Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 42 31.01.2019, 20:54

Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar

Kekik veya tütsü olarak da bilinen Dushitsu,bozkır veya çayırlıkta bulunabilir. Sivri yaprakları ve küçük pembe çiçek salkımlı çimidir. Uzun zamandır tek bir yerde büyümekte ve iyi bir medon olarak değerlendirilmektedir. Uzun zamandır orkinosunun tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları olduğu bilinmektedir.

Kekik Avantajları

kekik tanecikli tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonlarıÇimen bağırsaklar üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir,kolera ve diüretik özellikler. Bu nedenle, genitoüriner sistem hastalıkları için kullanılır. Ekspektoran ve diaphoretik eylemler soğuk algınlığı ile başa çıkmada yardımcı olur. Yatıştırıcı ve analjezik bir çözüm olarak, kekik, insan sinir hücreleri üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Emzirme döneminde süt üretim sürecini canlandırır.

Buna ek olarak, kekik otu ot böcekleri korkutabilir. Pişirme aynı zamanda kendine özgü lezzetinden de kurtulmuş değildir, bu nedenle birçok yemek hazırlarken bu baharatı kullanın.

İlaç bitkisi bileşiminde uçucu yağ, fenoller, taninler içerir.

uygulama

Keklik hakkında ne iyi? İyileşme özellikleri ve kontrendikasyonları zaten halk tıbbı tarafından incelenmiştir. Keklik tonik olarak kullanılabilir. Bitki yatıştırıcı yeteneği nevroz, depresyon, uyku bozuklukları ve hatta epileptik nöbetler ile başa çıkmak için yardımcı olur.

şifalı ot kekikKekik popüler isimlerinden birianakart. Kelimenin kendisinde, dişi organizma için bitkinin kullanımı gizlidir. Kekik adet döngüsünü normale döndürür, hormonal dengeyi korur ve ayrıca adet sırasında ağrılı hisleri azaltır.

Öksürme, bronşit, boğaz ağrısı,Tüberküloz, ot oreganounun kullanıldığı preparasyon için genellikle decoctions için kullanılır. Bitkinin antimikrobiyal doğasının yararlı özellikleri, deri ve mantar hastalıkları, furunküloz ve helmintiosisin tedavisinde kendini göstermektedir. Onkologlar, tütsünün tümörlerin büyümesini ve yayılmasını yavaşlatma yeteneğini bilirler.

Diğer hastalıkların ne ile mücadele edildiğindekekik? Kullanımındaki terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar kapsamlı olarak incelenmiştir. Bu temelde, insan sindirim sisteminin tedavisinde kekik bazlı ilaçlar kullanılır. Ve et suyu iştahı artırabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, kekik, et yemekleri, soslar ve soslar için bir baharat olarak eklenir.

Kontrendikasyonlar

ot kekik yararlı özellikleriOlumlu bir etkinin yadsınamazvücut kekik yapar. Kullanımındaki terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar uzun zamandır bilinmektedir. Kekik uygulamasının keskin basınç sıçramalarına neden olabileceği kanıtlanmıştır. Bu nedenle, hipertansif hastalar bundan kaçınmalıdır. Kalp ve kan damarları hastalıkları ile, çim de tavsiye edilmez. Rahim kaslarının kekik yoluyla uyarılması hamile bir kadında düşüklüğe ve erkeklerde uzun süreli kullanıma neden olabilir - geçici iktidarsızlık. Kekik hakkında bir baharat olarak bile, oniki parmak bağırsağı hastalığı veya mide suyu artan asitliği olan bir ülseri muzdarip insanların unutmak gerekir. Ayrıca bitkinin bireysel hoşgörüsüzlüğünü göz ardı etmeyin.

Uygulama yöntemleri

Genellikle kekik bir kaynatma olarak kullanılır veİnfüzyon. Yemekten önce bunları tüketmelisiniz. Inhalasyon çözeltisine kekik uçucu yağı eklenir. Ek olarak, güçlendirici banyolara bitkilerin infüzyonu eklenir. Süt üretimini artırmak için, kekik ve herhangi bir çayın eşit parçalarını karıştırmak yeterlidir.

Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlarresim galeriler

Related news

 • Kan Ayı görülmeye değer bir fenomendir
 • Bu meyve yağ yakıyor
 • Uzantıları nemlendirmek mümkün mü Evde uzayan kirpiklere bakım

 • Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 60

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar


  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 64

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 3

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 93

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 25

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 7

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 55

  Kekik. Terapötik özellikler ve kontrendikasyonlar 70