Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler 2019

Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler 2019 Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

Bazen, ev onarımını tamamladıktan sonra, odanın etrafına bakarsınızbak ve anla - her şey iyi ve güzel görünüyor, ama bir şey eksik. Dikkat çeken parlak bir nokta, odanızı süsleyecek ve canlandıracak, daha rahat hale getiren akılda kalıcı bir unsur. Böyle bir aksesuar kolaylıkla kendinden yapılmış bir iç yastık haline gelebilir. Onları basit yapmak kolaydır!

Yararlı İpuçları

Başlamadan önce şunları düşünmelisiniz:

 1. Bir yastık için yastık kılıfı dikmek, aynı şeyi farklı tasarımlarla birleştirebilirsiniz.
 2. Bir yastık dikmeden önce, hangi oda için hazırlandığınıza ve hangi stilde oluşturulacağına karar vermelisiniz (özellikle yastık için "kıyafetleri değiştirmeyi planlamıyorsanız).
 3. Terzilik için hazırlanıyor, desen hakkında hatırlamak gerekir. Bitmiş olanı kopyalayabilirsin ama bunu kendin yapabilirsin. Orta boy dikdörtgen bir yastık yaklaşık 120 cm genişliğinde ve yarısı kadar uzun olmalıdır (tabii ki, bu sayılar başka olabilir). Bükülmek için her iki tarafta bir kaç santimetrelik bir para ayırmayı unutmamak çok önemlidir.
 4. İç minderler için kumaş, örneğin, döşemelik mobilyalar için daha sıkı çekilmelidir. Ayrıca kot pantolon, keçe, fleece mükemmel uyum sağlar. Bazen triko kullanırlar, ama son derece kestirilemez ve kaprislidir.iç yastıklar
 5. Bir yastığı holofiber veya bir synthon ile doldurabilirsiniz. Vatu almamak en iyisidir - yastık anında şeklini kaybeder.
 6. Orijinal yastıklar atmak için üzücü olan eski kıyafetlerden dikilebilir.
 7. Birkaç farklı kumaşı birleştirerek, her zaman gerilmenin (gerdirmenin) germeyle bağlı olmadığından emin olmalısınız.
 8. Örgü için ince ve kalın ipliklerle yastık üzerine bir desen uygularsanız alışılmadık bir etki elde edilir.
 9. Yastığın uyuması gerekiyorsa, dolgu malzemesi için malzeme hipoalerjenik olmalıdır.

Iç stilleri

Iç yastıklar herhangi bir şekilde dekore edebilirsiniztasarım, ancak, bir kural olarak, çoğunlukla retro tarzı, çocuk odalarında, Provence tarzında veya cheby chic tarzı odalarda kullanılır. İkincisi hakkında biraz daha ayrıntılı konuşmak istiyorum - kesinlikle herkes ne tür bir “canavar” olduğunu bilmiyor.

Shebbie şık

Shebbie şık tarzı, romantik için uygunNatures, İngiltere'de doğdu. Diğerleri için olduğu gibi bu yastık uyumu için uygundur. Benzer bir tasarım nazik, rafine, kadınsı doğa tarafından seçilir. İç yastıkların vurgulanması gereken şey budur. Cheby chic stili için pastel tonlar, vintage detaylar, romantik aksesuarlar, el yapımı çok sayıda kullanımı ile karakterizedir. Bu, kendi elleriyle yaratılan yastıkların burada işe yarayacağı anlamına gelir.

Neye ihtiyaç duyuluyor?

Doğaüstü hiçbir şey gerekli değil, sadece:

 • bez;
 • Desen;
 • dişler ile bir iğne;
 • yıldırım;
 • dekorasyon detayları;
 • dikiş makinesi

Ancak, ikincisi gereğinden fazla, el ile yastık dikebilirsiniz.

İç yastıkları kendi ellerinizle nasıl dikiyorsunuz?

Desenler, daha önce de belirttiğimiz gibi, oluşturabilirsinizbağımsız bir şekilde,. Bir kez daha: yastıkların yaratılmasında karmaşık bir şey yoktur. Desen, kumaşa, sabırla ileriye ve ileriye doğru aktarılmalıdır. Yastıklar yapmak için birçok seçenek var. Sonuçta, bunlar sadece kare ve dikdörtgen değil, aynı zamanda alışılmadık şekillerdir, örneğin hayvanlar, çiçekler, harfler, evler, bulmacalar şeklinde.

iç yastıklarYastık silindiri bile yapabilirsin. Doğru, bu köpük kauçuk gerektirecektir. Yuvarlanmalı, yarıçapı ve uzunluğu ölçmeli ve kumaştan uygun büyüklükte bir parça kesmelidir. Yarısı yanlış tarafla katlayın, uçları dikin (yıldırım hakkında unutma!), Kumaşı açın. Yanlarda daireler diker, irade ile süsleyin, kumaşa köpük ekleyin. Ve voila! Yastık hazır.

kendi elleriyle iç yastıklarİç yastıkların dikilmesi de çok kolay.yamalar. Yastığın dolgu ile doldurulması için odadan ayrılmayı unutmadan, farklı şekil, boyut, renkteki parçalar gerekli sıraya göre döşenmeli ve dikilmelidir. Bu yastık en hızlı şekilde dikilir.

