Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 2019

Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 2019

Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 66 01.03.2019, 12:50

Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri

pelvis variköz damarları

Pelvik varisler yeterli bir sorundur.yaygın. İstatistiklere göre, erkeklere karşı sigortalı olmamasına rağmen böyle bir hastalık kadın temsilciler arasında daha sık teşhis altına alınmaktadır. Peki küçük pelvisin varisleri nedir? Hastalığın belirtileri ve nedenleri, modern tıbbın sunduğu tedavi yöntemlerinin yanı sıra aşağıda da ele alacağız.

Pelviste variköz damarlar ve nedenleri

Bu, çoğunlukla varikoz damarlarının sır olmadığı bir şeydir.ek yüke dayanmayan venöz duvarların ve supapların zayıflığının arka planına karşı geliştirir. Bu nedenle, öncelikle nedenlerin listesi, genetik yatkınlığı, vasküler duvarların doğuştan zayıflığını içermelidir.

Öte yandan, hastalık çoğunlukla neden olurek basınçların damar duvarlarına etkisi. Kadınlarda böyle bir patoloji gebelik, ağır doğum, ağırlık kaldırma ile ilişkilendirilebilir. Variköz damarlar, hem hipodinamide (hareket eksikliği, vasküler duvarın kasları zayıflar ve elastikiyet kaybı nedeniyle oluşur) ve fiziksel hararet artar. Cinsel yaşamın önemi ve kalitesi - cinsel ilişkinin kesintisiz kesilmesi, orgazmı yaşamanın yetersizliği, yasaklamanın uzaması.

Pelviste variköz damarlar: hastalığın semptomları

küçük pelvis semptomlarının varikoz damarları Çok uzun zaman önce böyle bir hastalık teşhis etmek zordu. Gerçek şu ki, varikoz damarlarını gösteren çok fazla semptom bulunmamaktadır küçük pelvis. Belirtiler, genelde, alt karında ağrıya kadar kaynar.

Oldukça sık pelvik varikozitatBirçok kadını etkileyen kronik ağrının ortaya çıkışı. Kural olarak, adil seks cinsel ilişki sırasında rahatsızlık verici. Ağrılı bir saldırı kışkırtmak fiziksel aktivite, aylık ve uterus kasılmaları olabilir, ağırlıklar kaldırılıyor. Çoğu zaman ağrılı, çekici, kramp. Ancak adet döngüsündeki değişiklikler gözlenmemektedir.

Bu gibi sorunlarla, en iyisidoktor. Yalnızca deneyimli bir jinekolog, küçük pelvisin varikoz damarlarının tam olarak ne olduğunu bilir. Hastalığın belirtileri hiçbir şekilde göz ardı edilmemelidir.

Varisli damarların tehlikeli etkileri

Hemen böyle bir hastalık olduğunu belirtmektedaviye ihtiyacı var. Hastaya gerekli özen gösterilmemişse, vücudun bu kısmında yer alan organlardan herhangi biri veya işlevlerinde bir değişiklik meydana gelebilir. Özellikle, çoğu hastaya perineal damarlar, kalçalar, uyluklar ve alt ekstremite lezyonu tanısı konur. Pelvik varikoz sıklıkla infertiliteye neden olur, çünkü benzer tanısı olan kadınlar bir çocuğu gebe kalmak ve tahammül etmek için çok daha zordur. Ve cinsel ilişki sırasında sürekli rahatsızlık nedeniyle, samimiyet korkusu gelişebilir. Kronik ağrı duygusal durumu etkiler - hastalar daha fazla irritabl ve agresif olurlar.

Pelvik varikoz nasıl tedavi edilir?

varisli damar hastalığı Hastalık "varisli damarlar" olabilirUltrason sırasında sadece bir doktor teşhis edin. Tedavi hastanın durumunun şiddetine bağlıdır. Örneğin, etkili ilaç tedavisinin erken aşamalarında, kanın seyrelmesini ve kan damarlarının duvarlarını güçlendiren ilaçları almayı azaltır. Ayrıca, belirli kurallara, özellikle doğru beslenme prensiplerine uymak, ılımlı fiziksel aktiviteyi korumak, en uygun çalışma tarzını gözlemlemek ve stresli durumlardan kaçınmak önemlidir.

Ne yazık ki, konservatif tedavi mümkündürher zaman değil. Bazen cerrahi müdahale olmadan yapamazsınız. Laparoskopi, doktorun etkilenen damarları kapsadığı minimal invaziv bir işlemdir.

Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 2019

Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 2019

Related news

 • 12-13-14 YAŞ ARI KOVANI ÖRNEKLİ GENÇ KIZ HIRKASI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Anne Eli Değmiş Proteinli Makarnalar
 • Magnezyum Sitrat: tıp alanında uygulama
 • Keşan Haberleri: İstifayla boşalan CHP Keşan İlçe Başkanlığına Heves Bayır Yıldız seçildi
 • Mutsuz yapılan evliliklere dikkat

 • Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 21

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri


  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 50

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 95

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 51

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 2

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 1

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 17

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 95

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 51

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 7

  Küçük pelvise ait variköz damarlar: semptomlar, nedenler ve tedavi yöntemleri 58