Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 2019

Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 2019
17.07.2019

Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 19

Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva

Duvarların dekorasyonuyla ilgili bir soru varsa, şunları yapabilirsiniz:emin olmak için: onarım tamamlanmak üzeredir. Ama rahatlamak için çok erken, çünkü bu özellikle en önemli aşamalardan biri. Ve burada soru, estetik olandaki teknik açıdan çok fazla değil! Duvarları süslemek için seçenekler sonsuzdur ve herkes kendi fikirlerini tercüme etmeye çalışarak bu konuda orijinal olmaya çalışır. İyi haber şu ki, bugün en cesur fikirleri gerçekleştirmeyi mümkün kılan çok çeşitli materyaller var.
sıradan macun dan dekoratif sıva yapmak nasıl

Sıradan macuntan yapılan dekoratif sıva, elle yapılmış duvarlara en orijinal görünümü verebilir.

Son kat malzeme olarak macun ve macun

Genel olarak, sıva kabaBirincil duvar kaplaması için tasarlanmış kaba taneli malzeme, ancak dekoratif sıva ile neredeyse hiçbir ilgisi yoktur ve tamamen sıvadan hazırlanabilir. Putty, sırayla, duvarları düzeltmek ve küçük kusurları saklamak için kullanılan malzemedir. İki tip macun vardır:

- Başlangıç ​​- çatlakları, çizikleri ve diğer küçük yüzey kusurlarını ortadan kaldırır.

- Finiş - yüzeylerin tamamen pürüzsüz olmasını sağlar. Boyama, duvar kağıdı vb. Için duvarları hazırlar.

Genellikle dekoratif sıva tamamlanırbir macun ile. Bu kapsam çok etkileyici görünüyor ve çeşitli kusurlardan kurtulmak için pahalı uzman hizmetlere başvurmamanızı sağlıyor. Dekoratif kaplama mükemmel bir şekilde tüm pürüzleri gizler.

Dekorasyon için hazırlık

Yani, sabrı, çalışkanlığı ve hayal gücünüzü birleştirirseniz, normal macuntan kendi ellerinizle yapılan dekoratif sıva duvarları bir tasarım sanatına dönüştürecektir.

İşe başlamak için her şeyin hazırlandığından emin olmalısınız. yani:

- Dekoratif sıva hazırlanması için malzemeler;

- İşin yürütülmesi için gerekli araçlar;

- duvarların yüzeyi hazırlanır (hizalanır);

- Bir arzu varsa, yaratıcılığınıza bir renk vermek için boya.

Araçlar ve makaralar satın alınabilirözel mağazalar ve siz intihar araçlarını kullanmak kaldırmak eski boya rulosu ve büyük gözenekler ile yaptığı köpük yapıştırılan mevcut veya olağan köpük kauçuk kaotik bir şekilde delikler yapabilirsiniz. Ilginç sonuçlar, geleneksel bir sünger, fırça, polietilen, ancak ilk önce şeyleri kullanarak elde edilebilir.

Son işlemlerin başlamasından önce karar vermek gerekiyorsadece ne yapmak istediğinizle değil, aynı zamanda nasıl yapılacağı ile de. Son zamanlarda dekoratif olan alçı sıva, en cüretkar fikirleri uygulamak için kullanılıyordu, ancak belli beceriler olmadan zor olacak. Ama zorluklar sizi korkutmazsa, güvenle işinize girebilirsiniz.

Hizalanmış ve temizlenmiş yüzey işaretlenmeli ve bölümlerin kenarları boya bandı ile yapıştırılmalıdır. Duvarların süslemesi kademeli, arsa arsa arkasında.

Pişirme karışımı:

- macun, kuru karışım;

- Dikişler için harç;

- toprak (beyaz).

