Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek 2019

Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek 2019 Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

Herhangi bir apartmanda konaklamaBaşka kiracıları bir şeye koymayan ve geri kalanları eylemleriyle ihlal eden boyun eğmeyen komşular gölgesinde kalsın. Bu nedenle, bir daire satın alırken, sadece apartman dairesine ve girişe değil, aynı zamanda içinde yaşayan insanlara da dikkat etmek önemlidir. En yaygın şikayet inşaat ekipmanı, yüksek sesle müzik, aile kavgası gürültüdür. Komşular-ihlal edenler ile pazarlık edebilmek harika bir şey. Ama bunu yapamazsan, yardım için uzmanlara başvurmalısın. Bu durumda, tüm eylemler şikayetin yazılması ile başlar.

Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği

Komşulara karşı toplu şikayet

Komşularla ne gibi problemler hayatlarımızı en çok üzüyor? Çok fazla değil, ama herhangi biri çok zarar verebilir. Örneğin:

 1. Revizyon için ciddi bir stresKomşuları, özellikle Sovyet evlerinde. Ve sadece kesinti olmadan çalışan elektrikli cihazların yapımı değil. Bir daireyi tamir ederken, hemen hemen her zaman erişim yolu büyük çöp torbaları (tahtalar, köpük bloklar, fayans, kutular, linolyum, laminat) tarafından işgal edilmektedir.
 2. Başka bir durum komşular, özellikle evde nerede, evlerdeki çöplerin yapmak basitçe tembel olduğu zamaneksikÇöp öğütücüsü. Dairelerinde gereksiz çanta bulundurmak istemiyorlar ve sonra bu komşular katlar arasında merdiven boşluğunun yakınında çöp toplarlar. Komşular, girişteki eşyaları temizlemez.
 3. Yetişkinler yokken başka durumlar varevcil hayvan bakımı ile başa çıkmak ve onların daire hoş olmayan bir koku üretir. Genel olarak, bu çok sayıda kedi ve köpek alan tek kişi olur.Ve ayrıcatasma olmadan serbest bırakılan evcil hayvanların birilerini yoldan geçenleri ısırması mümkündür. Ya da bir köpeğin yüksek sesli havlaması, komşulardan öfke fırtınasına neden olabilir.

komşulara şikayet

sel

Tavandan, hatasız akar ve şimdi bütünözel yapım onarımlar. Bu durumda, sorunun çözülmesini, faille olan ilişkinin açıklığa kavuşturulmasına gerek kalmaz, böylece hiçbir şey elde edemezsiniz. Her şeyden önce, acil durum servisini aramak, sel olaylarını düzeltmek ve sızıntıyı gidermek gerekir. Buen önemliSonraki işlemlerde lehinize oynayacak bir nüans. En iyi ihtimalle, suçluların zararı onarması gerekiyor.dayaklazeminin altındaki apartman dairesinde, aksi takdirdezorunda olmakmahkemeye git.

Sele dokunmuşsadeğilDaireler, daha sonra komşular toplu bir şikayet yazabilir.

Gürültü, ilişkiyi bulmak

Alkolikler veya küreklerin yanında yaşarsanız, normal gürültü, partiler, yüksek sesli müzik kavgalargereklipolisi ara. Bölge polis memuruna şikayette bulunmak için sabah beklemenize gerek yok, güvenli bir şekilde 02 numaralı telefondan arayabilir ve bir kıyafeti çağırabilirsiniz.

Komşularımla nerede şikayette bulunabilirim?

Burada her şey ihlalin türüne göre değişir. Her vaka bireysel olarak kabul edilir. Örneğin, itirazın imzalanması için bir örneği ziyaret ettikten sonra, ikinci, üçüncü vb. İyi, eğer her devlet organında gerçekten işlerini yapacaklar ve mektubu uzak kutuya ertelemeyecekler.

