Kilo Vermek için Egzersizler 2019

Kilo Vermek için Egzersizler 2019
Kilo Vermek için Egzersizler


Kilo Vermek için Egzersizler

Kilo vermek için egzersiz yapmak geçiyorsa aklınızdan, daha çok yağ yakıcı egzersizler uygulamalısınız. Bazı egzersizler sadece vücudu toparlamak için yapılan egzersizlerdir. Kilo vermek için egzersizler yapacaksanız daha kapsamlı ve programlı bir çalışma gereklidir. Ayrıca yalnızca spor yaparak kilo vermeniz biraz zor olabilir.

Sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda da bitki çayları metabolizmayı hareketlendirmek adına destek yapmalısınız. Egzersiz yapmak için spor salonlarına gidebilirsiniz. Size uygun bir program belirleyerek uzmanlarla beraber çalışabilirsiniz. Bunun için zamanınız yoksa evde de spor yapabilirsiniz. Beraberinde günlük hayatınızı da hareketli geçirmeniz faydalı olabilir.

Zayıflamak amacıyla yapılan egzersizlerde bölgesel olarak çalışacaksınız; mutlaka öncesinde en az 20 dakika kadar ısınma hareketleri yapmalısınız. Zaman olarak zayıflamak için en uygun spor vakti sabah saatleridir. Sabah saatlerinde metabolizma daha aktiftir ve hızlı çalışır. Sporla beraber tavan yapan bir aktivite ile yağ yakışını sağlar. Unutmayın sağlıklı beslenme egzersizlerle beraber kilo vermenize hız kazandırır.

Karın Bölgesi Egzersizleri

Birinci harekette zemine sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı karnınıza doğru çekerek yukarı kaldırın. Ellerinizle boynunuzdan destek alarak; üst gövdenizi yukarı doğru kaldırın. Çok fazla kaldırmanız boynunuza zarar verebilir. Yarım mekik kadar kaldırmanız yeterli olacaktır (Yaklaşık 30-40 derece kadar). Hareketi 15 kez yaptıktan sonra dinlenerek tekrar 15 kez olmak üzere toplam 30 kez tekrarlayın.

İkinci harekette yine zemine sırt üstü uzanın. Belini yukarı kaldırın. Beliniz havadayken, tek bacağınızı zemine paralel olarak açın ve kapatın. 10 kez tekrarladıktan sonra diğer bacak için de aynı hareketi yine 10 kez tekrarlayın.

Basen Bölgesi için Egzersizler

Zemine yüzüstü uzanın. Bacaklarınızı büküp kendinizi kalça kısmından yukarı kaldırın. Mekik hareketinin tersi gibi düşünebilirsiniz. Hareketi 20 kez tekrarlayın.

Kilo vermek için egzersizlerin çeşitlerini artırabilirsiniz. Yalnız unutmamalısınız ki kilo vermek için egzersiz yapmak tek başına çok etkili olmayabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Betül Yücel

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Kilo Vermek için Egzersizler 2019

Kilo Vermek için Egzersizler 2019

Related news Kilo Vermek için EgzersizlerKilo Vermek için Egzersizler


Kilo Vermek için Egzersizler


Kilo Vermek için Egzersizler


Kilo Vermek için Egzersizler


Kilo Vermek için Egzersizler