Macun ve astarı karıştırın, böylece kompozisyonekşi kremin kıvamıydı. İsteğe bağlı olarak, bu karışıma istenilen boya rengi ekleyin. Eğer alçıpan küçük bir parçası üzerinde makyaj uygulayabilirsiniz başında yoğunluk ile karıştırılabilir değil. Karışım akmaz ve şiddetle sert değil yoksa, kabul edilebilir olduğunu kendi elleriyle yapılan olağan dolgu gelen dekoratif sıva, uygulama için hazır. Gördüğünüz gibi hiçbir şey yok, karmaşık.

Alçı sıvadan dekoratif sıva hazırlanabilen bir reçete de vardır:

- 6 kg alçı karışımı (kuru);

- 2 litre su

- 0.2 litre PVA tutkal.

Alçı karışımını suya dökün ve karıştırın.Bir inşaat karıştırıcısı kullanarak, homojen bir kütleye, daha sonra tutkal ekleyin ve tekrar karıştırın. Karışım homojen ve kalın olmalıdır. Kıvamı biraz değiştirmek için, gerekirse karışımı suyla seyreltebilir veya kuru sıva dökebilirsiniz.

Önemli! 20-30 dakika boyunca alçı sıva bileşimini kullanın. Bu nedenle, olasılıklarınız ve bir seferde ne kadar yemek pişirmeniz gerektiğine karar vermeniz faydalı olacaktır.

Sıradan macun dan dekoratif sıva yapmak nasıl

Ne yazık ki karmaşık dokular ve desenlerbağımsız olarak, uygun bir hazırlık olmaksızın, yaratılması mümkün olmayacaktır, ancak aynı derecede etkileyici ve orijinal görünmelerine rağmen herkes için basit rölyefler yeniden üretilebilir. Bu dekoratif sıvada yardımcı olacaktır. Kendi elleri ile, genellikle bir harç hazırlanır ve 10 mm'den daha fazla olmayan bir tabaka ile duvara uygulanır. Daha sonra karışıma biraz zaman verilmeli, böylece sarılmalı ve desenlerin uygulanmasına devam edilmelidir.

Daha sonra, farklı yöntemler, teknikler ve macun çeşitleri hakkında biraz daha detay.

Venedik dekoratif sıva

Sıradan macun dan Venedik dekoratif sıva

Normal macuntan kendi elleriyle, doğal taşların değerli taşlarını taklit edebilecek bir çözüm hazırlar. Ve "Venedik" ile biten duvarlar, Orta Çağ'ın ruhu içinde, unutulmaz güzel görünecek.

Klasik Venedik sıvaları, doğal taşlardan (kuvars, mermer, malakit) ve sönmüş kirecin boyarmaddelerin eklenmesiyle oluşan bir kum karışımıdır.

Hazır kuru bir karışım alabilir veüreticinin talimatlarına göre su ile kabı. Bir inşaat karıştırıcısı kullanarak karışımı iyice karıştırın. Çözelti, ekşi krema kıvamında olmalıdır.

Başvuru süreci aşağıdaki fotoğrafta gösterilmektedir.

macun dan dekoratif sıva yapmak nasıl

Venedik sıvalarını sadece düz, kuru ve temiz yüzeylerde kullanın.

Sıva küçük bölümlerde yapılır,bir spatula ile smear. Swablar süpürme ve küçük yapılabilir, herhangi bir materyali taklit edebilir veya yinelenen bir desen oluşturabilirsiniz. İlk tabakayı bitirdikten sonra, ona iyi bir kurumayı sağladılar, sonra bir diğeri için alındılar. İlk tabaka sürekli hale gelir, sonraki, son işlem, esnek bir spatula ile konur. Düzensizliği önlemek için katmanlar hafifçe ovulur.

Dekor yaratmanın bir sonraki aşaması parlatmadır. Buradaki ana şey, aşırıya kaçmamak ve yapıya zarar vermemek için sadece keskin çıkıntıları düzeltmek değildir. Bu amaç için kaba bir kafatası veya bir kafes kullanın.

Daha sonra yüzey boyanabilir. Bu, duvarların Venedik kıyafetlerinin yaratılmasında önemli bir aşamadır. Boya katmanlarını uygulayın ve sonraki katmanlar ilkinden doygunluklarında farklılık göstermelidir. Boyayı küçük alanlara hızlıca uygulayın. Konveks bölümlerden bazı renklerini çıkarmaya çalışmalısınız.