Herhangi bir zor durumda, bölge polis memuruna komşulara şikayette bulunabilirsiniz. Bu en basit ve en çokortakseçenek, özellikle ilk başta savaş komşuları ile. Bir subayın kurbanlardan aldığı şikayeti öğrenmesi ve derhal tepki vermesi zorunludur. . Bu durumda ilçe katılıyor problem daireo zaman girişteki bütün komşularla röportaj yapmalı ve bir protokol hazırlamalıyım.

polise ifade

Savcılık

Sorunu çözmek için bölge memurundan herhangi bir işlem yapılmazsa, savcının bürosuna başvurabilirsiniz. Bu durumda, bölgeden yazılı bir ret almak ve onunla birlikte gitmek gerekir.daha yüksek otoriteler.

Sıhhi ve Epidemiyolojik Hizmete

organizasyon, girişteki ebedi çamurla, çiçek yatağında köpek dışkısıyla sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. bunların hepsi epidemiyolojik bozukluklardır. Şayet şikayete bir protokol eşlik edeceksedaha erkenBölge memuru tarafından hazırlandı.

İtfaiyeye

Merdivenlerde seçeneklerden biri miaçıklıklıve katlar arası alanlar çeşitli çöpler (çöp, çerçeveler, mobilya) ile kaplıdır. İtfaiyeye başvurma argümanı yeterince basit Bu dağınıklık, yangın durumunda insanları tahliye etmeyi zorlaştırabilir.

parsel uygulaması

Idare

Çoğu şehirde, bir şikayette bulunabilirsinizİlçe idaresi doğrudan e-posta yoluyla veya otoritenin resmi sitesine kayıt olunarak. Bu, milletvekillerinin ve başkanlarının kesinlikle bu itirazda yer alacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte, özel olarak eğitilmiş personel şikayetleri çözecek ve nereye gitmeleri gerektiğini onlara gönderecektir.

Birçok durumda durum yardımcı olabilirRospotrebnazdor. Arayaraksıcak hatsorunu hızlıca çözebilir, gerekli tavsiyeyi alabilirsiniz.

bir komşuya karşı toplu şikayet

Bir mahalle polisine toplu bir şikayet nasıl yazılır? örnek

Kolektif mücadele en etkili yöntemdi savaş ilesuçlularınkamu düzeni. Toplu bir şikayet yazmak için tek bir örnek, poliste yönetimde mevcut değil. Ama birkaç standart kural var. Onlar herhangi bir yerde kayıtlı değil, amaoldukça etkiliuzun yıllar boyuncabespredelschikovve hakikat arayıcıları. Bir başvuru yazarken, komşulara karşı toplu bir şikâyet örneğinde belirtilen aşağıdaki nüanslara güvenmek gerekir:

 1. Doğru olarak ele alındı. Tüm denetimlere bir kerede cevap vermeleri gerekmeyecek şekilde yazılmaya gerek yoktur. Sadece bu tür bir problem için geçerli olan belirli organlara başvurmak gerekir. Muhatabın seçiminin doğruluğu konusunda şüpheler varsa, buna ek olarak aşağıdakileri de yazabiliriz: “Lütfen bu temyiz sorununu çözme yetkisine sahip değilse, itirazımızı iletin.”

 2. Komşularla ilgili şikayet örneğinde bölge polis memuru itirazın söz konusu olduğunu belirtti.olmalıÖzgün renkler ve abartılar olmadan özünde yazılmıştır. Komşulara karşı toplu bir şikayette, sadece gerçekler açıklanmalıdır.
 3. Modele göre ilçe bürosuna başvuru kısa olmalı ve . Teklifler kısa ve net olmalıdır.
 4. temyizmantıklı olmalı. Bir vaka ne zamanBir insan için sevmediğini hissediyorsun, başka bir şey ne zamanhaklarınızı ihlal ediyor.
 5. Yazılı itirazolmalıyetkin bir şekilde derlenmiştir. Uygulama hata içermemelidir.
 6. Mümkünse, ses ekleyin ve videomalzemeler. Örneğin, birinin arabası bir oyun alanına park edilmişse.
 7. Belirli isteklerle. Örneğin: Komşularımızı bu ihlalleri ortadan kaldırmak için mecbur etmenizi rica ediyoruz ....

