Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 2019

Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 2019
23.07.2019

Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 82

Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda!

Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, “Kediler ve Fareler Mutfağı” isimli oyunuyla Bilfen Okulları öğrencilerine tiyatro ziyafeti sunacak.

“Kediler ve Fareler Mutfağı” oyununu 23 Aralık’ta sabah Çamlıca Bilfen, öğleden sonra Ataşehir Bilfen ve 24 Aralık’ta da Bahçeşehir Bilfen Okulları’nda küçük tiyatroseverlere sunacak. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ayrıca, “Bremen Mızıkacıları” adlı oyununu, bu sezon 20 Aralık’tan itibaren hafta sonları, Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.

Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kediler ve Fareler Mutfağı”, bugüne dek on binlerce küçük seyirci tarafından izlenmiş eğlenceli bir çocuk oyunu. Kelime Yayınları tarafından, oyundan yola çıkılarak Kasım 2008’de yayımlanan “Kediler ve Fareler Mutfağı” da binlerce çocuk tarafından okunmayı bekleyen, yine çok eğlenceli bir masal kitabı.

Bu iki etkinlik, bir bütün olarak, Mehmet Zorlu Vakfı’nın gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesini oluşturuyor. Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, Mehmet Zorlu Vakfı tarafından kurulan ve çalışmaları halen vakıfça desteklenen bir tiyatro grubu.

Metni Haluk Işık tarafından kaleme alınan “Kediler ve Fareler Mutfağı” masal kitabı da yine Mehmet Zorlu Vakfı’nın katkılarıyla yayımlandı. Kitabın satışından elde edilecek gelir, Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu’na aktarılarak, oyunun Anadolu’daki çocuklarımıza ücretsiz sergilemesi amacıyla değerlendirilecek. Böylece, “Kediler ve Fareler Mutfağı” kitabı, belki de bugüne kadar tiyatroyla tanışmamış çocukları ilk kez tiyatroyla tanıştıracak.

Mehmet Zorlu Vakfı Hakkında
“Mehmet Zorlu Vakfı” olarak tanınan ve Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ile Eş Başkanı Zeki Zorlu’nun babaları Mehmet Zorlu’nun adını taşıyan bir aile vakfı olan “Mehmet Zorlu Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı”, 25 Nisan 1999 tarihinde kurulmuştur. Vakıf, başarılı olmasına karşın maddi yetersizlikler sonucu eğitimini güçlükle sürdüren gençleri desteklemeyi, onların ihtiyaçlarını gidermeyi ve sürekli olarak gelişmelerine yardımcı olacak etkinlikler düzenlemeyi amaçlamaktadır.

Vakfın en önemli faaliyetlerinden birisi de, ilk kez 2003 yılında perdelerini açan Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu. Tiyatro, Türkiye’nin tüm şehirlerini dolaşarak, çocuklar için çok çeşitli gösteriler gerçekleştiriyor. Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, oyunlarıyla bugüne kadar 100.000’den fazla çocuğa ulaşmış bulunmaktadır. “Kediler ve Fareler Mutfağı”, eserin yazarı olan Haluk Işık’a 1995’te “Tobav-Çankaya Belediyesi Çocuk Oyunları Yarışması Ödülü” kazandırmış bir oyundur.

Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 2019

Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 2019

Related news

 • Yatak Odası Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Otoferonol Gold: kullanım talimatları. Köpek ve kediler için kulak damlalarının özellikleri
 • Ginseng Çayı Nasıl Yapılır Ginseng Çayının Faydaları Ve Zararları
 • 2 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet
 • Takviyeli bir monolitik levha levha nasıl yapılır

 • Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 44

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda


  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 71

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 57

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 86

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 32

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 17

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 85

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 93

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 77

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 80

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 88

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 82

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 65

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 67

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 76

  Kediler ve Fareler Mutfağı Bilfen Okulları’nda 47