Tamamlama akrilik vernik ile bir duvar kaplama veya bir yaldız etkisi ekleyerek olabilir. Ama onu olduğu gibi bırakabilirsin, bu bir zevk meselesi.

Venedik sıvasının yaratılması kolay bir iş değildir ve pek çok nüansa sahiptir, ancak gayretle, herkese tabidir.

Patenli desenler, kabartma, faturalar

rulo ile sıradan macun dekoratif sıva

Güzel desenler, kabartmalar, dokular yaratmakAynı zamanda normal macuntan yapılmış dekoratif sıva kullanır. Büyük gözenekli veya çelik hasırlı köpükle kaplanmış silindir, işlenmiş sıva yüzeyi işlenir. Hangi noktada hayal gücünüzü gösterebilirsiniz: Farklı makaralar kullanın, hareket yönlerini birleştirin, dokulu silindirleri kullanın. Kullanarak kendi hesabınıza bir fatura oluşturabilirsiniz:

- Ruloya sarılması gereken keten kordon veya kordon. Tasarımcıya çözmek için pürüzsüz bir sargı veya çok fazla örtüşecek.

- Sebze kafes veya plastik torba. Silindirin silindiri üzerine kıvrımları bırakarak, silindirleri sarmak zorundadırlar. Böyle bir araç kullanarak, tekrar eden tek bir parça içermeyen bir model elde edebilirsiniz.

- Kendi özel deseninizi kesebileceğiniz bir parça köpük kauçuk.

Diğer yollarla oluşturulan doku yüzeylerini ele alalım.

Mala dekorasyon

Dokulu yüzeyler oluşturma - bir soruyaratıcı. kıvırcık veya düz spatula ve geniş bir çözüm neden ya da küçük darbeleri, dalgalı veya kemerli hareketleri, düz çizgili veya kaotik bir şekilde kullanarak, duvarlarda benzersiz desen oluşturabilir.

Dekor malası

Sıradan macundan kendi elleriyle dekoratif sıva

Ayrıca ilginç bir resim ile elde edilebilirbir mala kullanarak. Birinci tabaka uygulanır ve daha sonra çözelti mala boyunca kademeli olarak dağıtılır ve alt tabakaya aktarılır. Mala hareketleri sıra dışı bir yüzey oluşturacaktır.

Malanın kullanıldığı başka bir desen, farklı yerlere basitçe uygulanarak ve biraz bastırılarak elde edilebilir. Bu hareketlerin kaotik doğası, tekrar edilmeyen bir duvar deseni sağlayacaktır.

Kabuk böceği

Ahşap ya da plastik bir alet kullanarak, kendinizi bir böcek böceği olarak adlandırılan ve böcekler tarafından yutulan ahşabı andıran ortak bir dekorasyon türü yaratabilirsiniz.

Bunu yapmak için, kompozisyonu duvarın yüzeyine uygulayın ve kavramak için biraz zaman verin. Sonra aleti alıp yatay, dikey veya dairesel hareketler gerçekleştirin.

Sünger ve lifli desenler

kendi elleriyle sıradan macun dan dekoratif sıva

En özgün yol duvarları süslüyordekoratif sıva Ellerinizle, normal macun ve süngerden granüler bir doku yaratabilirsiniz. Bunu yapmak için, tüm yüzeydeki süngerden geçerek duvara hafifçe bastırmanız gerekir.

yumurtadan çıkma

Duvarları süslemek metal tarak olabilirFarklı yönlerde taze uygulanmış sıvadır. Ilginç "dokuma" desenleri alabilirsiniz. Hareketlerin yönleri hem dalgalı, hem de dairesel ve yarı dairesel ve çapraz olabilir. Macun, yüzeye bağlı olmayan küçük parçacıklardan kurtulmak için kurumaya bırakılır ve bezlerle temizlenir. Bu şekilde dekore edilmiş dekoratif sıva, kendi ellerinizle sıradan macunlardan yapılmış, diğerlerine benzemeyen desenler elde etmenizi sağlar.