Eski kıyafetlerin iç yastıkları

Eğer evde eski bir tişört yatıyorduysaKimsenin giymediği gibi, ve üzüntüden atmak, ona bir yastık dikmek, ona ikinci bir hayat verebilirsin. Bunu yapmak zor değil. Gelecek ürünün boyutunu belirleyerek, tişörtün alt tarafını kesmeniz gerekiyor. Daha sonra kesimin yerini dikin ve orada bir fermuar dikin. Kolları ve boynu gerdirin, tişörtü içeri doğru döndürün ve dolguyla doldurun. Sadece fermuarını çekecek ve yastıkları süsleyecek.

T-shirtlere ek olarak, iç yastıklar ve eski kazaklar, gömlekler, elbiseler yaratmak için mükemmeldir. Bu durumda, hem kollu hem de boğazlı ve onlarsız bir yastık yapabilirsiniz.

Yastıklar

Bir çocuğun odasını dekore etmeniz gerekiyorsa, en iyisiSeçenek, tabii ki, çocuk iç yastıklar-oyuncaklar olacaktır. Bir kerede üçlü bir işlev yaparlar: iç mekanı yeniden canlandırırlar ve bebek için bir oyuncaktırlar ve üzerinde uyumalarına izin verirler. Örneğin, mektup şeklinde birçok oyuncak yastık vardır. Benzer ürünler, yukarıdaki seçeneklere ek olarak, çocuğun aynı zamanda alfabeyi öğrenmesine de izin verecektir. İç yastıklar-kediler çok popüler. Farklı pozlarda yapılabilirler - yaslı, sapsız, asılı, yüzlü veya sırtüstü. Çok çeşitli varyantlar da var.

iç yastık minderleriÇocuğa bir başka iyi bir bulgu olacakiç yastıklar-bebekler. Bir insan şeklinde bir ürün kadar basit ve giysi içinde kendilerine dikilmiş bacakları olan bir yastık olabilir. Bu yastıklar çok şık ve etkili görünüyor. Çoğu zaman çocuklar için de bebeğin favori karakterleri şeklinde ürünler yaratırlar.

Çok sıra dışı yastık-oyuncaklaryastık-pizhamnitsy. Bu aynı zamanda bir tür yastık-bebek, ama pek de değil. Elleri ve kafası yumuşak, dolgu ile doldurulmuş ve pijama / elbise altında hiçbir şey olmadığı pijama (veya elbise) olan bir bebek. Aynı zamanda, kendi takdirine bağlı olarak, örneğin aynı küçük hamur tatlısıyla bir şeyler koyabilirsiniz.

iç yastık kedileriKreş için yastıklar vardı arzu edilirbüyük - o zaman çocuk onunla birlikte oynayabilir ve yerde yatarken, dinlenmek de dahil. Eğer herhangi bir hayvan biçiminde yapılmışsa ve bir yüzü varsa, şişkin bir göz veya ağızlık dikebilirsiniz - bu, bebeğin küçük motor becerilerinin gelişmesine mükemmel katkıda bulunacaktır. Aynı amaç için, arada, yuvarlanan silikon toplar şeklindeki dolgu mükemmeldir.

Dekorasyondan mı?

Dekor sorunu fantezi uçan için en büyük yerdir. Kalbini anlatacağınız gibi, ürününüzü herhangi bir şeyle dekore edebilirsiniz.

iç yastık kedileriGenellikle payetler ve boncuklar, boncuklar, aplikler, şeritler, iplik, dantel ve çok daha fazlasını kullanın. En önemli şey, onu sevdiğim.

