Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar

Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar

26.04.2019

Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 100

Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar

Genellikle birçok dairede gözlemleyebilirsinizBalkonda çok sayıda raf. Burada dolaplara uymayan her şeyi saklamak gelenekseldir. Eğer bu soruyu zeka ve hayal gücü ile ele alırsanız, o zaman balkonda sadece bir şeyleri kurtaramaz, aynı zamanda fayda ve zevkle zaman geçirebilirsiniz. Bunu yapmak için, depolamayı düzgün bir şekilde nasıl organize edeceğinizi düşünmelisiniz.

Balkonda raflar nasıl yapılır ve hangileriBu kısa makaleyi okuduktan sonra öğreneceksiniz. Farklı kriterlere göre sınıflandırılırlar. Balkonda ne tür rafların rahat ve dayanıklı olacağını açıkça belirlemek için planlama aşamasında önemlidir. Tür çeşitliliğinin farklı sınıflandırmalarını düşünün.

balkonda raflar

Bağlama yöntemiyle rafların sınıflandırılması

Balkon rafları takma yöntemine göre ayrılmıştır.Çıkarılabilir ve katlanabilir, sabit ve hala asılı ve zemindir. bunlar sık ​​değiştirilmesi dayanmak zorunda olduğundan raflar, örneğin metal, masif ahşap veya katı cam gibi malzemelerden yapılır. Katlama ihtiyaçlarının sabit olmaması durumunda uygundur. Gerekirse kolayca yaslanır ve gereksiz olarak toplanırlar. Bu tür yardımı ile alan artırılabilir.

Sabit raflar güvenliağır nesnelerin depolanması. Bu görünüm çok az yer kapladığından, küçük balkonlar için en iyi çözümdür. Döşeme rafları, dar ve uzatılmış kütüklerde kendini kanıtlamıştır.

kendi elleriyle balkonda bir raf

Forma göre sınıflandırma

Şekilde, balkon rafları ayrılmıştırDoğrudan, açısal ve kıvırcık, açık ve kapalı, aynalı, arkadan aydınlatmalı ve birleşik. Doğrudan raflar çok basit görünüyor: ne figürlü ne de sanatsal öğeler var. Köşe, çok kompakt ve kullanışlı olarak kabul edilir, çünkü küçük bir alanda çok fazla yer tasarrufu sağlarlar. İki bitişik duvara köşeli parantez ile tutturulmuştur. Figürlü raflar, direkt aksine, çok ilginç ve benzersiz görünüyor. Raflar, ilginç dekoratif kompozisyonlar üzerinde saklamak için balkonda açık tip. Kapalı tip, sık kullanılan nesneler ve sık kullanım için gerekli olmayanları saklamak için kullanılır.

Aynalı raflar görsel olarak artarKüçük olsa bile balkonun alanı. Aydınlatmalı raflar balkonda ek bir aydınlatma kaynağıdır. Bu, gölgede çoğu zaman bulunan balkonlar için özellikle geçerlidir. ferahlık ve kriterlerini değil, aynı zamanda estetik, sadece uygun kombine alay farklı tipte olabilir, çünkü balkon için tercih edilen bir seçim olarak birleştirilmiştir.

balkonda raf yapmak

Randevu ile balkon rafı çeşitleri

Şartlı raflar balkon amacı ile bölmekkitap, ayakkabı, hediyelik eşya, evrensel, ayrıca iç mekan bitkileri için raflar, teneke kutu veya aletlerin depolanması. Kitap raflarının kitap saklamak için kullanıldığını ve ayakkabı mağazalarında sezon dışı ayakkabıların olduğunu tahmin etmek zor değil. Hatıra sadece balkonun sanatsal dekorasyonu için hizmet vermektedir.

Evrensel, tersine, kimin için uygunEstetiği düşünmez. Balkonda iç mekan bitkileri için raflar çiçek açanlar için vazgeçilmezdir. Böyle bir balkonda olmak çok daha keyifli. Kutuların depolanması için raflar yaz sakinleri ve koruma uzmanları için bir kurtuluş olacaktır. Balkonda benzer bir tasarım yapmadan önce, istenilen yükün ağırlığını dikkate almak önemlidir. Araçların saklanması için raflar, işlevsellikli erkekleri memnun edecektir.

balkonda raflar nasıl yapılır

İmalat malzemelerine göre sınıflandırma

Bu ürünler ahşap yapılabilir,Aynı zamanda metal, plastik, cam veya çeşitli malzemeler. Ahşap balkonundaki raflar her zaman pahalı ve güzel görünebilir, ancak dayanıklılık için, malzemenin içine nem girmesini engelleyen özel koruyucu cilalarla kaplanmalıdır.

