18.06.2019

Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 81

Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı ...

Uzun zamandır psikologlar fark ettiler ve onayladılarpsikolojinin temel aldığı sayısız gözlem: kıskançlık doğrudan benlik saygısı ile ilgilidir. Yani, çok kıskanç bir insan, büyük olasılıkla, güvensizlikten muzdariptir ve her şeye acıyla tepki verir. Ve her bireyin benlik saygısı değişebileceğinden, hiç kimse feci duygudan bağışık değildir.

Neden bazı insanlar değişir ve diğerleri yok mu?

Son yıllarda psikologlar konuşmaya başladı.sadece kıskançlığın doğasını değil, aynı zamanda genel olarak bir kişi, ailesi ve kaderi üzerindeki eyleminin mekanizmasını açıklayan diğer ilginç gerçekler. Bilim adamları genlerde bir sebep bulmuşlardır: hepsi ihanet yapamaz. Sadakatsizce, erkekler şüphe etmeye başlar ve kadınlarının sadakatine (psikolojide böyle bir mekanizma bir projeksiyon olarak adlandırılır) başlar. Bir kadın, seçtiği şeyin ne olduğunu sezgisel olarak anlar. Ve sık sık değişme kabiliyetini hissederse, kıskanır.

Şüpheli bir gerçek: kıskançlık psikolojisi çok kolay değil! Kıskanç bir kişinin davranışını ve yetiştirilmenin özelliklerini, aile içindeki ilişkilerin doğasını açıklamak mümkündür.

İlişkiyi yok eder veya yeniler mi?

Hangi araştırmacılar hala katılıyorum, bumekanizması. Yani ilişki ancak kıskanç olabilir yok. aşağıdaki gibi bu fenomenin psikolojidir. "Kıskanıyorsun, bu yüzden değiştirmek için (yeteneğini), neden olmasın .. yapabilirim?" Nasıl hakaret tür suçlamaları cabası: Sevilen birinin güvensizlik gösteriliyor, biz zihninde olası bir aldatma fikrini saçmak.

Şakada ve makul sınırlar içinde olsa dakıskançlık ilişkiyi yenileyebilir, onlara eski heyecanı getirebilir. Davranışsal tezahürler (çığlıklar, skandallar, suçlamalar, güvensizlik ifadeleri) sevginin bir kanıtı değildir, fakat bariz kayıtsızlıktan söz ederler. Bununla birlikte, ateşte petrol dökmek gerekli değildir: gerçek "Othello" ile şaka yapmayın.

Ölümcül bir duygu nasıl ortaya çıkıyor?

Karmaşık duygular birlikte kıskançlık yaratır. Psikoloji aralarında "isimler": öfke, şaşkınlık, sevilen birini kaybetme korkusu ve bencillik. Her zaman böyle bir kombinasyonda ortaya çıkan duygular değildir. Bazıları hakim olabilir. Ve her bir somut çiftin problemini çözmek için, ancak bu duygu ve tepkilerin kompleksinin nasıl ortaya çıktığı anlaşılmış, deneyimlenir. İnsandaki bu tepkilere tam olarak ne sebep olur, kaldıraç nedir.

Örneğin, yalnız olma korkusu yakalanabilireğer bir insan bir aşk ilişkisine gerçekten bağımlıysa, eğer içlerinde yaşamın anlamını görürse. Bu durumda, herhangi bir psikolog hayatını yaşamaya, çıkarlarını genişletmeye, sevgili kişisine odaklanmayacak. Uyumlu bir ilişki için, kendinizi kaybetmemek esastır.

Sebep düşük öz güvende yatıyorsa - gücünüzde diğer etkenlere daha uygun olmasını sağlayın: işteki başarıdan, meslektaşlarınıza saygıdan, yaratıcı başarılardan ve diğer şeylerden.

Kıskançlık kendini farklı şekillerde gösterir. Psikoloji yola başvurabilir ve yol kendi başına geçmek zorundadır. Neler olup bittiğini tartışmayı öğren ve birlikte bir çıkış yolu bulacaksın.

En yaygın kaldıraç

Herhangi bir ilişkide er ya da geç gelirdiğer yarısını elbette aldığımız bir an. Çoğu zaman buna bir sahiplik duygusu eşlik eder: "dokunma - bu benimdir!" Aşıkların ana hatası, bu hissin kendisini yakalamasına izin vermektir. Sevdiğin birçok şeyi yasaklamaya başladık. İlk olarak, küçük bir şey, daha sonra kaba bir şekilde, zaten ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı doğrudan söyledik. Davranışlarımıza isyankar bir tepki vermemize neden gerek yok, sadece fiziksel ihanette değil, aynı zamanda psikolojik olarak da ifade edilir: Sevilen biri bizi bırakır, olumsuz ve boğucu ilişkilerden kaçar.

Bunun sana asla olmayacağını düşünmeyin.Kendinizi daha iyi sigortalayın. İlişkiden kıskançlığı ortadan kaldırmak için tamamen ortaya çıkmayacaktır. Bu fenomenin psikolojisi size nasıl doğru tepki vereceğini söyleyecektir. Evrensel bir meclis yoktur, fakat asıl prensip şudur: sevgi, güvenmeyi ve bağışlamayı öğren. İlişkinizi koruyun, kontrol, tahakküm ve kıskançlığın yardımıyla değil!Related news

 • Karbonhidratsız diyet
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Karamelli Tart Tarifi
 • Citrosept: yorumlar ve uygulamalar
 • Özgeçmiş için kişisel nitelikler: kalabalığın öne çıkması nasıl

 • Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 12

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı


  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 29

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 89

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 9

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 84

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 12

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 99

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 88

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 88

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 48

  Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı 12