Ponponlar ile bitirme

En popüler dekorasyon tekniklerinden biriiç yastıklar - bitirir meraklıları. Bu nedir? Kıvrımlar, kumaşın kıvrım biçimindeki sıradan perdelerinden başka bir şey değildir. Bu kıvrımlar hacimli ve muhteşem oldukları ortaya çıkacak şekilde yapılır. Tamponların düzgün şekilde çalıştırılması için özel teknikler vardır. Paralel satırlarla eşit aralıklarla birbirlerinden ayrılmış olmalıdırlar. Önceden, kumaşın daha sonra yönlendirilebileceğiniz noktaları koymak için özel bir işaretleyici ile işaretlenmesi gerekir. Güzel kıvırcık tamponlar yaratmak hiç zor değil ve herkes yapabilir. Bununla birlikte, bu mesleğin oldukça uzun olduğunu hatırlamalıyız ve bu nedenle gayret ve zaman gerektirir.

Tamponlar için malzeme ipek veya gabardin olabilir ve birbiriyle eşleşen boncuk veya rhinestones kullanarak kırışıklıkları birbirine bağlayabilirsiniz.

Kurdele ile nakış

Bir el süslemenin bir başka harika yoluürün (özellikle büyük iç yastıklar) - şeritler ile bitirme. XVIII yüzyılda moda kadınları ile popüler oldu. Sonra bu şekilde çoğunlukla kıyafetleri süsledi. Bu yöntemin lehine onun kolaylığı ve hızıdır. Minderleri tamponlardan daha hızlı yastıklayın, örneğin.

Şeritleri işlemek için iki yol vardır: şeridi iğnenin içine sokun ve dişlerle sanki dikin ya da arzu edilen dekorasyonu şeritten (yay, çiçek vb.) döndürün ve sonra giysiye dikin. Doğru malzemeleri seçmek çok önemlidir - bükülmeleri ve sarılması kolay olmalıdır. Kumaş bantlar şu şekilde olabilir: kadifeden ipeğe (ikinci seçenek - geleneksel).

Örme yastıklar

Çok şık ve sıradışı bir görünüm tığ işi tığ işiiç yastıklar. Dahası, dokunmak çok hoşlar - dokunuş için çok yumuşak ve sıcaktırlar. Bu nedenle, örme gibi tüm "yetenekli kalemler" için, böyle bir yastık - sadece vazgeçilmez bir seçenek. Ve eğer bir bütün yastığı örmek istemezseniz, güzel bir ajur peçetesi bağlayabilir ve onunla yastık süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda çok orijinal olacak

kendi elleriyle iç yastıklarBu arada, elbette ki, örgü örme, dikkat edilmelidirBu mümkün ve konuşmacıların yardımıyla. Ancak, bazı nedenlerden dolayı, tığ işi yastıklar çok daha popüler. Bu tür yastıklar için iplikler herhangi bir uygun olacaktır, ancak keten, yün veya yoğun pamuk almak en iyisidir. Kullanılacak çok ince iplikler tavsiye edilmez - bunun dışında gelecek yastık, kendisine tahsis edilen yerdeki her zaman yalan söylerse ve lütfen lütfen.

Diğer fikirler

Her türlü uygulama hakkında zaten gidiyordu. Sadece kumaşa yapıştırılmasının yanı sıra dikilebildikleri de belirtilmelidir. Döşeme tarzında çeşitli yamalar ile iç minderleri süslemek de kabul edilebilir - bu bir mozaik formundaki farklı renk, boyut ve şekillerdeki farklı kumaşların birleşimidir. Çok sıradışı ve ilginç görünüyor.

Eğer görev hassasiyeti vurgulamaksa,odanın romantizmi (özellikle cheby chic tarzında), o zaman en iyi seçenek, yastığı kumaş çiçeklerle tasarlamaktır. Bu durumda tonların pastel olması gerekmez, parlak tonları alabilirsiniz.

Kumaş için akrilik boya satın alarakkesinlikle kimseye yakın olmayan gerçek bir şaheser. Ve bunun iyi çizilebilmesi için gerekli değildir. Asıl önemli olan, zengin bir hayal gücünün sahibi olmak. Bu arada, sanat atölyelerinde özel şablonlar satın alabilirsiniz - eğer elleriniz oradan büyümezse.

çocuk iç yastıklarEvinizde sadece kendi ellerinizle güzellik ve konfor yaratın. Hatırlamak önemlidir: gözler korkuyor ve eller yapıyorlar. Öyleyse yap, kork ve korkma!

Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler 2019

Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler 2019

Related news

 • Sfotkatsya ne kadar güzel Yeni başlayanlar için ipuçları
 • Lavanta yağının faydaları nelerdir
 • Annemi 8 Martta kartpostalda ne çizebilirim
 • Fotoğrafın bozulması tehlikeli bir işgal
 • Günlük hayatta işinize yarayacak güzellik sırları

 • Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler


  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler

  Kendi elleriyle özgün iç yastıklar: ilginç fikirler ve öneriler