Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilirKendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir

20.05.2019

Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 13

Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir?

Oldukça çok vatandaşımız var.Kırsal bölgede yaşayan, büyük bahçeleri, 20-25 dönümlük bir alana sahip. Böyle büyük bir arazi parçası zamanında bakım gerektirir, çünkü eğer ele alınmazsa, yabani otlar uzun süre beklemez ve tüm dünya yoğun bitki örtüsü ile kaplanacaktır. Böyle bir kareyi el ile kazmak neredeyse imkansız ve mantıklı değil. Kendi ellerinizle bir motoblok tasarlamanız çok daha doğru olacaktır, bundan sonra arsa üzerinde yapılan tüm çalışmalar size son derece keyifli duygular verecektir.

Yani, küçük gerçekleştirmek için ne gereklidirmotoblock, sadece zemin yuvarlanması açısından değil, aynı zamanda gelecekteki hasat için bakım konusunda ilk yardımcısı olacak? Bir içten yanmalı motor olarak, moped VP-150M'den gelen motor en uygunudur, çünkü kapasitesi sadece kazma ve geniş bir alanı ayıklamak için yeterlidir. Bu motorun ek bir avantajı da, düşük devirlerde uzun süreli çalışma koşullarında çalışmasına izin veren zorlamalı hava soğutmasıdır. Genel olarak, kendi elleriyle motoblok, çoğu endüstride üretilen, kendinden tahrikli tipte iki akslı bir yapıdır. Eski scooter'dan, çerçeveden bir çift ark, motor rakorunun bir parçası, kontrol kabloları, tutamaklar ve zincirler kullanabilirsiniz. Bu mekanizmanın kalan kısımları bağımsız olarak yapılabilir. Destek çerçevesi ve gövdesi 50 mm'lik borulardan kaynaklanabilir ve tekerlek aksı bir tornada işlenir. Çekiş mekanizmalarının üç ana eklemini de yapmak mümkündür (düzenleme ve ana çekiş). Motoblokta kendi ellerinizle birlikte bir vites cihazını da dahil etmek güzel olurdu, çünkü bu sayede motorunuzun ömrünü uzun süre uzatabilirsiniz. Vites topuzu olarak, külbütör koluna kaynaklı eski bir boru parçası kullanabilirsiniz.

Motoblok şu şekilde gidiyor. o da, rulmanlar, tekerlek ve şasi ile konut (bir rol üstlenecektir diferansiyeli) debriyaj taşmasını güçlendirir, bunun üzerine şasi üzerinde kaynaklı zincir dişlisi mili olduğunu. Ek olarak, pulluk ve teleskopik direksiyon bağlantısı da çerçevenin kendisine bağlanır. Tekerlekler için, tekerlekleri tekerleklerden, bunların içinde bükülmüş şekilli oluklarla kullanmak en iyisidir. sayesinde bu toprağı sıkıştırmak değil elleriyle arkası yürümek, ama tersine, iyice gevşetir.

Şimdi motoru takın. Bunu yapmak için, çerçevenin sol tarafına, enine bir çelik ekseni olan, sol taraftaki çerçevenin yay şeklindeki boruları tarafından güvenli bir şekilde desteklenmiş olan, süspansiyonun sabitlendiği motorun monte edildiği köşebendeyiz. Bundan sonra, ikincil mili ve çekme zincirlerini bağlayabilir ve kontrol kablolarını da takabilirsiniz.

Özetle, tüm bunların üzerinde durulmalıdır.yukarıda, kendi ellerimizle bir motoblok yapmayı öğrenebildik. Tasarım ilkesi biliniyor ve şimdi sadece sabırlı olmak, projeyi yürütmek, iş için gerekli olan her şeyin bir listesini yapmak ve işe girmek. Bu motoblok, bir dizi tasarım avantajına sahiptir, bunların başlıcaları, çalışma aletlerinin katı bir bağlantısı değildir, ancak menteşeli bir sistemdir, bu da motoblockun, zemini pulluktan çıkarmadan hareket yönünü değiştirmesini kolaylaştırır. Ayrıca, özel bir pulluk tasarımı, plowing derinliğini değiştirmenize izin verir ve oluğa uygun bir açı, çalışma derinliği boyunca belirtilen derinliği korumanıza izin verir.

Şimdi şüphe yok kiyapılması gerekenler. Basit bir ilkeyi benimsemek gerekir - motoblocku kendiniz yapın ve uzun yıllar boyunca hayatınızı kolaylaştırın.

Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilirKendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir

Related news

 • Farruko Şarkıları
 • Bezmialem Tıp Fakültesi Hastanesinde yangın çıktı
 • Scooter Y SCOO RT TRIO 120: yorumlar, özellikleri, slayt gösterisi
 • Nakit akış tablosu: genel karşılıklar
 • Açık Kabak Böreği

 • Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 84

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir


  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 29

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 100

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 77

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 71

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 53

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 21

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 100

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 73

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 91

  Kendi elinizle bir motoblock nasıl inşa edilir 87