Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılırKazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır

20.05.2019

Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 67

Kazakistan'a pasaport lazım mı? Sorunsuz gezi nasıl yapılır

Alma Ata'nın konforlu eski başkenti AlmatıTüm Kazakistan - Astana, İpek Yolu üzerinde duran antik Taraz ve Çimkent, en son teknoloji ile inşa. Ve ülkede birçok doğal güzellikler vardır: Kuzeydeki sonsuz bozkırlarını, güneyde karla kaplı dağlar Kongey ve Trans-İli Ala Dağları, güzel mavi gölleri (Balkaş, Burbano), Çarın nehri kanyon, Hazar Denizi. Birçok mezarlara Saka cetveller - Kazakistan tarihi eserlerin sıkıntısı karşılaşmaz, turist Saka Beshatyr ve ülkenin güneyinde gömülme tepeyi görebilirsiniz.

Ancak sadece turizm amaçlı değil Kazakistan'a gidiyorlarRusya vatandaşları. Genellikle arkadaşlarını ziyaret ederler, akrabalarını ziyaret etmek isterler. Sonuçta, BDT vatandaşları uzun zamandır devam eden bağlarla birbirleriyle bağlantı kuruyorlar. Fakat Kazakistan'da yabancı bir pasaport gerekip gerekmediği sorusu gündeme geliyor. Ne de olsa, bazı Ruslar buna sahip değiller ve onu ihraç etme prosedürü uzun sürüyor.Kazakistan'a pasaport lazım mı?

Kazakistan'ı ziyaret etmek için en uygun zaman nedir?

Moskova uçakları her gün Astana'ya uçuş yapıyor veAlmatı. Trenle oraya gidebilirsiniz, ancak oldukça uzun sürecektir. Örneğin, Moskova'dan Astana'ya yolcu trenleri 60 saat, Alma-Ata'da ise üç günden fazla sürüyor! Kazakistan'a bir pasaport gerekip gerekmediğini sorgulamadan önce, oraya gitmek en iyi zamanı belirleyelim. Kuzeyde uzun ve sert bir kış, Aralık ayında Mart ayına kadar güneyde süzüldü ve çok sıcak bir yaz turistleri sadece mevsim dışında ülkeyi ziyaret etmeye zorladı.

Ülkenin en büyük tatil yeri "Yeni Gün" olarak geçen Nauryz'tir.Kazakistan'a pasaport lazım mı?Bahar ekinoksunda kutlanır vegeleneksel halk oyunları eşliğinde: at yarışı ( "Alaman-bayga"), kız 'kuzen kuu peşinde ' ulusal bir mücadele kazaksha-kurez" '(Borat değil nasıl burada film hatırlama')'. Ayrıca baharda çeşitli festivaller, müzik konseri, sokak sanatçılarının sergileri ve fuarları var. Ve Ağustos ayında, yayla Medeo'da "Asya'da Sesler" yarışması her yıl gerçekleşir.

Ruslar için Kazakistan'a pasaport ihtiyacım var mı?

Cumhuriyet Hükümeti vizesiz ikamet izni vermiştir.Türkiye'yi BDT vatandaşlarına, Türkiye ve Moğolistan'a ziyaret edin. Elbette bu, konuyu basitleştiriyor: Kazak elçiliğine bir belge paketi göndermek ve ülkeye girme nedenini savunmak gerekmiyor. Ve bu arada bir konsolosluk ücreti ödemek de gerekli değildir.

Ancak Kazakistan'a bir pasaport lazım mı?BDT vatandaşları? Bu soruya açıkça cevap verilemez. Fakat Rusya Federasyonu'nun konuları memnun olabilir: onlara sadece bir Rus vatandaşının pasaportunu alarak Kazakistan'a gidebilirler. Bu belge ile bu arada, Abhazya'ya, Beyaz Rusya'ya ve cesaret ederseniz Ukrayna'ya gidebilirsiniz.Pasaport Kazakistan

Peki ya diğer BDT ülkelerinin sakinleri?

Ne yazık ki, Ukraynalılar ve vatandaşlar içinGümrük Birliği'ne girmemiş cumhuriyetlerde, Kazakistan'a girmek için bir pasaportunuz olması gerekir. Bu garip ve biraz mantıksız. Sonuçta, Ukrayna vatandaşları Kiev'deki Rusya Federasyonu sakinleri gibi bir iç belge ile Rusya'ya gelebilirler. Ancak Dinyeper'in iki kıyısından gelen konularda doğuda daha da ilerleme zordur. Belki Avrupa Birliği üyeliği iddiası için ücret alınır mı?

Ancak Kazakistan'ın girişindeki Ruslar bileDinlenmek gerekli değildir. Yine de yakın, ama yine de yabancı bir ülke. Bu nedenle, sınırda veya havaalanında doldurulması gereken belgelere karşı sorumlu bir sorumluluk üstlenin.

Taşıma kartı nedir?

Pasaport ihtiyacınız olup olmadığını anladık zaten.Kazakistan onlarla birlikte çalışıyor. Şimdi, sınır muhafızlarına sunmanız gereken belgeler hakkında konuşmanın zamanı geldi. Tüm yetişkin yolculara inmeden kısa süre önce, hosteye göçmenlik kartı formları verilecek. Bu belge çok dikkatli bir tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Tüm kişisel veriler Rus, İngilizce veya Kazakça yazılmalıdır.

Ziyaret edecekseniz, adını ve adresini belirtinalıcı taraf. Tur - tur operatörünün adı ve koordinatları. Bağımsız turizm söz konusu olduğunda, ilk rezervasyonu yapılan otelin adını ve adresini yazabilirsiniz. Sınır muhafızları, giriş tarihini belirler ve Kazakistan'ı ziyaret etmek için doksan gündür. Taşıma kartının ikinci yarısından ayrılırken ele geçirilirsiniz.Kazakistan'da pasaportunuz olması gerekiyor

yenilikler

Daha önce, tüm turistler ile sorunlar yaşıyordu.Kazakistan Göçmenlik Servisinde üç günlük bir süre içinde kayıt yaptırmak. Ne de olsa, insanlar dinlenmeye ve aktif olarak ülke çapında dolaşmaya geldi. Yetkililerin yürüdükleri ve kuyruklarda oturmaları Kazakistan'daki kalışın gölgesinde kalmıştı. Ve kayıt eksikliği, para cezasını bırakırken ve şarj ederken sorun yarattı. Üstelik, sipariş dışı kayıt olduğu iddia edilen rüşvet talebinde bulunma vakaları bile var.

Fakat şimdi Haziran 2012'den beri kurallar değişti. 30 güne kadar ülkede kalmayı planlıyorsanız, herhangi bir yere kaydolmanız gerekmez. Ancak yine de üzücü haberler var: Yakın zamanda Rus vatandaşlarının bir pasaporta ihtiyacı var: Kazakistan ve Rusya, ortak sınırlarını aşmak için kuralları değiştirme konusunda hemfikirler.

Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılırKazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır

Related news

 • J Harfiyle BaЕџlayan ГњnlГјler
 • Grip aşısı ne zaman yapılmalı
 • Şevkat Yerimdar 18.bölüm fragmanı Şevkat patron oluyor
 • Sultan Revanisi Tarifi
 • Murat Dalkılıçtan Arda Turan ve Berkay Şahin açıklaması

 • Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 39

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır


  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 55

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 86

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 28

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 46

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 40

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 15

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 60

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 73

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 18

  Kazakistana pasaport lazım mı Sorunsuz gezi nasıl yapılır 82