kartopu

İcra tekniği yaratılışa çok benziyorVenedik sıva. Ancak kontrast renkler kullanılır. Daha koyu katman önce koyulur. Ve hafif tonlar nabryzgi yapılır. Kar yağışı simüle etmek için en üstteki katmanlar en iyi şekilde beyazdır.

ipek

Dekoratif bir yüzey oluşturmanın bir başka basit yolu. Polietilen film kullanarak, sıkıştırılmış bir ipe benzeyen bir desen elde edebilirsiniz. Yani:

- İlk olarak, yüzeye yaklaşık 2 mm kalınlığında eşit bir tabaka uygulayın.

- Uygulamadan hemen sonra, doldurma alanına bir polietilen film uygulanır (bu "kumaş" ın düzeltilmesi gerekmez, daha fazla kıvrım oluşur, daha ilginç olan doku ortaya çıkar).

- Yüzeyin üçte birini kaplayan,hafif döndürerek, kıvrımlar çekmek için, yani alçı yeni kalıpları (tüm duvar kapalı olmayacak kadar işlem tekrar) oluştururlar başlar.

- Filmi 12-15 saat sonra çıkarın. Bundan sonra duvarların bir süre kurumasını bekleyin.

-, hafifçe zımparalanmış yüzey kurutma kopma kısmı ayrılır ve güçlü bir çıkıntı yapan kısımları yumuşatma sonra.

Çalışmanın bir sonraki aşaması yüzey boyamadır. Bir boya silindiri veya bir sünger uygulanır. Nemli temiz bir sünger, rengin bir kısmını temizler. Köşelerde bol miktarda boya birikintisini temizlemek için, temiz bir bezle sarılmış bir spatula ile öğütülmeleri gerekir. Bitmiş yüzey kurumasına izin verilir. Sonra "ipek" etkisini artırmak için inci boyasını uygulayın.

Desen ve doku fikirleri

İyi bir hayal gücüne ve belli becerilere sahip olmak,Olağan macunlardan yeni dokular dekoratif sıva malzemesi yaratma açısından çok orijinal desenler yaratabilirsiniz. Fotoğraf, video, talimatlar, herhangi bir zorluk ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. Orijinal fatura oluşturmanın ana yolları, makalede verilmiştir, ancak birçok varyasyon vardır.

Sonuç

sıradan macun fotoğrafından dekoratif sıva

Sabırlı olduğunuzu söylemek veiyi hayal gücü, duvarların dekorasyonu bağımsız olarak gerçekleştirilebilir, onarımlar için malzeme masrafları en aza indirilir. Duvarların yüzeyinde herhangi bir fikir oluşturabilir ve uygulayabilirsiniz. Sanatçının bir yeteneği varsa, o zaman kendi elleriyle macun yapılmış dekoratif sıva kullanılır, hatta resimler çoğaltmak için izin verecektir. Tabii ki, en görkemli fikirlerin düzenlemesi için, profesyonel dekoratörler açmak daha iyidir. Fakat yine de yüzeyi bağımsız olarak tasarlamaya karar verirseniz ve bu konuda özel bir deneyim yoksa, küçük bir alçıpan parçası üzerinde pratik yapmalı ve ardından ana dekoru cesurca kabul etmelisiniz.

Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 2019

Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 2019

Related news

 • Sünger Bobun yazarı hayatını kaybetti
 • Yazdırılan zarf - hediye için yollar ve fikirler
 • Yönlendirmeler nasıl sarılır
 • Gazeteci Kızılyalın: Başakşehir bir proje takımıdır
 • Bağımsız olarak İngilizce öğrenmek için en iyi kitaplar: bir liste ve açıklama

 • Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 28

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva


  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 44

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 41

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 55

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 59

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 37

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 35

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 87

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 26

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 10

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 33

  Kendi elleri ile sıradan macun dan dokulu dekoratif sıva 42