18.06.2019

Kadının ekstrakorporal dölleme 50

Kadının ekstrakorporal dölleme

30-40 yıl önce çocuksuzluğa mahkum edilecek olan kadınlar, bugün yardımcı üreme teknolojilerinin geliştirilmesi sayesinde sağlıklı bebek anneleri haline gelecekler.

eko-suni döllemeIVF'nin modern dünyasında - suniGübreleme kısırlığın üstesinden gelmenin en yaygın yollarından biridir. Bu işlemin özü nedir? En azından genel anlamda, doğal koşullar altında doğada bir kavramın ne olduğunu biliyoruz. Spermatozoon, yumurtaya ulaşır, onunla birleştirir, zigot oluşturur - gelecekteki fetüs yumurtası. Bazen, bir kadının veya eşinin sağlığıyla ilgili bir takım nedenlerden ötürü, cinsel hücrelerinin doğal bir toplantısı olanaksızdır. Örneğin fallop tüpü tıkanırsa veya spermogram sonuçları zayıfsa. Bu durumda, dışarı çıkmanın tek yolu yapay koşullardaki, yani geleceğin annesinin bedeninin dışındaki kadının gübrelemesidir. IVF gerçekleştirirken, bir test tüpünde eşin veya vericinin sperminin döllediği bir yumurta çıkarılır. Ayrıca embriyo gebelik için uterusa yerleştirilir.

ECO'nun Aşamaları

Bu teknolojinin yardımıyla bir kadının suni döllenmesi 15-30 gün sürer. İşlem birkaç ardışık aşamada gerçekleşir:

 1. İlk olarak, bir kadın zorunludurhormon düzeyinin belirlendiği bir anket. Dahası, uzmanlar yapay olarak yumurta olgunlaştırma sürecini aktive eder - hormon terapisi yardımıyla "süperovulasyon" uyarılır. Vücutta meydana gelen değişiklikler ultrason izlemesi kullanılarak izlenir.
 2. Folliküllerin olgunlaşmasından sonra, bunlar alınır10-30 yumurta. Ekstraksiyon, transvaginal aspirasyon yöntemi ile gerçekleşir. Özel bir iğne vajinanın duvarını delip oositlere ulaşır. İşlem lokal veya genel anestezi altında yapılır.
 3. Yakalanan oositler laboratuarda kontrol edilir: en sağlıklı hücreler seçilir. Eşin spermleri döllenme için hazırlanmıştır. Bir erkeğin ve bir kadının eylemsiz cinsel hücreleri çıkarılır.kadının suni dölleme
 4. Ayrıca, kadın yardımıyla döllenir.IVF. İşlenmiş sperm ve hazırlanan yumurta belirli bir ortamda inkübe edilir. Gebelik şansını artırmak için, sperm, iyonik bir yöntemle enjeksiyonla doğrudan yumurta içine yerleştirilir.
 5. Embriyo (bazı kültürel çevrede kaldıktan sonra) kadının rahmına nakledilir. Hayatta kalma ve fetal yatak olma şansını artırmak için, genellikle iki ila dört embriyo implante edilir.

kadının döllenmesiGebelik ve doğumdan sonra doğumIVF prosedürleri özel bir özellik taşımaz. İstatistiklere göre, bir kadının in vitro fertilizasyonu vakaların% 30-40'ında etkilidir. Genellikle gebelik 3-5 denemeyle başlar. Her bir vakada, IVF olasılığı embriyolog ile tartışılmalıdır. Uygulamada görüldüğü gibi, 20. yüzyılın sonlarından günümüze doğan çocuklar, bu teknolojiden doğan çocuklar doğal yolla tasarlanmış olanlardan farklı değildir.Related news

 • Litre – Kilogram Çevirme – Hesaplama Tablosu
 • YAPRAKLAR ÜSTÜNDE PITIRCIKLAR TIĞ OYASI YAPIMI
 • Çalışma alanı: tanımı, aygıtı ve amacı
 • Dekoratif sıva duvarlarının adım adım hazırlanması: teknoloji açıklaması, özellikleri ve önerileri
 • HIIT Nedir, Nasıl Yapılır

 • Kadının ekstrakorporal dölleme 45

  Kadının ekstrakorporal dölleme


  Kadının ekstrakorporal dölleme 76

  Kadının ekstrakorporal dölleme 18

  Kadının ekstrakorporal dölleme 72

  Kadının ekstrakorporal dölleme 86

  Kadının ekstrakorporal dölleme 24

  Kadının ekstrakorporal dölleme 56

  Kadının ekstrakorporal dölleme 6

  Kadının ekstrakorporal dölleme 54

  Kadının ekstrakorporal dölleme 52

  Kadının ekstrakorporal dölleme 48

  Kadının ekstrakorporal dölleme 59

  Kadının ekstrakorporal dölleme 41

  Kadının ekstrakorporal dölleme 8