Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır 2019

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır 2019
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saçlarınızın Kıvırcık Olması Sizi Korkutmasın ! Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Saç Tipinize Uygun Ürünler Kullanın.

Kıvırcık saç bakımı, diğer saç tiplerine göre biraz daha zahmetli olabilir. Sıcak ve nem her türlü saçın elektriklenmesine neden olur ama belki de en fazla kıvırcık saçların. Biz de bu yazımızda kıvırcık saçlara nasıl bakım yapılması gerektiğini sizin için derledik.

Dalgalarınız Ahenkle Dans Etsin

Dalgalarınızı çevirin, nemlendirici bir şampuan ve derin bir krem kullandıktan sonra saçlarınızı tarayın ve havluyla kurulayın. Her yerine jöle sürün ve parmaklarınızın etrafında sararak bütün bölümlerini kıvırın. Eğer tekdüze bir görünüm istemiyorsanız, ince saçlarınızın yanında kalın kıvırdığınız kısımlar olsun.

Saçlarınıza dokunmayın. Bir kere saçlarınız kuruduktan sonra dokunmayın, çünkü dokunmak elektriklenmeyi artırabilir. Eğer tazelenmek istiyorsanız, dalgalarını dikkatlice parmaklarınızla ayırın. Ya da hafifçe sprey sıkın ve dalgalar güçlendirmek için hafifçe buruşturun.

Kıvırcık Saç

Nemi uzak tutun. Saçlarınızın nemle deliye dönmesinin nedeni, havadaki nemin saçın gövdesini genişletmesidir. Eğer saçlarınız krem doluysa nemin girmesi daha zordur. Yazın haftalık iyi kremlenmiş bir uygulama yapın. Her zaman nemlendirici bir şampuan ve krem kullanın. Eğer saçlarınız kalınsa, durulanmayan bir krem tercih edin.

Saç Tipinize Uygun Ürünler Kullanın

Saç tipinize uygun ürünler kullanın. Eğer saçlarınız inceyse, fazla krem kullanmamak konusunda dikkatli davranın. Jöle yerine köpük gibi hafif bir şekillendirici ürün kullanın.

Dalga canlandırıcı bir ürün deneyin. Bazen “hacim verici” olarak adlandırılan ve eczanelerde bulunan bu ürünler dalgaları belirginleştirir ama sert yapmazlar. Bunları ıslak saça diplerden uçlara doğru uygulayınız. Dalgalarınızı ellerinizle gevşeterek doğal olarak kurumasını sağlayın.

Saçlarınızı kıvırın. Daha uzun zaman alır ama bigudi ya da maşa da dalgalarınızı belirginleştirirken elektriklenmeyi de azaltır.

Kıvırcık Saç

Doğru saç kesimini bulun. Bir kuaför saçı elektriklenmeyi artıracak ya da azaltacak şekilde kesebilir. Öte yandan, eğer uzun kıvırcık saçlarınız varsa kuaför katlı açılar vererek dalgalarınızı artırabilir. Eğer kıvırcık saçlarınızı artıran bir kesim istiyorsanız bunu kuaförünüze söylemeyi unutmayın.

Saçlarınızda Elektriklenmenin Önüne Geçin

Kıvırcık saçlı kadınların hayatlarının düz saçlı kadınlara göre biraz daha zor olduğu doğrudur. Örneğin düz saçlı bir kadın sabah yataktan kalktığı gibi dışarı çıkabilir ya da denizden çıktığı zaman plajda saçlarını doğal olarak kurumaya bırakabilir. Ancak bu durum kıvırcık saçlı kadınlar için geçerli değildir. Kıvırcık saçlı kadınlar sabah uyandığında karmakarışık saçlara sahip olurlar, denizden çıktıklarında da saçları elektriklenir ve düzgün bir şekilde kurumaz. Bu nedenle kıvırcık saç bakımında bazı püf noktalarını uygulamak, hayatınızı kolaylaştırabilir.

Kıvırcıksaçlarher daim özel ilgi ister. Bu durum hem kıvırcık saçlı kadınlar hem de kıvırcık saçlı erkekler için geçerlidir. Erkeklerde kıvırcık saç salaş bir görünüme sebep olur. Aslında sevimli de olan bu görüntü, erkeklerin kurumsal hayatta kullanmaları için uygun değildir. Bu nedenle özellikle katı giyim kurallarına sahip olan işyerlerinde çalışan erkekler, kıvırcık saçlarını kestirerek kısa saç kullanmayı tercih ederler.

Kadınlar da kıvırcık saçlarını hizaya sokmak için düzleştirmeyi tercih edebilirler. Ancak kıvırcık saçlı kadınların saç düzleştirmesi, saçlarının kırılmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Üstelik bu işlem epey zaman alır. Bu nedenle kıvırcık saçlı kadınların saçlarına dalgalı olarak şekil vermeleri hem saç sağlıkları için daha faydalı olacak hem de günlük yaşamın koşuşturmasında zamandan tasarruf etmelerini sağlayacaktır.

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Maskesi

Bal, kıvırcık saçlara canlılık katmak için kullanılabilecek en faydalı malzemedir. Bal ve jojoba yağı karıştırılarak saçlarınız için maske olarak uygulanabilir. Maskeyi 25 dakika kadar başınızda bekletmeniz ve sonrasında iyice yıkamanız yeterlidir. Bu yöntemi haftada 1 kez uygulayarak, 1 ay sonrasında çok daha sağlıklı ve canlı kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır 2019

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır 2019

Related news Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl YapılmalıdırKıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır