Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 2019

Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 2019

Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 59 20.02.2019, 15:49

Kamboçya'nın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf

Kamboçya çeken orijinal bir ülkedaha fazla turist. Bir otel odası için ödeme, bir restoranda yemek veya fatura satın alma, ulusal para kullanarak bu durumda eğlence maliyetleri yapılabilir. Özellikleri nelerdir? Hangi alternatifler olabilir?

Kamboçya Para Birimi

Genel bilgi

Başlangıç ​​olarak, birkaç dikkate değer düşüneceğizsöz konusu devletteki nakit ödemeleri ile ilgili gerçekler. Kamboçya para birimi riel'dir (uluslararası bankacılık sınıflandırmasında KHR olarak belirtilmiştir). 100 seneye karşılık gelir.

İlk kez, Kamboçya'nın bu ulusal para birimi1955 yılında Indochinese piastre'nin yerini alarak dolaşıma sokuldu. Khmer Rouge döneminde (1975-1980'de), ulusal paranın kullanımıyla neredeyse hiçbir işlem yapılmadı. Ekonomik hesaplarda yabancı para birimleri kullanılmıştır.

Ama sonra durum değişti. 1980'de, riel yeniden dolaşıma sokuldu. Bununla birlikte, uygulamada Kamboçyalılar hala dolarlara yerleşmeyi tercih ediyorlar. Kamboçya'nın para birimi popülerlikten çok daha düşüktür ve çoğunlukla küçük işlemlerin takası ve uygulanması için kullanılmaktadır.

Kamboçya para birimi banknotları

Bir şekilde veya başka, ulusal para birimi devlet ekonomisindebelli bir yoğunluk derecesi ile çizilir. Ticarette, riel banknotları çeşitli mezheplerde kullanılır: 50 ila 100 000 KHR. Kamboçya eyaletinde ekonomik gelişiminin çeşitli dönemlerinde yüksek enflasyon gözlenmiştir. Bu bağlamda, 500 KHR'ye kadar yüz değerine sahip banknotlar dolaşımda oldukça nadirdir, çünkü bunlar içinde mal ve hizmetler için gerçek fiyatlar sorunlu olabilir.

Kamboçya para birimi neye benziyor? Makalede riel banknotlarının fotoğrafları yer almaktadır.

Kamboçya para birimi fotoğrafları

Banknotlar üzerindeki yazıtlar çoğunlukla Khmer dilinde cümleleridir, ancak adları Arap rakamları ve Latin harfleri ile gösterilir.

Kamboçya'daki sikkelerin, çoğunlukla banknotlar olmak üzere, nadir olduğuna dikkat edilmelidir. Ancak, metal riels de mevcuttur.

Kamboçya Ulusal para birimi

Finansal yerleşim uygulamaları

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Kamboçya para birimi (riel)ABD dolarına göre popülaritesi oldukça düşüktür. Bu, en azından, ülkenin ekonomik kalkınmasının belirli dönemlerinde enflasyon süreçlerine bağlıdır. Mağazaların çoğunda, otellerde, yemek yerlerinde fiyatlar Amerikan para biriminde belirtilmiştir. Aynı şey, özel pazarlarda alım satımıyla ilgili olarak da söylenebilir.

Malların satın alınmasından kaynaklanan değişime dikkat etmek gerekir.Dolar cinsinden ödenen bir Kamboçyalı satıcı yerel para biriminde verilebilir. Yolcusu, bazı gezginlerin not ettiği gibi, birçok durumda çok karlı olmayabilir. Bu nedenle, küçük alımlar durumunda, 1 veya 5 USD mezhepleri en azından para yerine arzu edilir. Bu durumda, satıcı ülkenin ulusal para birimi değişikliği vereceğini daha az ihtimal olacaktır.

Kamboçya'nın ulusal parasını nereden alabilirim

Yani, Kamboçya'da hangi para birimini biliyoruz. Ama nereden alabilirim?

Prensip olarak, çoğu zaman böyle bir ihtiyaçDevlet topraklarında mali yasal ilişkiler ortaya çıkmayabilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Kamboçya'da dolar, ana para birimi olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, seyahat eden kişi örneğin Çin yuan'ına sahipse, o zaman aynı dolar için ya da halihazırda gerçek şartlarda değiştirilmeleri gerekecektir. Bu amaçlar için büyük şehirlerdeki bankalarla resmi döviz bürolarına başvurmak arzu edilir.

Kamboçya'da para birimi nedir

Kamboçya para biriminin tabi olmadığını belirtmekte fayda var.devletten ihraç edildi. Bu nedenle, gelecekteki seyahatler için riel'i depolamanın pek bir anlamı yoktur. Ayrıca, enflasyonist süreçlerden dolayı, belirli bir para biriminin satın alma gücü bir miktar azaltılabilir. Bununla birlikte, Kamboçya ulusal hükümeti son zamanlarda riel'in satın alma gücünün sürdürülebilirliği konusuna büyük önem vermiştir. Böylece, özellikle, ulusal paranın dolar karşısında sabit bir oranı sabitlenmiştir. Kamboçya'nın finans makamları da enflasyonla ilgili sorunların çözümünde bazı başarılar elde ettiler.

Kamboçya'da çok yaygın olmadığını unutmayın.plastik kartların kullanımı. Bu nedenle, turistlere değişim operasyonları yürütmek için, büyük olasılıkla, her durumda. Ancak aynı zamanda, bizim tarafımızdan kabul edilen yerel para birimi kullanım özelliklerini de dikkate almalı ve kendi finansmanımızı, dolar veya riellere dönüştürülmeleri açısından doğru bir şekilde dağıtmalıyız.

Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 2019

Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 2019

Related news

 • 500 Dahili Sunucu Hatası nedir Yazıt 500 İç Hata Sunucusunu (YouTube) gördüyseniz ne olur
 • Tereyağı Dışarıda Bozulur mu
 • 2019 Mutfak Dekorasyon Örnekleri
 • Magnezyum bakımından zengin ürünleri keşfedelim. Magnezyum gübreleri
 • Bebekler Neden Kusar
 • Haşhaşlı İrmik Tatlısı Yapımı Videosu

 • Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 56

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf


  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 91

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 25

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 85

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 84

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 18

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 10

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 19

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 86

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 82

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 100

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 4

  Kamboçyanın para birimi: tarih, döviz, fotoğraf 48