Kaliteli CNC freze işleri

Kaliteli CNC freze işleri

Metal işlerinde en yaygın olanıFrezeleme işi CNC makineleri yüksek kaliteli ürünler sunar: boyut doğruluğu, verilen yüksek üretim hızı. Bu makinelerde, parçaların yüksek oranda tekrarlanabilirliği sağlanır.

Otomatik kesmenin avantajları

Ile öğütme işini nerede seçeceğinizi seçmeCNC kontrolü, ekipman üzerinde kaliteli aletlerin bulunup bulunmadığını kontrol etmek gerekir. Çoklu freze bıçakları, yüksek kaliteli metallerden yapılmışsa, çoklu iş çevrimine direnecektir. Buna göre, ortaya çıkan ürünler evlilik dışı olacak.

freze işlemleri

Bildiğiniz aletlerSayısal kontrollü freze işlemlerini hızla gerçekleştiren Sandvik, Vertex, Kemmler. Daha ucuz analoglar var, ancak hizmet ömrü çok daha kısadır. Makinenin yüksek hassasiyet özelliklerinin yanı sıra iyi bir donanım gereklidir.

Sık sık tornalama ve frezeleme yapmak gereklidirçalışması. CNC-makine, evrensel seçmek için daha iyidir ve birçok endüstriyel ekipman üreticisi bu hesaba katılır. Bu nedenle, Emco makinelerinin en yeni sürümleri, aletin kendine göre ilerlediği ilave eksenlerle donatılmıştır.

Yapımında üreticinin makineleri MusturnTaret kafaları, dahili bir tahrik aracıyla birkaç konumda sağlanır. İlave C ekseni, silindirik parçaların belli bir açıyla konumlandırılmasını sağlar. Bu çoğunlukla oluklar, çentikler, cepler üretimi için gereklidir.

Dikey konstrüksiyonlar

Gövde parçalarının imalatı içinSadece bir işleme tipi - frezeleme. CNC sistemi imalat sürecini hızlandırır ve doğruluğunu geliştirir. Bununla birlikte, her makine bildirilen toleransları sağlayamayacaktır. Sinüzen, Heidenhain, Fanuc, Mitsubishi, en yeni sistemlerin tasarıma girmesine rağmen, Asya ekipmanı genellikle gerekli kesme parametrelerini üretemiyor.

cnc freze

Risk bölgesinde ekipmanın sahibi olmaya devam edin.Çin, Tayvan, Kore. Bu ülkelerden bazı makineler modelleri premium sınıfa aittir. Belirtilen özelliklere göre, Asya'daki üreticiler, ekonomik nedenlerden ötürü ahlaksız tedarikçilerden gelen kareleri sipariş ediyordu. İkincisi, taşıyıcı temeller yapma ve kaynak dikişleri yapma teknolojisini ihlal etmektedir. Kaynakla birkaç parça alınır ve bağlanır.

Böyle bir yüksek doğruluk elde edilemezüretim teknolojisi. Sadece döküm çerçeveleri, maruz kalan geometriyi bozmadan ekipmanın önemli ağırlığına dayanabilir. Küçük CNC kontrollü bir makine yaklaşık 6 ton ağırlığındadır. Bu tür kütleler ile, çerçeve bükülebilir ve takımın 0,5 metrelik bir mesafede eksenel olarak yer değiştirmesi hatası 3 mikrona kadar çıkabilir. Bir kaynak varlığında bu değerler, titreşimden 2 veya 3 kez artırılacaktır.

Bir sanatçı seçmeden önce nelere dikkat etmeliyim?

