Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 2019

Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 2019
14.05.2019

Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 36

Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım

Günümüzün inşaat piyasasının çeşitliliği hoş bir sürpriz, ancak herkes yeni, pahalı olmayan materyaller satın almayı başaramaz. Bir kişi pu aramak zorundakül blokSorunun bağımsız bir çözümü için. Üretim malzemeleri için birçok seçenek oldukça popülerdir, çoğu uzun zamandır unutulmuştur. Ama şimdi kendi elleri olan kül bloku hala yapılmakta. Bu ne kadar popüler? Çoğu insan, garajları, hangarları ve diğer binaları için cüruf blokları inşa eder ve sıklıkla kullanır. Evde manuel olarak yapılması tercih edilir, çünkü teknoloji ciddi komplikasyonlara neden olmaz. Bu durumda, nakit çıkışı önemli ölçüde azalır. Bazı girişimci insanlar, kendi elleriyle cüruf bloklarını döken insanları işe alarak bunu kazanmaya çalışıyorlar.

Üretim süreci

Hanehalkı için gerekli olan şeykül blokunu kendiniz dökmek için koşullar? En önemli rol, bu yapı malzemesinin yapıldığı formun kendisi tarafından oynanır. Uzmanlaşmış mağazalarda satılıyor, ancak bunu yapmak içinkendi elleriyle cüruf bloklarıbağımsız olarak zor değildir. Döküm için kalıp, tutacakların yanlara kaynaklandığı bir dikdörtgen biçimindedir. Onun bir tabanı yok. Bunu kendiniz yapmak için, metal plakaları almak yeterlidir, onları hücrenin gerekli iç boyutlarına göre bir dikdörtgen şeklinde kaynaklayın.

Standart olarak, formun üç hücresi vardırkül blok, ama daha fazlasını yapabilirsiniz. Formlar ayrıca standart değildir, ancak bunlar zaten farklı üretim incelikleridir. Genel olarak, bir hücrenin iç boyutları için iki standart vardır:

 1. 310х150х150 mm - standart blok tipi;
 2. 450х200х200 mm - çoğunlukla vakıflar için kullanılır.

İç bölümler çıkarılabilir olmalıdır. Dökerken, kalıba yerleştirilirler; blok sertleşmeye başladığında, bölümler kaldırılır. Prensip olarak döküm için çözelti, bileşim içinde çimento-harç harcına benzerdir, sadece farklı bir dolgu maddesi ile.

Çözeltinin bileşimi:

 • 1 parça çimento kullanılır;
 • Tercihen safsızlıklar olmak üzere 3 parça eklenir;
 • cüruf 5 kısımdır.

Genel olarak insanlar üretimi organize edebilirkendi elleriyle ve aynı zamanda fabrikada üretilen aletleri kullanmazlar. İşte bir şekilde gerekli olacak her şey sizin tarafınızdan kolayca yapılabilir. Örneğin, bir elektrikli tokmağa ihtiyacınız var. Yaylar ve demir plakalardan yapılabilir, hafif bir motor yerleştirilebilir ve cihaz kullanıma hazırdır.

kendi elleriyle üretimBilmek gereklidir
Muhtemelen, kül blokajını zaten yapmışsınızdır.Yapılacaklar çok zor değil. Ancak maliyetleri önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır. Çözelti içinde dolgu maddesi olarak sadece cürufu kullanamaz, bu ve kil için iyidir, ancak bir maliyetle cüruftan daha pahalıdır.

İçindeki ısı yalıtım özelliklerini arttırmakHücreler bir plastik şişe yerleştirir (boşluklar oluşur). Blok biraz sertleştikten sonra çıkarılır. Kendi elleriyle boşluğa sahip cüruf blok, ısıyı binalarda daha iyi tutmaya yardımcı olur. Bu yapı malzemesinin kullanımıyla inşa edilen binalarda, yazın serin ve kışın rahat ve sıcaktır.

Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 2019

Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 2019

Related news

 • Ölen kişi ne hakkında hayal kuruyor Hava durumunu değiştirmek için mi
 • Havuçlu Kekle Rulo Pasta
 • İDO: Kararımız geri adım değil sadece erteleme
 • Kurban Bayramında Sağlıklı Beslenme
 • Uvinskaya incisi - sağlığınız için iyi

 • Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 9

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım


  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 14

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 99

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 52

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 94

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 42

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 19

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 36

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 93

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 13

  Kendi elleriyle cüruf: Doğru yaklaşım 24