Kür nedir 2019

Kür nedir 2019 Kür nedir

kür nedir

KÜR NE DEMEKTİR BİTKİSEL KÜR TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Artık televizyonlarda, gazetelerde, dergilerde heryerde karşımıza çıkan, çok duyduğumuz “kür” kelimesi ne demektir, ne anlama gelir hiç merak ettiniz mi? Genellikle bildiğimiz şudur; kür şifalı bitkilerle yapılan bir tedavi şeklidir. Acaba gerçekten öyle midir? Kür ne demektir, uzmanlarımızın bilgilerinden yararlanarak açıklanayalım.

Kür Nedir:

Son bir kaç yıldır alternatif tamamlayıcı tedavi olarak bitkisel tedavi yöntemlerinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile yeni bir kelime ile karşılaştık kür. Kür kelimesini bitki uzmanı herbalist doktorlar kullanıyor. Peki nedir kür?

Kişilerin sağlık,bakım ve güzellik için kullandıkları uzmanlar tarafından hazırlanmış olan içeriğinde bitkisel ve inorganik maddelerin bulunduğu karışımlarla uygulanan tedavi yöntemlerine kür denir.

Kürler günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak uygulanabilir. Hazırlanan kürler kişiden kişiye farklı faydalar sağlasalar da insanlar kür tedavilerine devam etmektedirler.

Bitkisel ve inorganik kür çeşitleri bulunmaktadır. Bitkisel kür tedavilerinde kürün içerikleri tamamen bitkisel içeriklerden meydana gelmektedir. İnorganik kür tedavilerinde ise ilaç, merhem, krem gibi ürünler bitkisel ürünlerle karıştırılıp kullanılmaktadır.

Bitkisel kür nedir:

Şifalı Bitkilerdeki biyolojik gücü, bitkiyi doğru seçerek, doğru şekilde hazırlayarak ve de doğru uygulayarak sağlıklı bir yaşam için hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici adımı atmak mümkündür. İçtiğiniz bitki doğru dahi olsa, yanlış hazırlanır ve yanlış uygulanırsa başarılı bir sonuç elde etmek pek mümkün değildir. Seçtiğiniz bitki doğru ve hazırlanış şekli de doğru olsa bile, eğer yanlış tüketiliyor ise, başarılı bir sonuç almak yine de tam olarak mümkün olmaz. Başarılı bir sonuca götürecek olan doğru seçim, doğru hazırlama ve doğru uygulama ile mümkündür. Doğru bitkinin seçilmesi, hazırlanması ve uygulanması kurallara bağlıdır. Bu kurallara uyularak tüketilmesine bitkisel kür denilmektedir.

Şifalı bitkiler konusunda uzmanlaşmış, bitkisel kürler açıklayan değerli uzmanlarımızın önerileri ile bitkileri kullanmak gerekir. Ahmet Maranki, Erkan Topuz, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun gibi işinde uzman doktorlarımıza ait kürleri doğru uygulayarak hastalıklarımız yada güzelliğimiz için şifalı bitkileri kullanabiliriz. Uzmanlarımız şunu her zaman vurguluyor; tıbbi tedavi esastır şifalı bitkiler alternatif tamamlayıcıdır. Öncelikle uzman doktorlarımıza başvurup sonrasında ağrılarımızı hafifletmek, rahatlamak ve hastalığın bize verdiği zararları en aza indirgemek için bitkilerden faydalanabiliriz. Herkese sağlıklı bir ömür dilerim.


Kür nedir 2019

Kür nedir 2019

Related news

 • Yağ Çekmeyen Hamur Kızartması Tarifi
 • Sonsuzluk Üçgen İğne Oyası Modeli
 • TAVUK SARMASI TARİFİ
 • İlginç Burgu Pane Tarifi
 • Zayıflatan bitkiler nelerdir

 • Kür nedir

  Kür nedir


  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir

  Kür nedir