Daha önce gerekli olan doğruluğu belirlemek önemlidirFrezeleme nasıl gerçekleştirilecek. Makine üzerindeki CNC sistemi, ürünlerin gelecekteki kalitesinin bir göstergesi değildir. Elektronik dolumun en son versiyonlarından oluşan büyük bir parti ile hızı aşması garanti edilir.

metal için freze işleri

Üretimde deneyimli liderler arasındaBirkaç farklı tipte makine, belirli bir fikir geliştirmiştir: belirli bir hassasiyetin yüksek gereksinimleri ile, sadece pahalı ekipmanlarla elde edilebilir. Bu konuda, Avrupalı ​​üreticiler lider. Petrol şirketleri için parçalar, sanayi ölçeğinde uzay araçları sadece Çek Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya, Japonya'daki makinelerde yapılmaktadır. İkincisinin ekipmanı ile iç hizmete hizmet vermede zorluklar yaşanmaktadır, bu nedenle Rusya'dan alıcıları nadiren ilgilendirmektedir.

Düşük gereksinimlerde ayrıntıların doğruluğumetal üzerinde frezeleme çalışmaları, Kore veya Tayvan markalarının ekipmanı üzerinde çalışan makinistlere emanet edilebilir. Rusya Federasyonu'ndan şimdiden rekabetçi analoglar var. Fakat unutulmamalıdır ki yedek parçaların çoğu yeniden Asya'dan geliyor.

Ne yapıyorlar?

Metal üzerinde frezeleme çalışması almanızı sağlaroluklar, delikler, dişler, oluklar, oluklar. İşleme düzlemi kesinlikle herhangi bir olabilir. Eğimli tablaların olasılıklarını dönüş ekseni ile genişletin. İkincisinin yardımıyla, dönüş fonksiyonlarını uygulayabilirsiniz.

cnc ile freze makinesi maliyeti

3D CNC freze makinelerinde yaygın çalışma türleri şunlardır:

 1. Dişler, karmaşık iç koniler.
 2. Vida olukları.
 3. Simetrik duvarlar arasında bulunan karmaşık oluk formları.
 4. Freze ile kombine dönüm elemanları.

CNC'de işin avantajı hızlıdırMüşterinin büyüklüğüne göre işleme programının oluşturulması. Alınan boyutların kontrolü, temassız bir prob vasıtasıyla otomatik olarak gerçekleştirilir. Kesim sürecinde özel bir mağazada bulunur.

Bir sanatçıyı bir fiyata seçme

CNC freze tezgahlarının maliyetikonturların malzeme türü ve karmaşıklığından oluşur. Çalışmak için gereken süre, toplam tutarı doğrudan etkiler. Aşağıda, oyuncunun artık çalışmaya hazır olmayacağı ortalama miktarın belirli bir eşiği bulunmaktadır.

3d freze makinesi üzerinde çalışma türleri cnc

Örneğin, bileşik silindirik bir parçaiç astar ile uzunluğu 15 cm 3 kısımdan oluşmaktadır. Parçaları dişli bir bağlantı kullanarak bağlayın. Üretimin doğruluğu 2 mikrondan daha düşük değildir. Böyle bir ürün için, parça başına 800 ruble fiyatı kabul edilebilir. Çeşitli müşterilerde miktar, +/- 200 ruble arasında değişecektir.

Vaka ürünleri için hesaplama çok daha karmaşıktır. Metal içine her bir kesim sayılır ve otomatik çevrim için hazırlık maliyetine eklenir.

Sözleşme bitmeden önce

Herhangi bir yüklenici almakla ilgileniyoremir. Ekipmanın yeteneklerini tam olarak değerlendirmek için, parçaların doğrudan üretileceği siteyi ziyaret etmelisiniz. Bir geçişi sağlamayı reddetmek, yapımcının üretimde problemleri olduğu anlamına gelecektir.

Müşteri zamanında gelmesi gerekirDüzenleyici belgelere uygun olarak çizilen parçaların çizimleri. Birçok sanatçı, işlemin tek taraflı reddi durumunda iade edilmeyen bir avans ödemesi alır.Related news

 • Cildim Neden Kırışıyor
 • Meningokok enfeksiyonu
 • Bardakta Mısır Hastalık Yapıcı Mikroplara Açık
 • Ginseng Çayı Nasıl Yapılır Ginseng Çayının Faydaları Ve Zararları
 • Gerçek Aşk ve Sağlıksız Bir İlişki Arasındaki Farklar

 • Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri


  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri

  Kaliteli CNC freze işleri