18.06.2019

Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 33

Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler

Köy Vyatskoye (Yaroslavl bölgesi)bugün turist markası reklamı yaptı. Seyahat acenteleri, bir açık hava müzesi, örnek bir içerik köyü veya bir şehir olmak isteyen bir köy olarak konumlandırıyor. Şimdi burada her yıl, geçmişin anıtlarını, Rus uzaktan kumandasının gerçek yüzünü görmek ve eski Ortodoks türbelerine dokunmak isteyen çok sayıda turist geliyor. Bu yolculukta zaman ayırmaya değer mi ve Vyatka'daki hangi cazibe merkezlerini görebiliyorsunuz?

Köyün tarihi

Vyatka Yaroslavl BölgesiTarihsel kaynaklarda ilk sözVyatskoe köyü 1502 yılına aittir. O zaman, bu yerleşim metropol Vyatka volost'un merkezi olarak kabul edildi. Köy isminin kökeni versiyonlarından biri, yakınından geçen Vyatka kentinin türevine indirgenmiştir.

XVII yüzyılda Vyatka, patrik Filaret'in mirasıydı. Ve bir yüzyıl sonra köy düzenli olarak fuarların yapıldığı büyük bir alışveriş merkezi olarak bilinir. XIX yüzyılda köy Vyatskoe Yaroslavl bölgesi ün ulaşır ve salatalık ekimi ve sonraki iş parçası için önemli bir merkez olarak. Yerel büyükelçi sebzeleri yerel fuarlarda satılmakta ve özellikle Arkhangelsk'e olmak üzere diğer bölgelere taşınmaktadır. Vyatskoe sonra Eski mü'minlerin merkezi ve devrimci propagandanın yatağı kabul kez Biz kırsal alanlarda ve zengin tüccar ve çeşitli uzmanlık ustalar / esnaf yaşadı.

Köyün sonraki tarihi Rusların tipik bir örneğidir.iller - 1917-1922'deki Sovyet rejimine karşı köylü milisleri, ayaklanmanın bastırılması ve kollektif çiftliğin yaratılması ve iflasla bağlantılı olarak tasfiyesi.

Açık hava müzesi

Köy Vyatka Yaroslavl bölgesiBugün Vyatka gerçekten çok görünüyorkomşu yerleşimlerden ziyade müreffeh. Ancak, köyün gizemli bir şekilde korunmuş olduğunu ya da özel olarak korunmuş olduğunu düşünmemeliyiz. 2007 yılında, Vyatsky'nin yeniden inşası, bir limited şirket olan Yaroslavl Investment and Finance Company tarafından bir turizm merkezine dönüştürülmeye başlamıştır. Bugüne kadar gerçekten etkileyici bir çalışma yapıldı. Merkez sokaklar eski binaların restore edilmiş cephelerinden ve temiz kaldırımlardan memnun. Köyde antik kiliseler ve şapeller, kutsal kaynakların yanı sıra birçok müze bulunmaktadır. Organize geziler burada düzenleniyor, ancak birçok turist kendi başına Vyatskoye'ye seyahat etmeyi tercih ediyor. Tüm müzelere biletler girişten satın alınabilir, sokaklarda kendi gezileriniz için işaret ve tabelalar kurulur.

Vyatka'da ne var?

Vyatka Yaroslavl Bölgesi MüzesiKöyün ortasından oluşan bir kompleksi görebilirsiniz.birkaç güzel restore edilmiş konaklardan. Bu ana otel, restoran, hediyelik eşya dükkanı ve ilgili bazı kuruluşlardır. Turistlerin yorumlarına göre, antik çağın ruhu, bu muhteşem binaların içinde hissedilebilir. Ancak, konaklama ve restoran menü fiyatları oldukça yüksektir ve kesinlikle iller değildir. Bu şaşırtıcı değil, çünkü Vyatka diğer ülkelerden gelenler de dahil olmak üzere yüksek popülerliğe sahip. Bugün köyde yaklaşık 10 müze var. Vyatskoye (Yaroslavl bölgesi) 'ni ziyaret etmeye karar veren turistlere, kalabalık bölge çevresinde gezi turları da sunulmaktadır. Köyün etrafında yürüyüşe çıkacak olursanız, gerçek atmosferini hissedebilirsiniz. Ziyaretçiler için sadece güzel bir manzara değil, aynı zamanda en sıradan insanların yaşadığı yerleşim şekli için de oldukça normal.

Village Vyatskoye, Yaroslavl region: konumlar

1750'de Kıyamet Kilisesi inşa edildiİsa'nın. Bugün bu kilise çalışıyor ve çan kulesi köyün en yüksek binası. Bir zamanlar Vyatskoye Yaroslavl bölgesi bir zamanlar iki tapınakla övünebilirdi. Bugün, 1780 yılında inşa edilen Theotokos'un Varsayım Kilisesi bir harabe halindedir. Ancak, yerel nüfusun restorasyonu için umudu yok. Köy Vyatskoye (Yaroslavl bölgesi) büyük bir dini merkezdir, ayrıca kutsal kaynaklar ve küçük şapeller de vardır. Diğer yerler şunlardır: İkinci Dünya Savaşı sırasında ölen askerlere adanan Alexander II ve Zafer Alley bir anıt.

Müzeler ve turistik yerler

Vyatka Yaroslavl bölgesiKöy Vyatskoye (Yaroslavl bölgesi)Organize geziler sevenler için gerçek bir cennet. Tarihi mimari mekanlara ve anıtlara ek olarak, birçok farklı müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Köyde Rus teşebbüsüne ve bir melek koleksiyonuna adanmış bir açıklama var. Eski zamanların yaşamına dalmak müzelere izin verecek: tüccar köylüler, "Urlov kardeşlerin tüccarların numaraları", "siyah Rus hamamı" ve Rus eğlencelerinin bir sergisi. Fakat bu köydeki ilginç yerlerin listesi değil. Burada Polytechnic Müzesi, Mutfak Makineleri Müzesi, İade Edilen Tapınak Müzesi ve "Çocuk Dünyası" sergisini ziyaret edebilirsiniz. En ilginç gezileri seçin ya da her şeyi görmek için zaman geçirmek için tüm hafta sonu için köye gel. Vyatka (Yaroslavl Bölgesi) köyü, sadece büyük bir şehrin gürültüsünden değil, aynı zamanda çok hoş izlenimler alabileceğiniz eşsiz bir yerdir.Related news

 • Konstantin Titov: fotoğraf, biyografi
 • 2 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi
 • Teknolojik yenilikler: toz torbası olmayan elektrikli süpürgeler
 • Tığ İşi Battaniye Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Krylovun masal horoz ve inci: arsa ve analiz

 • Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 34

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler


  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 93

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 4

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 59

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 37

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 25

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 11

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 71

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 35

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 11

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 83

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 90

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 63

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 90

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 87

  Köy müzesi Vyatka (Yaroslavl bölgesi): tarih, turistik yerler ve ilgi çekici yerler 69