Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 2019

Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 2019
19.08.2019

Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 2

Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler

Aileden Kashtan cinsinin yaprak döken bitkilerikayın castanea sativa, ya da basitçe yenilebilir kestane, lezzetli ve besleyici meyveler uğruna birkaç yüzyıl boyunca yetiştirildikleri Avrupa topraklarında yaygın olarak dağıtılır. Dayanıklılık ve donma direncinden ötürü, bu ağaçlar kuzey Avrupa ülkelerinde, örneğin Britanya Adalarında bile büyür. Bununla birlikte, bu tesis için ideal koşullar, çiçeklenmeyi ters yönde etkilemeyen geç ilkbahar donlarının olmadığı ılıman bir iklime sahip bölgelerdir.

kestane yenilebilir

Kestane yenebilir tanımı

Yetişkin bitki geniş, ince ile karakterizedirDikey veya spiral oluklu gri oluklu kabuğu örten gövde. Yüksekliği 35 metre ve çapı - iki metreye kadar ulaşabilir. Yaprakların şekli dikdörtgen, oval, sivri kenarlı ve boyutları 16-28 cm uzunluğunda ve 5-10 cm genişliğindedir. Bölgemizde, bilindiği gibi, at kestanesi yaygındır ve çoğu yenilebilir bir kestanenin yenmezden nasıl ayırt edileceğini bilmemektedir. Yani, yapraklar üzerinde. Bu parlak bir görünüme sahip bir asil göreceli olarak geniş ve yoğun bir yaprak oysa yenmeyen bitki meyveler görüleceği gibi, ortak bir yaprak sapı adet 5-7 üzerinde düzenlenmiştir karmaşık palmate yaprakları, yer alır. Kestane çiçeklenme dönemi yaz aylarının ilk yarısıdır (Haziran sonu - Temmuz başı). Dalların uçlarında, demetler halinde büyüyen uzun (10-20 cm) küpelerde toplanan küçük beyaz çiçekler görülür. küpe üst kısmı erkek çiçek işgal ve alt - - İlginç bir şekilde, bir küpe de her iki cinsten çiçekler ihtiva kadınlar. yenilebilir kestane meyvelerin dişi çiçek düşme ile, olgunlaştırmak dairesel bir şekle sahip olan ve küçük hayvanlar ve kuşlardan koruyan dikenli koruyucu kılıf ile kaplanmıştır. Ekim ayında, olgun meyveler dikenli evlerini terk eder.

yenilebilir kestane nasıl ayırt edilir

Büyüyen koşulları

Kestaneler yemişler.süzülmüş kum ve hafif bereketli topraklar. Çok gölgeli yerleri ve aşırı ıslak, bataklık, kısır veya kireçli toprakları tolere edemezler. Bitkilerin çoğaltılması, sonbaharın ortasında olgunlaşan aşılama veya tohumlarla gerçekleştirilir. Kestane meyvesinin ana düşmanı gri proteindir, bu nedenle bu hayvanın bulunmadığı yerde bitki ağaçları bulunmalıdır. Çok düşük sıcaklıklara sahip bölgelerde kestanenin meyve vermeyeceği unutulmamalıdır.

yenilebilir kestane meyveleri

Kestane yenilebilir - gerçek bir incelik

Castanea sativa'nın ana zenginliğilezzetli nişastalı fındık. Besinsel nitelikleri, glüten bağlayıcı protein hariç, buğdayın özelliklerine benzerdir - bu bileşen, meyvelerde yoktur. Kestane unu, hamur ürünlerinin hazırlanmasında kendine has bir lezzet ve ufalanabilirlik sağlamak için kullanılır. Ayrıca, yenilebilir kestanelar demleme sırasında hammaddelerin rolünü oynarlar ve aynı zamanda kekler ve pudingler için mükemmel bir içeriktirler. Aynı zamanda bağımsız bir şekerleme ürünü olarak da kullanılırlar, örneğin, Fransa'da kavrulmuş şekerli kestane fındıkları çok popülerdir.

Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 2019

Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 2019

Related news

 • Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme
 • Günlere Göre Burç Özellikleri
 • Peynirli Domates Dolması
 • WhatsAppta pişmanlığın süresi uzatıldı
 • Marmaraereğli Haberleri: 4 yaşındaki Görkem, karne almak için ağladı

 • Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 6

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler


  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 80

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 1

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 27

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 78

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 76

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 73

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 95

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 53

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 35

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 78

  Kestane yenilebilir: eşsiz tat, sağlıklı özellikler 40