Karbonatlı Su 2019

Karbonatlı Su 2019 Karbonatlı Su

Karbonatlı Su

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Alkali su olarak da bilinen karbonatlı su vücudun normal koşullarda gerek duyduğu bir içecektir. Vücut karbonatı diğer besinlerden de alabilmektedir ama karbonatlı su ile alımın desteklenmesi vücut için daha yararlı olmaktadır. Birçok alanda kullanım alanına sahip olan karbonatlı su kilo verdirme özelliği ile de dikkat çekmektedir.
Karbonatın Kullanım Alanları

Karbonat çok yönlü bir maddedir. Eski Mısırda temizlik alanında sıkça kullanılan hatta sabun yapımında bile yer alan karbonat vücutta mide ağrısının geçirilmesine kadar birçok işlevi görüyor. Aynı zamanda ekmek kabartmak için kullanılan, kahve fincanlarını beyazlatan karbonatın cilde sağladığı yararlar da saymakla bitmiyor.
Karbonatlı Su

Diş Beyazlatıcı Karbonat

Karbonatın temizleme özelliği dişlerde de kullanılabilen bir olgudur. Dişler her gün sayısız yiyecekle karşılaşır ve kirlenir. Yiyecek artıklarını her ne kadar fırçalayarak gidermeye çalışsanız da diş üzeri plaklanma buna bağlı olarak da dişlerde sararma meydana gelecektir. Bu aşamada yeniden beyazlatma işlemi karbonata düşmektedir. Diş fırçanıza alacağınız bir miktar karbonatla dişlerinizi fırçalayarak beyazlatabileceksiniz. Günlük olarak dişleri karbonatlı su ile temizlemek de beyazlama için yeterli olacaktır.
Ölü Hücrelerden Arınan Bir Cilt İçin Karbonat

Ölü deriler zamanla cildinizde kötü bir görüntüye neden olabilir. Bu genelde portakal kabuğu görünümüdür. Bu görüntüden kurtulmak için karbonat işinize yarayacaktır. 1 yemek kaşığı balın 1 çay kaşığı karbonatla birleştirilip sorunlu bölgeye masaj yapılarak uygulanması ölü hücrelerin arınmasına yardımcı olur. Bu uygulamadan sonra sorunlu bölge ılık su ile temizlenmelidir.
Ayrıca bu maske siyah nokta ve akne tedavisinde de kullanılabilecektir.
Karbonatlı Su Nasıl Hazırlanır ve Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karbonatlı su hazırlanış bakımından oldukça kolaydır. 1 litre suya eklenen 1 çay kaşığı karbonatla b-karbonatlı su hazırlanmış olur. Hazırlanan bu karbonatlı su tüketildiğinde vücuttaki hastalıkların arındırılmasını sağlayacaktır. Arınma işlemi alkali seviyesinin düzene girmesi olarak da bilindiğinden bu suya alkali su da denmektedir.
Peki, karbonatlı suyun kullanımında nelere dikkat edilecektir?

-Karbonatlı su günde 2,5 litreden fazla tüketilmemelidir.
-Grip ya da burun akıntısı durumlarında karbonat miktarı 2 çay kaşığı olacak şekilde arttırılabilir.
-Karbonatlı su doğru kullanımda ve orantılı dozda kullanıldığında herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Kişinin farklı hastalıkları varsa ve karbonatlı su bu hastalığı destekleyip sorun yaratırsa karbonatlı su alımı kesilmelidir.
-Karbonatlı su her yaştan kişiler için uygun bir su olarak kullanılmaktadır, ama 3 yaşından küçük çocuklardaki etkililiği hakkında kesinleşmiş sonuçlar bulunmadığından 3 yaş altı için kullanımı önerilmemektedir.
Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

Son günlerde adından sıkça bahsettiren alkali diyetleri aslında tam da karbonatlı suyun yerine getirdiği işlevleri yapmak için hazırlanmıştır. Karbonatlı su gibi alkali diyetleri de vücutta detoks etkisi yaratmaya çalışarak vücudun yenilenmesini sağlar. Vücudun asit seviyesi vücuda alınan yiyecekler yüzünden bazen çok fazla yükselebilir. Bu durumda hem sağlık sorunları hem de kilo problemi başlayacaktır. Çünkü asit dengesi alkali seviyesinden fazla olan metabolizma yavaş çalışacaktır. Metabolizmayı yeniden hızlandırmak için alkali seviyesinin asit seviyesinin üstüne çekilmesi gerekiyor.
Vücuttaki fazladan her 15 kilonun 1 litre karbonatlı su ile verilebileceğini savunan uzmanlar karbonatlı suyun aşırı yağlı ve kızarmış yiyecek ile beslenen kişilerde, sağlık açısından da olumlu değişimler yaratacağını belirtiyor. Bu şekilde vücuttaki fazla yağ atılıyor, karbonatlı su ile verilen kilolar kalıcı oluyor. Üstelik bu zayıflama gerçekleşirken tek dikkat etmeniz gereken nokta karbonatlı suyu yemeklerden önce tüketip, yemek esnasında su içmemek.
Karbonatlı Su 2019

Karbonatlı Su 2019

Related news

 • Yeni Yıl Yeni Heyecanlar
 • Kış Aylarında Vazgeçemediğimiz 6 Kıyafet
 • Mısır Ekmeği
 • Pratik Topuz Nasıl Yapılır
 • Güveçte Kaşarlı Köfte Tarifi

 • Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su

  Karbonatlı Su