uzmanlar bir hortumla çıkarmayı öneriyorlar. Sökerken sızıntılara dikkat edin. Silindir anterinde hasar varsa veya hortumlarda ve sızdırmazlık noktalarında iz kalmışsa, bu parçalar yenileriyle değiştirilmelidir. Aksi takdirde, tam anlamıyla kavramayı kaybedersiniz - tüm seviye, hortumdaki veya anterdeki çatlaklardan dışarı akacaktır. Bundan sonra, vites kutularını kontur boyunca sabitleyen cıvataları gevşetin. Çerçeve arabalarda, "süspansiyon" a bağlıdır - kural olarak, 4 cıvata ile desteklenmektedir. Ayrıca, vites kolu serbest bırakıldı. Gelecekte, bize müdahale edecektir. Ardından kutu güvenle çıkarılabilir.

Bilmek önemlidir

Sökündüğünde, şanzıman ağırlığının birkaç on kilo olabileceğini ve sökümle baş etmek için bir ağırlığın zor olacağını unutmayın.krank mili arka yağ keçesi Mümkünse bir asistan çağırın. Ayrıca, transmisyonda petrol dökülüyor çünkü sızdırmazlık delikleri mevcut değil - bu normaldir. Şanzıman ahşap bir yüzeye yerleştirilir. Asfalt üzerine koymayın - bu sayede iletimin önemli yapısal kısımlarına zarar verebilirsiniz. Söküm susturucu borusu tarafından engellendiyse, önce dışarıdan çıkarın. Egzoz sisteminin bileşenlerini monte ederken, yeni contalar (emme borusu ile katalizörün yanı sıra rezonatör) yerleştirmek daha iyidir.

Ön sürücü

Bunu yapmak için bir krikona ihtiyacınız olacak. Yarı aks somununu söküyoruz, aracın ön kısmını kaldırıyoruz ve sol tekerleği çıkarıyoruz. Stand zorlukla çıkarsa, direksiyon parmağını sökmeyebilirsiniz. Ardından, ikinci yarı ekseninin somununu sökün ve bir bakır kılavuz kullanarak ısıtın. Tüm "menteşeli" kutunun kaldırılması gerekir. Bu bir kablo ve bir hızölçer sensörü, debriyaj, arka paneller, ters kablolar olabilir.krank mili arka yağ contası Daha sonra kutunun sabitleme cıvataları bir daire içinde kaldırılır.Dişli. İkincisi, yarıçaplarla değişiyor. Vites kutusunu motordan ayırmak için, hafifçe gevşetin ve geriye doğru kaydırın. Daha sonra debriyaj sepetini ve volanı çıkarmak gerekir - bunun için kafa ve mandallı bir anahtar kullanın.

konsey

Krank mili arka yağ contasının değiştirilmesi - prosedürÇok ciddi, birçok düğümün sökülmesini gerektiriyor. Montajı zaman kaybetmemek için, tüm cıvataları her üniteden ayrı bir kutuya koyarız. Bunların her birini, örneğin "pervane şaftı montaj cıvatalarını" imzalamanız tavsiye edilir. Yeterli tecrübeyle bile, bu tavsiyeyi göz ardı etmeyin. Pratik, bu şekilde elemanların montajının çok daha az zaman aldığını gösterir.

Sırada ne var?

