Japon ekonomik mucizesi 2019

Japon ekonomik mucizesi 2019 Japon ekonomik mucizesi

"Japon ekonomik mucizesi"

1945 savaşından sonra, Japonya'da bozulma yaşandı. Bununla birlikte, 1950'den beri ülke hızla gelişmeye başlamıştır. "Japon ekonomik mucizesinin" nedenleri neler?

Temel olarak, devletin hükümetieğitim ve ileri teknolojiye odaklanmıştır. Japonlar dünyadaki güncel gelişmeleri satın alıp kendi üretimine tanıtmaya başladılar. Bununla birlikte nitelikli personel eğitimi de yapıldı. "Japon ekonomik mucizesi", gelişmiş teknolojileri kullanarak yeni gelişmelerle çalışabilen, yüksek eğitimli profesyoneller olmadan mümkün olmazdı.

1950'de, ülkenin sanayiinintüm kapitalist dünya sadece yüzde ikiyüzlülük oluşturdu. Yirmi yılda zaten yüzde on altı. 1968 yılına gelindiğinde Japonya, üretim açısından zaten (ABD ve SSCB'den sonra) üçüncü sırada yer alıyordu. 1980 yılına gelindiğinde ülke, Sovyetler Birliği'ni geri itti.

Eyaletteki firmalar ilkeye göre kuruldu."Toplum". İşçiler son derece nadiren görevden alındı, aksine, insanlara çeşitli menfaatleri sağlamayı amaçlıyordu. Böylece, her çalışan örgütün bir kısmını hissetti.

"Japon ekonomik mucize" mümkün olduüretim otomasyonu sayesinde. Robotların ve bilgisayarların yaygın tanıtımı yapıldı. Bu vasıflı çalışanın sıkı çalışmalardan serbest bırakılmasına ve zihinsel çalışmaya aktarılmasına izin verdi.

1990'lı yıllara gelindiğinde, Japonya üretim hacimleri açısından dünyada ikinci sırada yer aldı. Bununla birlikte ülke, kişi başı gayri safi milli hasıla açısından birinci sırada yer aldı.

"Japon ekonomik mucizes", esas olarak dünyanın işsizlik ve enflasyon düzeyinde en düşük seviyededir.

Dikkat edilmesi gereken nokta, hızlıdevletin gelişimi ilk kez yetmişli yılların ortalarında yavaşladı. Bu, küresel krizden (enerji ve ekonomik) kaynaklanıyordu. Ülkenin enerji rezervlerine sahip olmadığı gerçeğinden ötürü, diğer devletlerden daha fazla acı çekti. Kriz sırasında bazı başka sorunlar ortaya çıktı. Böylece, toplumsal alanın eksiklikleri ortaya çıktı: yetkililerin bozulması ve sağlık ve güvenlik konularına yetersiz ilgi.

Bununla birlikte, Japonya'nın teknolojik gücü krizi minimum kayıplarla aşmaya başladı. Hükümet, büyük ölçüde enerji arzı ve çevre korumasına yatırım yapmıştır.

"Japon ekonomik mucizesi", devlet nüfusunun refah düzeyinde artışa, maaşların artmasına yol açtı. Bu, üretimin kalitesini ve maliyetini arttırmaya izin verdi.

Yeni dünya krizinde Japonya da çok acı çekti. Bununla birlikte, küresel makine ve otomobil talebindeki keskin düşüşe rağmen, endüstriyel üretim artmaya devam etti.

Son yarım yüzyılın olduğu unutulmamalıdır.iktidardaki ülke, yarı-sınıf bir sistem oluşturan orta sınıftan ve büyük kapitalistlerden bir grup yetkililerdi. Araştırmacılara göre, hükümetin sosyal politikasının sorumsuzluğu hükümetin krizine yol açtı. Liberal Parti nüfusuna karşı yükümlülüklerini yerine getirmedi. Ülkede, gençler arasında işsizlik büyümeye başladı. Sonuç olarak, 2009'da, Kasım ayında, Japonya'da seçimler yapıldı. Japon seçmenlerin muhafazakâr olduğu söylenmelidir. Ancak nüfus, Demokrat Parti'ye oy veren Liberal Partiye güvenmeyi reddetti.

"Japonya'nın ekonomik mucizesi", ülkenin dünyadaki üretim hacimleri üzerindeki konumunu pekiştirmesine izin verdi. Ek olarak, ülke birikmiş potansiyelin yok edilmesini engelleyebilirdi.

Bugün Japonya en gelişmiş ülkelerden biridir ve nüfusu yüksek bir yaşam standardını sürdürmektedir.

Japon ekonomik mucizesi 2019

Japon ekonomik mucizesi 2019

Related news

 • B Harfiyle BaЕџlayan ГњnlГјler
 • Giriş ve sayfanız nasıl değiştirilir
 • Kulak tıkacı kullanmanın tehlikeleri nelerdir
 • İçerik ve aktörler. Spartaküs: Kan ve Kum
 • Mürdüm Erikli Pamuk Kek Tarifi

 • Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi


  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi

  Japon ekonomik mucizesi