Koksaksa neden acıyor 94 14.02.2019, 22:53

Koksaksa neden acıyor?

Bir kural olarak travma, kuyrukkunun acı çekmesinin sebebidir. Sık sık bu hissi bir kırık eşlik eder.

Doktoru birden fazla ziyaret eden birçok hasta,Bir sonraki uzmana gitmeden önce, neden bir kuyruk sürüncemeleri olduğunu zaten biliyorum. şey onlar tarafına veya önüne eğilmiş olabilir, bu nedenle rahatsızlık verir.

Uzmanlar eğer kuyrukkur acıyorlarsacoccygodynia. Durum oldukça tatsız, birisine rahatsızlık veriyor. Kural olarak, acıyı normal faaliyetlerle meşgulken gün boyunca kendini gösterir ve herhangi bir stresle ilişkilendirmez. Bu durumda oturma pozisyonundaki bir kişi, kalçalardan birinde destek ile yanlış duruşlar alır.

Omurga omurganın son bölümüdür. Birlikte erimiş üç veya beş tane temel omurga içerir. Aşağı doğru yönlendirilmiş bir köşe şekli olan bir üçgen şekli vardır. Koksikus ve sakrum tabanı eklemlenme alanında hareket kabiliyeti ile karakterize sakrokoksigeal bir eklem bulunur. Bu nedenle, omurganın uç kısmı, örneğin doğum sürecinde sapma gösterebilir, böylece doğum kanalının artmasına katkıda bulunur.

Koksisin nispeten küçük bir boyutu vardır. Bununla birlikte, buna rağmen, pelvik tabanın, genitoüriner sistem organlarının yanı sıra rektumdaki bağların ve kasların işleyişinde yer alır. Koksiks lifleri beynin sert kabuğunun omurga bölgesinden geçer, geniş kalça kasının lifleri birbirine sarılır, bu da uyluğun uzatılması sürecine katılır. Buna ek olarak, son vertebral kolon yerçekimi yükünün pelvis halka yapılarına dağılımında yer alır.

Yaralanma, asimetrik stres yaratır.bağların hemen yakınına tutturulmuştur. Bu yüzden kuyruk sancıları acıyor. Bu durumda, sakrumun iliyak kemiklere göre hareketliliğinin bir kısıtlaması da vardır. Lomber omurgayı bloke etmenin bir sonucu olarak, diskin bir çıkıntısı (şişmesi) oluşur ve sonra fıtık oluşur. Kukeksi ve alt sırt ağrısının nedeni de budur. Genellikle bu lezyonlarla rahim, rektum, yumurtalıklar ve prostat işlevlerinin ihlali söz konusudur.

Koksaksa henüz acıyor mu?

Bu, bir sonucu olarak ortaya çıkabilirsakrum bölgesinde bulunan omurilik sinirlerinin beyin omurilik sıvısı kistinin oluşumu. Kural olarak, tahrik faktörü travmandır. Bu durumda, ağrı basitçe kuyruğa verilebilir. Daha doğru teşhis için uzmanlar MR'ı kullanırlar.

Keder, pelvik organlarda malign bir tümör veya metastaz gelişimini de gösterebilir. Bu durumda, MRI tanısı açıklığa kavuşturmak için de kullanılır.

Koksikseki ağrıyı gidermek için, birkaçyolları. Bazı hastalar manuel terapiste yönelir. Bu tür bir tedavinin biraz "ham" yöntem olarak kabul edildiğine dikkat edilmelidir. Bu, kural olarak, manuel terapistin rektuma nüfuz ederek etki yapması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Sadece semptomları değil, aynı zamanda nedenleri de ortadan kaldırmakkoktsigodinii daha dikkat çekici, uygun ve etkili bir yöntem osteopati ve homeopati birleşimidir. Bir osteopat uzmanı, rektuma girmeden, doğru dış manipülasyonlar gerçekleştirir. Etki, sakrokoksikeal ligamanın alanına yönlendirilir. Homeopatik ilaçların kullanımı ile birlikte, bu tür tedavi etkili bir sonuç verir.

Koksidiya semptomları geliştirirken, bunların tezahürlerini görmezden gelmek için tavsiye edilmez. Birçok durumda ihmal edilen hastalığın çok hoş olmayan sonuçların gelişimini kışkırttığı belirtilmelidir.

Koksaksa neden acıyorfotograflar Goruntuler Fotograf resim

Related news

 • Aluşta, özel sektör. Alushta dinlenme - değerlendirme, fiyatlar
 • Devyasil, votka tentürü: uygulama ve rehberlik
 • Boşanma Çocuğunuzu Nasıl Etkiler
 • Mekanikteki dişlileri düzgün şekilde nasıl geçirebilirsiniz. Temel İpuçları

 • Koksaksa neden acıyor 48

  Koksaksa neden acıyor


  Koksaksa neden acıyor 47

  Koksaksa neden acıyor 19

  Koksaksa neden acıyor 60

  Koksaksa neden acıyor 81

  Koksaksa neden acıyor 21

  Koksaksa neden acıyor 73

  Koksaksa neden acıyor 21