Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları

Neden kepek oluşur? Peki, kepek sorunundan kurtulmak, kepeği tedavi etmek mümkün müdür? Hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan kepekten kurtulmanın doğal yolları esraninportresi.com’da

Daha çok erkeklerin başına gelen bir sorun gibi algılanır her nedense? Halbuki pek çok kadın da hayatının bir dönemindekepek sorunuile baş etmek zorunda kalmıştır. Saçlarınızın arasında, koyu renk kıyafetlerinizin omuz ve sırt bölümlerindeki beyaz zerrecikler çoğaldığı an kepek sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu anlarız. Her yaşta görülebilen bir rahatsızlık olan kepek, ergenlik döneminde ve genç yaşlarda (yağ salgısı bu dönemlerde daha fazladır) daha ağırlıklı olarak görülmekte. Ağırlıklı olarak, yağlı cilt tipine sahip olanların maruz kaldığı kepek, saç diplerinin kuruması, pul pul dökülme hali gibi durumlar ile kendini göstermektedir.

Kepekten kurtulmak için, öncelikle kepeğin neden oluştuğu tespit edilmeli, ardından kullandığınız şampuanlardan, saç yıkama sıklığına,kepek şampuanıne sıklıkla kullanılacağına, yapılması gereken bakımlara kadar pek çok detaya doktor kontrolünde karar verilmelidir. Peki bunlarla birlikte,kepekten kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları

1 kepek sorunu_mini

Kepekten kurtulmanın doğal yolları 1- Saçınızı temiz tutun :Saçın temiz olması ama bir yandan saç diplerinin ve saçların kurumaması önemlidir. Kepekli saçlarda bu dengeyi yakalamak aslında oldukça zordur. Genellikle yağlı cilt yapısına sahip olduklarında saçlarını da her gün yıkama gereksinimi duyarlar. Önerilen, kepek şampuanı ile haftada 3 kez yıkamaktır. Ancak bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ben her gün yıkamak zorunda kalıyorum diyorsanız da her yıkamada kepek şampuanını kullanmamak gerekiyor. Çünkü kepek şampuanlarının saçtaki en büyük etkisi kurutmasıdır. Bu yüzden haftanın 3 günü kepek şampuanı kullanmak, diğer günlerde normal bir şampuan kullanmak daha doğru olacaktır.

2 kepek oluşmaması için yıkama adımı_mini

Kepekten kurtulmanın doğal yolları 2- Şampuan kullanımı :Saçlarınızı kepek şampuanı ile yıkadığınız zaman, şampuanı hemen durulamamak bir diğer önemli noktadır. Şampuanı saçınıza uyguladıktan sonra, 4-5 dakika şampuanın saçınıza nüfus etmesine izin vermeniz gereklidir. Şampuanı duruladığınız suyun sıcaklığı da önemlidir. Çok sıcak su ile saçı yıkamaktan, saçın kurumaması için kaçınmak gereklidir.

Kepekten kurtulmanın doğal yolları 3- Saçları taramak :Duş sonrası saçları bir fırça yardımıyla taramak, kepeği önleminin etkili yollarından biridir. Çünkü böylelikle, saç köklerinde birikecek yağın dağılmasını sağlayacaktır. Bu da yağın ve pisliklerin gözenekleri tıkamasına ve kepek oluşumuna engel olacaktır.
Related news Kepekten Kurtulmanın Doğal YollarıKepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları