Karides Riley: açıklama, içerik, üremeKarides Riley: açıklama, içerik, üreme

22.05.2019

Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 95

Karides Riley: açıklama, içerik, üreme

Akvaryum ilginç ve büyüleyici bir dünya.sürekli olarak birçok insanın ilgisini çekmektedir. Bazıları için, bu, zor bir günün ardından akvaryum sakinlerinin güzelliğinin tadını çıkarmanın ve rahatlamanın bir yoludur. Diğerleri için, bu iş, yani yetiştirme ve müteakip satıştır. Üçüncü olarak - bilimsel araştırma.

karides riliBirçok ülkede sadece akvaryum balıkları değilve karides, yengeçler giderek sempati kazanıyor. 21. yüzyılda en popüler olan akvaryum karidesleri çok miktarda bulunur.

seçim

1996 yılında, Tayland'daki Japon damızlık ürünü Hisuasu Suzuki tarafından yeni bir Rili karides türü tanıtıldı. Kohaku karides - bu evdeki Riley karidesinin adıdır. Ana türler:

 • karides Rily karbon;
 • Turuncu Riley;
 • Kırmızı Riley;
 • Sarı Riley.

Seçim sıkı bir seçime dayanmaktadırkaridesin renkli ve şeffaf kısımlarının oranını birleştiren renklerle. Karidesin daha şeffaf parçaları, sınıfta o kadar yüksektir. göbek tamamen şeffaf, hiçbir renk yamaları ve boyalı cephalothoraksın ile: Yetiştirici mükemmel bir görünüm Riley karides almaya çalışıyoruz. Başka bir yönde - karides tamamen şeffaftır ve yanlarda - kırmızı veya turuncu iki simetrik nokta.

Riley'nin bakımdaki gösterişsizliği çekerçok sayıda akvaryumcu. Bu muhteşem yaratılış, 2004 yazında Rusya'da ortaya çıkmış ve 2019 yılında akvaryum karidesleri yaygınlaşmıştır.

Riley karidesleri aşağıdaki varyasyonlarda sunulmaktadır:

 • bordo veya kırmızı cephalothorax ve kuyruk;
 • Bordeaux veya kırmızı cephalothorax ve kuyruk, karides gövdesi şeffaf-mavi;
 • turuncu cephalothorax ve kuyruk;
 • sarı cephalothorax ve kuyruk;
 • siyah baş ve kuyruk, gövde şeffaf veya mavi.

tanım

Klasik Riley'ler çok güzeller. Vücutları tamamen şeffaf, kuyruk ve sefalotoraks sarı, parlak kırmızı, siyah veya turuncu. Göbekte, çoğunlukla ana baskın renge karşılık gelen bir leke vardır. Dişi uzunlukları 2,5 cm ve erkekler 2 cm uzar.

Karides Riley: içerik

Diğer karideslerin yanı sıra Riley de nitriller, nitratlar, amonyak ve amonyumun bulunmaması gereken saf filtrelenmiş suyu tercih eder.

Suyu biyofiltre ile en iyi şekilde süzün. Akvaryumdaki su her hafta değiştirilmelidir. Bakır bileşikleri içine düşmemelidir, aksi takdirde karidesler hızla ölecektir. Akvaryum karidesinin ömrü yaklaşık 2-3 yıldır.

karides içeriğiRiley zengin bitki örtüsü ve yumuşaklığı tercih ediyoryosun yığını. Çakıl gibi karanlık topraklar için ideal olarak uygundur. Uygun bir toprak yoksa, o zaman zaten var olanda, enfes çikolata rengine sahip badem yaprakları koyabilirsiniz.

Akvaryum 10'dan fazla satın almak için arzu edilirlitre, su sıcaklığı yaklaşık 20-28 derece, pH 6.0 ila 8.0 olmalıdır. Karides esas olarak 15-20 kişilik küçük gruplar halinde yaşamaktadır. Riley arkadaş canlısı küçük balıklarla iyi anlaşıyor.

Güç kaynağı

Riley karidesleri deniz yosunu yiyip öldübitkiler, balık yemi kalıntıları, silt. Riley, kaynar su ile önceden ısıtılmış Bio Max, ıspanak veya ısırgan yaprakları gibi özel bir gıda ile beslenebilir. Küçük porsiyonlarda karidesleri yemeleri, fazla olmamalıdır.Akvaryum karidesleriKaridesleri günde bir kez beslemeniz önerilir. Haftada bir kez beslenemezsiniz. Onlara zarar vermez, böylece bedenlerini arındırırlar. Rily diğer türler ile tutulabilir.

üreme

Riley karidesleri birbirleriylediğer türler ile. Birkaç nesil sonra, ilk soluk gri, karideslerin renginde baskındır. Bütün şartlar yerine getirilirse, karideslerin kendileri aktif olarak çoğalırlar. Gebelik süresi 3-4 haftadır. Birincisi, dişiler yumurtaları taşırlar - bu, karidenin arkasında bir ışık noktasının ortaya çıkmasıyla görülebilir.

Kuyruk altında ayrıca yumurtalar inkübe edilir.dönem. Yumurtalar görünürse, o zaman dişiler yakında bebekleri bırakır. Sarı renkteki yumurtalar. Ortalama olarak, dişi, ebeveynlerin tam bir kopyası olan ve bağımsız varoluşa hazır olan, 30-40 tam olarak oluşturulmuş küçük karideslerde yavruları getirir.

Küçük karidesler ayrı bakım ve beslenme gerektirmez. Doğmuş bireylerin büyüklükleri 1-2 mm'dir. 4-5 ay sonra Riley karidesleri cinsel olarak olgunlaşır.

Dişi ile karşılaştırıldığında, erkek ince ve küçük boyutludur. Erkek Riley erkeklerden farklı olarak daha doygun bir renge sahiptir.

Karides Rily KarbonYavruların hayatta kalması çok büyük, yani RileyYeni başlayanlar akvaryumcular için harika. Çevre ve özellikle toprak, karidesin rengini kuvvetli bir şekilde etkiler. Akvaryumda katı bir zemin varsa Riley parlak bir renge sahip olacak.

Bu türün karidesleri çok eğlenceli yaratıklar - meraklı ve arkadaş canlısı. Bütün gün boyunca akvaryumun etrafında yüzüyorlar, bitkileri temizliyorlar ve yiyecek kalıntılarını topluyorlar.

Genel olarak, bu oldukça ilginç ve güzel bir karides türüdür. Riley (akvaryum karidesleri) akvaryum ile ilgilenmeye yeni başlayanlar için mükemmel bir seçim olacaktır.

Karides Riley: açıklama, içerik, üremeKarides Riley: açıklama, içerik, üreme

Related news

 • Maldivler’de İslama aykırı olduğu’ gerekçesiyle yıkılan sanat eseri: Coralarium
 • Yönetim nesnesi, yönetim konusu - tamamlayıcı kavramlar
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ne tür bir mutfak seçmek için batıyor Mutfak için lavabo
 • Bebeklere Hero Baby Çikolatalı Sütlü Muhallebi

 • Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 64

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme


  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 79

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 89

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 72

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 44

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 59

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 22

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 68

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 7

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 56

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 93

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 13

  Karides Riley: açıklama, içerik, üreme 13