Metal raflar en pratik olarak kabul edilir.dayanıklı ve dayanıklı. Plastikten yapılmış ürünler, giyime karşı yüksek dirençli iken, çok çekici görünmektedir. Camdan yapılmış raflar sadece bir ışık hissi yaratmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doku çok güçlüdür. Onların tek dezavantajı: kurulumun karmaşıklığı. Kombine malzemeden ürünler, çeşitli tiplerini birleştirir, örneğin, rafın kendisi plastikten yapılabilir ve kapılar camdır. Üretim için malzeme seçerken, cam rafların büyüklüğünü ve kullanılabilirliğini ve ayrıca balkon raflarının amacını değerlendirmek gerekir.

Balkon için raf seçimi

İhtiyaçlara, fırsatlara ve fantazilere dayanarak,Eşsiz ve eşsiz bir ürün tasarlayabilirsiniz. Bir sundurma veya balkon için raf basit ve aynı zamanda olağanüstü orijinal olabilir. Seçilen montaj işleri ve raf materyalleri, gelecekte alaka düzeyini ve dayanıklılığını belirler.

Küçük bir balkon için harika bir seçenekboyut açısal birleştirilmiş varyant olarak kabul edilir. Yerden mükemmel bir şekilde tasarruf ederler ve kapalı kutularda çirkin şeyleri gizlemeyi ve açık kutulara iç mekan bitkileri ve diğer dekoratif unsurları yerleştirmeyi mümkün kılarlar.

kendi elleriyle balkonda raf yapmak

çizimler

Bir çizim yapmadan önce bir proje hazırlayın veGerekli malzeme miktarını hesaplamak, rafların ve dolapların amacını belirlemek önemlidir. Balkonda kendi elinizle kolayca raf yapabilir veya uzmanlara güvenebilirsiniz. İşin ustaları seçim yapmak, breadboard modeli yapmak ve hayalinizdeki ürünü oluşturmak için yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, biraz beceri ve hesaplamalar eklerseniz, kendiniz için hazırlanmış rafınız profesyonelden ayırt edilmeyecektir.

balkonda raflar nasıl yapılır

Balkonda bir raf nasıl yapılır?

Montaj için birçok seçenek var amaHer birinin diğerlerinden farklı bir şekilde kendi kendine bağlanma yolu vardır. Başlamadan önce, ürünün şeklini ayrıntılı olarak düşünmek ve amacını belirlemek önemlidir.

kendi elleriyle balkonda bir raf nasıl yapılır

Ağır depolayabilmek içinnesneleri, tahmini ağırlığa dayanabilecek bir tutturucuya ihtiyacınız var. Bu raflar, ankraj cıvataları ve metal çerçeve köşeleri ile sabitlenmelidir.

kendi elleriyle balkonda bir raf nasıl yapılır

Küçük boyuttaki ürünler sabitlemeye değerdübeller veya kendinden diş açan vidalarla balkonun duvarlarına takılan menteşeler. elleriyle balkonda raflar yapmak için, doğru araçları ve açıkça montaj çalışmaları için algoritma izlemelisiniz.

Eserlerin uygulanması

Kurulumdan önce aşağıdaki araçlar hazırlanmalıdır:

 • zımba;
 • tornavida;
 • elektrikli puzzle;
 • matkap;
 • seviye;
 • sert kabuklu yemişler;
 • anahtarı.

Askıya alınmış balkon raflarını kurmak için algoritma:

 1. Kontrplak (DVP) bir tabaka alın, istenen boyuttaki levhayı kesin. Rafın uçlarına metal borular takıldığında tasarım daha kararlı hale gelecektir.
 2. Çivilerin daha sonra sokulacağı, rafın kenarından 6-8 cm uzaklıkta delikler işaretleyin.
 3. İstenen delikleri delin. Rafı tavana koyarak kalem veya tutamaçları hareket ettirin. Bu sayede ürünü eğriltebilirsin.
 4. Tavandaki delikleri delin ve daha önce tozları temizleyin. Ankrajın tavanına sipere takın, somunlarla sıkın.
 5. Çivileri tavanda bulunan ankrajlara bağlayın.
 6. Yapısını somunlarla kilitleyin. Somunu, saplamaya ve ardından yıkayıcıya vidalayın.
 7. Rondelayı Grover ve kontrol somununu sabitledikten sonra, rafı doğrudan sapların uçlarına geçirin. Donanım bağlantı elemanlarını istenen seviyeye kadar takın.
Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar

Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar

Related news

 • EL HAVLULARINA KAFESLİ KENARLI ÇİÇEKLİ OYA YAPILIŞI
 • Yarı kalıcı maskara 20 dakika doğal bir güzelliktir
 • Vakfıkebir Pidesi Tarifi
 • Şerbet için ev tarifi
 • En Güzel Bebek Odası Halıları

 • Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 54

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar


  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 49

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 21

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 20

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 39

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 10

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 56

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 87

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 49

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 13

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 55

  Kendi elleriyle balkondaki raflar: çizimler, diyagramlar ve adım adım talimatlar 80