Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 2019

Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 2019


Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 94 04.01.2019, 18:54

Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları

Her insan için, büyük önem verilirrahat yaşam koşulları. Bir apartman veya bir evin küçük bir boyutu ile, banyo tüm gerekli unsurların kompakt ve uygun yerleştirme sorunu özellikle akut.

küçük banyoda köşe banyosu

Köşe banyo yerleştirme prensibi

Banyo en sağ tarafından dikkate alınabilirBir apartman veya evde ziyaret edilen yer. Bu odanın mobilyalarının ana unsuru olan banyo. Bugüne kadar, çeşitli malzemelerden ve farklı formlardan çok sayıda küvet var.

Küçük bir alanda kompakt olarak çok önemlidirsıhhi tesisat Küçük bir banyodaki köşe banyosu sadece odadaki değerli alanı korumakla kalmaz, aynı zamanda kişisel hijyen için konforlu koşullar yaratır ya da zor bir günün ardından rahatlamanızı sağlar.

Bu tasarımın banyosu sadece yardımcı olmayacakDaha fazla alandan tasarruf edin, aynı zamanda herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde uyun. Bugün, köşe banyoları kurmak çok popüler oldu. Bunların boyutları ve fiyatları, tüketicinin bir öncül ve finansal imkânları alanından hareketle seçilmektedir.

Köşeli küvetler, boyutları ve fiyatları

Banyo çeşitleri

Bu sıhhi tesisat farklı malzemelerden yapılmıştır. Temel olarak, bu tür köşe banyoları sunulmaktadır:

 • çelik;
 • dökme demir;
 • akrilik;
 • Polimer beton ve akrilikten.

Küçük banyoda çelik köşe küvetYüzey emaye ile kaplanmışsa özellikle görünebilir görünecektir. Ek olarak, emaye kaplama, kullanımı pratik ve dayanıklı hale getirir. Temel bir avantaj uygun fiyattır. Bir dezavantaj, çok yüksek seviyede ısı tasarrufu olarak kabul edilemez.

En yaygın türüürünler dökme demir banyodur. Su sıcaklığını iyi tutar ve özel bakım gerektirmez, ayrıca ağır ağırlığına rağmen kurulumu kolaydır.

Eşsiz tasarım, akrilik ile polimer betondan yapılmıştır. Böyle bir köşe küçük banyo banyoya kompakt bir şekilde yerleştirilecek ve odaya son derece lüks bir görünüm kazandıracak.

Küvetlerin boyutu

Köşe banyoları simetrik ve asimetriktir. Boyutlarına göre, onlar da farklıdır: 120 ila 185 duygu arasında. Hem sağ hem de sol taraflarla bağlanırlar.

asimetrik küvet

Temel olarak köşe banyoları aşağıdaki boyutlara sahiptir:

 • 180 * 130 cm;
 • 115 * 72 cm.

Büyüklüklerine bakılmaksızın, sıhhi tesisat piyasasında bunlar üç biçimde sunulur:

 • petal;
 • kesik damlalar;
 • vantilatör.

En küçük simetrik akrilik banyo, 120 cm ile 120 santimetre arasında, en büyüğü ise 120 santimetredir.

Açısal asimetrik banyo 140 ila 185 santimetre ve 75 ila 105 santimetre arasında değişen boyutlara sahiptir. Küçük boyutlardaki modeller, küçük banyolarda bile sorunsuz şekilde monte edilir.

Akrilik açılı asimetrik banyo etkilemeyeceksadece görünüşü, aynı zamanda kurulum kolaylığı. Akrilik, çalışma özelliklerinin önemli ölçüde artması nedeniyle pul pul dökülmez. Eksi, sıhhi tesisatın yapıldığı malzemenin kırılganlığı olarak düşünülebilir. Çizilmelere ve mekanik hasara eğilimlidir.

tesisat

Banyo açısal fiyat

Küçük bir odada köşe banyosu kurulduson derece hızlı. Kurulum uzmanlara emanet edilebilir ve bağımsız olarak gerçekleştirilebilir. Kurulumun başlangıcında, banyonun tam boyutlarını ve kurulumun yerini öğrenmek gerekir. Bir sonraki aşama, sıcak ve soğuk su kaynağıdır. Lavabo yapılır ve ancak o zaman banyo kendisi yüklenir.

Asimetrik açılı banyoözel destekler. Sıhhi tesisat satın alırken genellikle bacaklar set olarak satılır. Bu tür parçaların yokluğunda, kurulum bir tuğla temel üzerine yapılır. Montaj sırasında, kenarların sıkılığına duvarlara özel dikkat gösterilmelidir. Bu çok önemli bir noktadır, çünkü yetersiz yapışma ile, banyo bütünlüğünün zarar görmesi mümkündür. Kenarlar ve duvarlar arasındaki dikişler, özel araçlar ile dikkatlice kapatılmalıdır. Bu, duvarın aşağı akmasından sonra yapı altında su almamak için yapılır.

Küçük banyoda kompakt köşe küvetioda çok küçük bir alana bile sığabiliyor. Tüm kanalizasyon sistemi ön duvara yerleştirilmelidir, çünkü arıza durumunda, sisteme erişim (sistem) yapılmalıdır.

Fiyat politikası

Bu sıhhi tesisat fiyatları çok farklı. Maliyet doğrudan bu tür parametrelere bağlıdır:

 • tesisatçı üreticisi;
 • satın almada edinme;
 • banyonun yapıldığı malzeme.

