Kıyafete Az Para Harcama Yolları 2019

Kıyafete Az Para Harcama Yolları 2019
Kıyafete Az Para Harcama Yolları


Kıyafete Az Para Harcama Yolları

Yapılan araştırmalar kadınların alışverişi ne kadar sevdiğini ortaya koymuş. Ancak devir bir giydiğini bir daha giymeme, her gün için ayrı kıyafet satın alma devri değil! Ayrıca moda kıyafetler giymek, yeni moda aksesuarlar takmak için tüm paranızı bunlara yatırmanız da gerçekçi değil! Planlı bir bütçe ve doğru parçalara yatırım yaparak gereksiz alımların önüne geçmek mümkün. İşte kıyafete az para harcama yolları

Devir bir giydiğiniz bir daha giymeme, her gün için ayrı kıyafet satın alma devri değil! Diğer yandan moda kıyafetleri giymek, yeni moda aksesuarları takmış olmak için tüm paranızı bunlara yatırmanız da gerçekçi değil bana kalırsa. Başka idealleri gerçekleştirmek, daha fazla yer gezip, daha çok tiyatro izleyip, konser dinlemek ve bunlara göre bütçenizi ayarlayabilmek için kıyafete daha az para harcamanın yollarını bilmek gerekiyor. Bu sözüm özellikle de aylık bütçesinin büyük bir bölümünü kıyafete yatıranlara! Yapılan araştırmalar zaten Türk kadınlarının alışverişi ne kadar çok sevdiğini ortaya koymuş. Bunda elbette en önemli etken kıyafetlerin önemi. Yani kelimelerden önce kıyafetlerimiz anlatıyor bizi. Bu yüzden elbette kıyafet alışverişi yapacağız. Ancak planlı bir bütçe, doğru parçalara yatırım yaparak ve elbette gereksiz alımların önüne geçerek. İşte bu yüzden bugün sizlerle kıyafete daha az para harcamanın yollarını paylaşacağım.

Kıyafete Az Para Harcama Yolları

1- Kıyafet dolaplarını düzenlemekle işe başlayın.

Bunu elbette her alışveriş için yapmayacaksınız. Ben özellikle yaz alışverişi ve sonbahar-kış alışverişi öncesi bunu yaparım. Yavaş yavaş sonbahar-kış sezonuna geçiş yapacağımız için alışverişler genellikle buna yönelik yapılacak. Bu yüzden sonbahar ve kış kıyafetlerinizi önce gözden geçirin. Hatta bunu bir kaç kız arkadaşınızı eve toplayıp küçük bir kız partisine bile-dönüştürebilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınız ile bu yılın modası ve size gerçekten yakışanlarla ilgili bir fikir alışverişinde de bulunabilirsiniz. Sonbahar-kış kıyafetlerinizi dökün hepsini 3 gruba ayırın. İlki artık giymedikleriniz ve giymeyecekleriniz. İkincisi üzerinde küçük değişiklikler yapacaklarınız ve elbette üçüncüsü giymeye devam edecekleriniz.

kıyafetleri nasıl saklamalı 1

Bunu üniversite yıllarımda yurt arkadaşlarımla yapardık biz. Tüm bu yukarıda saydığım 3 ayrımın içine bir de arkadaştan alınanları eklerdik. Şöyle ki, giymekten sıkıldığımız ama hala yepyeni duran bazı kıyafetlerimizi değiş tokuş ederdik. Örneğin benim siyah bir deri ceketim vardı. Çok iyi baktığım için de bir kaç yıldır giyiyordum. Başka bir arkadaşımın da içi yünlü bir kot ceketi vardı ki onun ceketi de yeni gibi duruyordu. Biz de o sezonluk ceketleri değiştirdik. Böylelikle para vermeden ikimizde istediğimize kavuşmuş olduk. Burada tek önerim kıyafetlerinize sizin gibi iyi bakan biriyle bunları yapın. Bir de tabii geri almak isteyip istemeyeceğinizi en başından kararlaştırın.

Kıyafete Az Para Harcama Yolları 2019

Kıyafete Az Para Harcama Yolları 2019

Related news Kıyafete Az Para Harcama YollarıKıyafete Az Para Harcama Yolları


Kıyafete Az Para Harcama Yolları


Kıyafete Az Para Harcama Yolları


Kıyafete Az Para Harcama Yolları


Kıyafete Az Para Harcama Yolları