Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleriKavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri


Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 34 10.02.2019, 06:17

Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri

Geçmişten itibaren kavun ve su kabakları yetiştiriciliğiÜlkenin güney kurak bölgelerinde uygulanmaktadır. Son zamanlarda karpuzlar ve kavunlar Rusya'nın orta kesiminde başarılı bir şekilde büyümüş olsa da, bu bölge için egzotik kalıyorlar. Ve onlar için elverişli koşullar yaratma yeteneği, bahçıvanların ve kamyon üreticilerinin yüksek becerilerinin bir göstergesi olarak kabul edilir.karpuz ve karpuzdan daha iyi

Uygun koşullar iyi bir hasat garantisi

Karpuz ve kavun çeşitlerine bağlı olarakİklim koşullarından, bu kültürlerin olgunlaşabilmeleri için 70 ila 130 güne ihtiyacı vardır. Tohumların iyi çimlenmesi için, havanın sıcaklığı en az 15-17 dereceye çıkmalıdır. Bitkilerin aktif büyümesi sırasında sıcaklık 25-30 derece arasında tutulmalıdır. Karpuz ve kavun yetiştiriciliğinde bu önemli noktalara uymak için, bir fide dikim yönteminin uygulanması ve bitkilerin dondan korunmasını sağlamak ve ayrıca bitkilere nasıl bakılacağını ve kavun ve karpuzun nasıl besleneceğini bilmesi gerekmektedir.

Fide yetiştirme yöntemi

Bu yöntem, büyüyen fideleri içerirTurba tencerelerinde karpuz ve kavun. Tohumlar önceden ıslatılır ve daha sonra çapı en az 10 cm olmalıdır, çömleklerde 2 adet ekmek ekilir. Nisan ayı ortasında ekim yapılır. Fidelerin iyi çimlenmesi için, en az 27 derecelik bir sıcaklık ile sağlanır. Bitkiler daha hızlı büyür, karpuzların fidanlarını beslemeyi bilmelisiniz. Yere inmeden önce mineral gübrelerle çift gübreleme yapılmasını gerektirir.

Mayıs ayı ortalarında fideler üç ila beş aşamadadır.Bu yapraklar toprağa ekilir. Bir hafta önce, sıcaklıkta kademeli bir düşüş ve sık havalandırmayla temperlenir. Bu arada, üçüncü veya beşinci sayfada, sıkıştırılmalıdır.

karpuz ve kavun beslemekFide ile fide diktiYerküre tabakasının döşendiği çöplü gübre ile doldurulmuş delikler. Deliklerin etrafında toprağın höyükleri yığılmış, tepede bitkinin dondan korunması için bir parça cam koydu.

Su kavun ve kavun - tohumlardan

Kavun bitkileri en iyi şekilde yetiştirilirUzun ömürlü ürünler, patates ve fasulye sonra. Toprak iyice kazılmalı. Ayrıca bir yatağa dikmeden önce kavun ve karpuzun nasıl besleneceğini de bilmelisiniz. Bu durumda gübre ve mineral gübreler yeri doldurulamaz. Humus, 1 metrekare Km başına 3 ila 5 kg'a ihtiyaç duyacaktır. Karpuzlar ekilirken yeterli olacak, ancak mineral gübreler, daha iyi fosfor ve potas ile karpuz eklenebilir.

Tohumlu Nisan ayı sonunda karpuz ve kavun - Mayıs başında.

Bitkilerin bakımı

Fideler ortaya çıktığında, satırların gevşemesi, ayıklanması ve yuvarlanması yapılmalıdır. Bu işlemler yaz aylarında 4-5 kez yapılmaktadır.

Kuru havalarda fideler sadece haftada bir kez sulanmalıdır. Karpuzlar ve karpuzlar, kargaların içinde kazıldı.

karpuzların beslenmesinden dahaKavun ve karpuz nasıl beslenir

Besleme için çok uygun tavuk gübresiveya bulamaç. İlk gübreleme 3-4 yaprak büyüme döneminde ve çiçeklenme döneminde - ikincisi yapılmalıdır. Üst pansuman yapmak için sulamadan sonra gerekli ve bir yağmurdan sonra daha iyidir.

Toprak dikimden önce iyi döllenmiş değilsebitkiler, iyi bir sebze bahçıvanı için ek olarak kavun ve karpuz nasıl besleneceğini düşünmek için zamanı. Mikroelementler ile yaprak üst pansuman yürütmek için gereklidir. 10 litre su içinde 3-4 g çinko sülfat, borik asit ve bakır sülfat iyice karıştırılır (tamamen çözünene kadar). Karpuz ve karpuzları beslemek için en basit yol taze küllerdir. 10 litre su içinde bir bardak sulandırılmalıdır.

Kavunlarında belirgin bir örüntü göründüğünde ve sağır bir ses geldiğinde kavun ve karpuzlar olgun olarak kabul edilir. Bu meyveleri bahçeden çıkarmak için acele etmeyin.

Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleriKavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri

Related news

 • Meyveli Pankek Tarifi
 • Minopolis
 • 1 Byte Kaç MB – Kaç GB Yapar
 • BUFFALO SOSLU KANAT TARİFİ

 • Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 84

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri


  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 15

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 45

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 42

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 73

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 78

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 42

  Kavun ve karpuzları nasıl iyi besledikleri 91