Dikkat edilmelidir ki, esas olarakÜretimin karmaşıklığı, çelik banyo köşesi gibi bir modelle popüler değildir. Bunun fiyatı oldukça kabul edilebilir ve uygun fiyatlı: 32 000 ila 38 000 ruble.

Ayrıca, köşe demir banyosu özellikle talep değil, fiyatı 32 000 ila 35.000 ruble.

Akrilikler, form çeşitliliği nedeniyle büyük talep görmektedir. Bu tür ürünler için fiyatlar - banyo modeline ve girdap işlevinin varlığına / yokluğuna bağlı olarak 21 000 ila 65.000 ruble arasındadır.

Yani, tüm modeller fiyat, kalite ve malzeme bakımından farklılık gösterir. Ancak tüketici aktivitesinin analizi, neredeyse herkesin bugün açısal bir banyo sağlayabileceğini gösteriyor.

Akrilik köşe banyosunun avantajları ve dezavantajları

Köşe küçük banyo

Avantajları arasında:

 • küçük bir banyoda kurulum imkanı;
 • çeşitli şekil ve renkler;
 • Ürünün üretildiği malzemenin çevre dostu olması;
 • yüksek mukavemet;
 • Aşınmaya Direnç;
 • çatlaklar göründüğünde, onların gömülme olasılığı vardır;
 • uzun servis ömrü;
 • korozyona karşı direnç;
 • geniş ebat seçenekleri;
 • Uygun fiyat.

Banyolar bir tür plastik olan polimerden yapılmıştır. Bu sayede, ürünlerin çeşitli şekil ve renklerde verilebilmesi mümkün olmaktadır.

Bu köşe küvetinde koltuk, tutacaklar ve raflar bulunur. İki yer seçeneği vardır. İç yüzeyinde fiberglas, reçine ve sertleştirici içeren koruyucu bir kaplama bulunur.

Uygun bakım ile kullanım süresion ila on beş yıldır. Böyle bir banyonun ağırlığı, teslimat ve kurulum sürecini büyük ölçüde kolaylaştıran 25 kilogramı geçmez. Bu sıhhi tesisatın iyi ısı iletkenliği vardır.

Dezavantajların sapma olasılığı tanımlanabilirtesisat. Ancak bu, kurulum sırasında ortadan kaldırılması kolaydır. Banyonun zemini ile tabanı arasındaki boşluk, banyo yerleşmeyecek ve deforme olmayacak şekilde bir montaj köpüğü ile dökülmelidir.

Iki banyo

Gevşeme sürecinin olduğu zamanlar vardır.Sevdiklerinizle paylaşmak istediğiniz banyo. Bu durumlarda, iki kişilik banyo üreticilerinin yardımları geldi. Günümüzde bu tür ürünlerin birçoğu pazarda temsil edilmektedir. Köşe, dikdörtgen, oval - hepsi popülasyonda popülerdir.

Bu tür banyolar, iki orta insan için tasarlanmıştırphysique. Çift modellerde özel başlıklar ve tutamaklar bulunur. Hidromasaj işleviyle bile vardır. Güvenlik için tüm banyolar, iç yüzeyi kaymaz kaplamadır.

Temel olarak iki kişilik banyolar akrilikten yapılmıştır.Ürüne özel bir şekil vermeyi mümkün kılan bu malzeme olduğu için. İki kişilik akrilik asimetrik banyo, her türlü iç mekanı tamamlayacak ve daha rafine ve orijinal hale getirecektir.

Whirlpool banyoları

Akrilik açılı asimetrik banyo

Sıcak küvet on dokuzuncu yüzyılın başından beri tarihe geçti. Almanya'dan geliyor.

Yardımı ile mümkün olduğunca rahatlamak mümkündürvücut ve stres rahatlatmak. Ancak hidromasaj sadece psikolojik stresden kurtulmanıza izin verir, bir bütün olarak vücut üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir, kan dolaşımını ve kalbin çalışmasını geliştirir.

Böyle bir banyo ve konforun doğru çalışmasıİçinde kalmak, kurulumun okuryazarlığına ve enjektörlerin kalitesine bağlıdır. Temel olarak, alt set aeromasa jetleri ve duvarlarda - hidromasaj.

Böylece, küvet içinde bir hidromasaj ve aeromasaj olarak mümkündür. Kombine komple setler de vardır. Bunlar turbopulse olarak adlandırılır ve iki tip masaj içerir: su ve hava.

Genellikle bir hidromasaj terapötik olarak kabul edilir. Aeromasaj, vücudun kaslarının kompleks gevşemesini hedefler.

Gördüğünüz gibi çok fazla banyo var. Küçük bir banyoda köşe banyosu yerden tasarruf edecek ve hidromasaj sadece sağlığa fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda iç mekana da lüks katacaktır.

Ev için banyo seçimi yapmak için karar vermelisiniz.modelin yeri, türü ve işlevselliği. Dikdörtgen, oval, köşe banyoları - bunların boyutları ve fiyatları oldukça farklı. Böylesine geniş bir ürün yelpazesi sayesinde, herkes bireysel ihtiyaç ve isteklerine göre kendileri için uygun bir seçenek bulacaktır.

Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 2019

Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 2019

Related news

 • Koç Carter – Coach Carter
 • Hande Soral Diriliş Ertuğrulda
 • En iyi domatesleri ne döllemek

 • Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 54

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları


  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 68

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 40

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 2

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 19

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 82

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 14

  Küçük banyoda köşe küveti. Köşe banyoları: boyutları ve fiyatları 98