Bundan sonra, krank mili arka yağ contasının değiştirilmesiÖn ve arkadan çekişli araçlarda eşit olarak üretilir. Eski elemanı sökmek için kendinden kılavuzlu vidayı kullanmalısınız. Krank mili contasının kenarına vidalanır. Birkaç dönüşe (metale kadar) büküm ettikten sonra, penseleri elimizde tutarız ve salmastra kutusunu dışarı doğru çekeriz. Krank mili arka yağ contasının boyutu çok büyükse ve çıkması zorsa, ikinci vidayı vidalayın ve elemanı iki el ve alet ile dışarı doğru çekin. Ayrıca özel bir çektirme kullanabilirsiniz.krank mili yağ keçesi numarası Ardından, arka conta muhafazasını çıkarınve orada yeni bir tane koymak, geri koy. Çoğu zaman vücut astarı hasar görür, bu yüzden dikkatli bir şekilde durumuna bakarız ve gerekirse gerekirse bir değişiklik yaparız. Ek olarak, krank mili arka yağ contasının değiştirilmesi, rulmanın performansını kontrol etmeyi gerektirir (ana şanzıman şaftını içerir). Başka bir yatak gibi teşhis edilir - dönme sırasında dönmesi veya sıkışması durumunda, artık daha fazla çalışmaya tabi değildir. Debriyaj sepetini takarken, bütünlüğüne dikkat etmek önemlidir. Yapraklar içeride veya eşit olmayan şekilde bükülürse ve düğümün kendisi çatlaklarsa, aynı zamanda değiştirilmelidir. Sıkıştırma yatağı da arıza nedeniyle kontrol edilir. Debriyaj çatalında çatlak olmamalıdır. En ufak bir kusur bulursa, değiştirilmesi gerekir. Bu ucuz - bir kural olarak, yerli otomobiller için 300-500 ruble.

krank mili arka yağ contasının nasıl değiştirileceği Montaj sırasında debriyajın merkezlenmesi önemlidir.sürücü. Deneyimli sürücülerden kayda değer bir lifhak - bunun için birincil vites kutusunu kullanın. Deliğe takın ve sonra - debriyaj mekanizmasını sabitleyin. Bundan sonra, şanzıman yerine güvenli bir şekilde monte edilebilir.

Krank mili arka yağ contası neden sızdırıyor?

En yaygın sebeplerden biri,titreşimler. Kilometre ile, contanın iç tarafında aşınma artar. Kural olarak, elementin kaynağı 100 bin kilometredir. Bu mesafeye ulaşıldığında, uzmanlar sadece bu parçayı değiştirmeyi değil, aynı zamanda çalışan dişliyi teşhis ve tamir etmeyi de tavsiye ederler. Sadece titreşim önleme için amortisörler ve destekler değil, aynı zamanda sessiz blok süspansiyonları test ediliyor. Uzun park nedeniyle doldurma kutusunun kurutulması da mümkündür. Örneğin, bu araba garajda "kışlanmış" olursa olur. Contanın kuruması ve kurutulması, erken aşınma ve yıpranmayı (parçanın düzleme gevşek şekilde bağlanması) gerektirir. Yeni ürün otomobil markasıyla numaralandırıldı. Örneğin, Kopeyka için krank mili yağ keçesi 2101-1005034'tür.krank mili arka yağ contasının nasıl değiştirileceği Yeni elemanlar gelince, dolgu macunu olabiliryanlış montaj nedeniyle sızıntı. Bu düzlemdeki düzensiz yerleştirme nedeniyle olur. Ama bu her zaman böyle değildir. Yeni salmastra kutusunun sızıntısı, karter gazlarının artan basıncından kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, sadece mühürleyiciyi sıkarlar. Öğe yer değiştirir ve bir sızıntı oluşur. Ayrıca, kırık bir yağ filtresi nedeniyle bir arıza meydana gelir. Üzerindeki çizgilerin varlığı, iyi uymayan bir sızdırmazlık elemanı olduğunu gösterir. Bu arada, yeni filtre tek elle bükülmelidir. Cihazı kategorik olarak sıkıştırmayın.

Sonuç

Yani, nasıl değiştirileceğini öğrendikkrank mili arka yağ contası. Gördüğünüz gibi, bu işlemi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Ana şey, cıvataları doğru şekilde sıralamaktır, böylece montaj sürekli bir eziyete dönüşmez.

Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 2019

Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 2019

Related news

 • AK Parti, Mersin ve Adanayı MHPye bırakabilir
 • Çok İzlenen Videolar
 • Özcan Deniz Baba Oldu, İşte İlk Fotoğraf
 • Tavuklu Mantarlı Poğaça
 • Magnezyum kaynakları ile Etiketlenen Konular

 • Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 4

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat


  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 51

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 36

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 28

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 54

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 42

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 63

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 46

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 19

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 84

  Krank mili arka yağ contasını değiştirme: adım adım talimat 70