Bireysel şikayet, yukarıda açıklandığı gibi aynı kurallara göre yapılır.

komşulara karşı şikayet

Dolaşımda ne olmalı?

Komşulara toplu bir şikayetin bir örneği internette bulunabilir ve indirilebilir. Uygulama, kural olarak, serbest formda yazılmıştır. Yazılı tedavi parçalar:

 • giriş, ilk kısım;
 • ana kısım;
 • son kısım.

Polis komşularına toplu bir şikayet örneğiAyrıca internette bulabilir veya bölge memurundan bir kağıt versiyonu isteyebilirsiniz. Bir polis memuru, kiracıların sözlerine dayanarak yazılı bir itiraz yazabilir, bunun ardından imzalanması gerekir. Başvurunun hazırlanmasında zorluklar varsa, avukat sorunu çözmeye yardımcı olacak ve şikayetin nasıl doğru yazılacağını gösterecektir.

İlçe avukatına toplu bir şikayet yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Örnek uygulamada polise, aşağıdaki bilgiler belirtilir, bunun yardımıyla bir itiraz yazabilirsiniz:

 • Şikayetin yapıldığı şirket veya kuruluşun adı.
 • Kurumun başkanı, baş harfleri.
 • Şikayette bulunan kişilerin isimleri, imzaları.
 • Sakinleri şikayette bulunan ev numarası ve sokak adı.
 • Komşuların sorun yaratan ev numarası ve sokak adı.
 • Tüm detaylardan bahsetmenin özünün somut ve ayrıntılı bir açıklaması.
 • Temyiz yazılarına katılan kişilerin listesi.
 • Komşulara karşı toplu bir şikayetin toplanması için sayı, ay ve yıl.

komşulara ilçe şikayeti

Toplu bir şikayet yazmanın özellikleri

Komşuların toplu olarak şikâyet örneğinde görsel olarakDaha çok "biz" zamiri olması gerektiği görülebilir. İfadeler bir kişiden değil, birkaçdan (toplumdan) geldiği için. Temyiz yazarken, mevcut mevzuatın makalelerine ve normlarına atıfta bulunulması gerekir. Modele göre, polise bir bildiri iki kopya halinde yapıldı. Uygun otoriteye bir başvuru gönderilir, ikincisi evin sakinleri ile kalır.

Şikayeti iki şekilde gönderebilirsiniz:

 • Sekretere doğrudan elele vermek;
 • posta veya kayıtlı posta.

Toplu bir şikâyette bulunma ve gözden geçirme için son tarihler

Sanat'a göre Rusya Federasyonu Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 144. maddesi uyarınca, polis memuru toplu tedaviye karar vermelidir (ilçe polis memuru yaklaşık üç gün verilir).

Mevcut iseBölge polis şefinden gelen resmi bir talebin artma hakkı var Rusya Federasyonu Ceza Muhakemesi Kanununun 144 üncü maddesine göre 10 güne kadar süre.

Savcılığın kolektif şikâyeti göz önünde bulundurulması, temyiz başvurusunun alınmasından itibaren otuz güne kadar sürmektedir.

Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek 2019

Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek 2019

Related news

 • Kimyasal Madde Kullanmadan Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir Enfes Yemek Tarifleri
 • Muzlu Padişah Lokum Videosu
 • Yeni Nesil Yatay Derin Dondurucu UED 210 A
 • Acı biber neden acıdır
 • İç Baklalı Enginar

 • Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek


  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek

  Komşulara karşı toplu bir şikayet örneği. Bölgeye uygulama: örnek