Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm 2019

Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm 2019
Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm


Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm

kepek için doğal çözüm

kepek için doğal çözüm

Kepek için bitkisel çözüm önerileri şunlardır:

Kepek nasıl önlenir: Kepeğe bitkisel çözüm

1. Kepeğe iyi gelen şeyler: Limon

– Limon, kepek tedavisi için kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Ciltteki bakterilerin ölmesine yardımcı olurken aynı zamanda etkili antioksidan özellikleri ile bilinir.

– Bir adet limon ikiye kesilir. Ardından sulu kısmı ile cilt bir süre ovulur. 45 dakika kadar ciltte bekletilir ve sadece sıcak su kullanarak kafa derisi ve saçlar yıkanır.

– Kepekten tamamen kurtulmak için işlemin 15 gün boyunca düzenli olarak uygulanması önerilir.

2. Kepeğe iyi gelen bitkisel yağlar: Hintyağı

– Hintyağı da kepek sorunu için önerilen çözümlerden biridir. Cilt yapısının nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda saç köklerini besler.

– Hint yağı risinoleik asit içeriği ile anti inflamatuar ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Kalın bir yapısı olmasına rağmen saç derisi tarafından kolayca emilir.

– Biraz hint yağı ısıtıldıktan sonra bir pamuk yardımı ile saç derisine uygulanır. Bir süre saçlar havlu ile kapatılarak bekletilir. Bir gece bekletildiğinde daha etkili olmaktadır. Ertesi sabah saçlar bitkisel ve hafif bir şampuan ile yıkanır.

– işlemin haftada 2 kez; 2 ay boyunca düzenli olarak yapılması önerilir.

3. Kepeğe zeytinyağı

– Zeytinyağı bilinen en iyi cilt yumuşatıcılardan biridir. Antioksidan etkilere de sahiptir. Cildi nemli tutar ve kepek sorununu engeller. Cilt yapısı tarafından da kolaylıkla emilir.

– Biraz zeytinyağı ısıtılır. Ardından saçlara masaj yaparak uygulanır. 10 ya da 15 dakika kadar saçlara havlu sarılarak bekletilir. Daha sonra bitkisel biz şampuan ile saçlar yıkanır.

4. Kepek için ne yapılır: Soğan suyu

– Kepek sorunu için önerilen bir başka çözüm de soğan suyudur. Soğan suyu saç yapısını besler ve güçlendirir. Kepek oluşumunu engellerken aynı zamanda saç diplerindeki bakterilerin ölmesini sağlar.

– Biraz soğan suyu saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Bir süre saçlarda bekletilir. Ardından saçlar bitkisel bir şampuan ile yıkanır.

– Soğan suyu cildi tahriş edebilir. Bu nedenle kızarıklık, batma hissi ya da kaşıntı gibi durumlar oluşuyorsa mutlaka su ile karıştırılarak kullanılması önerilir.

– Uygulama her gün yapılabilir ve 20 gün boyunca düzenli uygulanması önerilir.

5. Kepek için bitkisel yağ: Çay ağacı yağı

– Çay ağacı yağı etkili ve doğal bir anti bakteriyel olarak bilinir. Genellikle saç ve cilt bakımında kullanılır. Ciltteki ölü derilerin ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Cilt hücrelerinin kendi kendini onarmasını sağlar.

– Biraz çay ağacı yağı su ile karıştırılır ve pamuk yardımı ile saç diplerine uygulanır. Su yerine Hindistan cevizi yağı da kullanılabilir. Çay ağacı bir uçucu yağ ya da su ile karıştırılmadığı takdirde cildi zarar verebilir.

– Uygulama yapıldıktan sonra saçlar havlu ile kapatılır ve 3 ya da 4 saat kadar saçlarda bekletilir. Daha sonra saçlar ılık su ve bitkisel bir şampuan ile yıkanır.

– İşlem her gün düzenli olarak, 3 hafta boyunca yapılmalıdır.

Tüm bu bitkisel çözümler kepek tedavisinde oldukça etkilidir. Ancak tek başına yeterli olmayabilir. Beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Mineral ve vitamin açısından zengin besinlerin tüketilmesi önerilir. Bol miktarda sıvı alınması tavsiye edilir. Saçlar için kullanılan kozmetik ürünler de iyi seçilmelidir. Bazı ürünler saç derisindeki yağ dengesinin bozulmasına neden olabilir. Kozmetik ürünlerin içinde bulunan kimyasallar saçlarda kepek sorunu oluşmasına ve saç derisinin tahriş olmasına neden olur. Saç tipine uygun saç şampuanları ve saç kremleri kullanılmalıdır. Saç boyaları ve saç düzleştiricilerinin de kullanılması saç sağlığının olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm 2019

Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm 2019

Related news Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal ÇözümKepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm


Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm


Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm


Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm


Kepeğe Ne İyi Gelir: Kepek İçin Doğal Çözüm