İzoprenin yapısal formülü nedir 2019

İzoprenin yapısal formülü nedir 2019
01.04.2019

İzoprenin yapısal formülü nedir 52

İzoprenin yapısal formülü nedir?

İzopren nedir? Bu bileşiğin genel formülü, homojen dien hidrokarbon serisine karşılık gelir ve CnH2n-2 bileşimine sahiptir. Bu kimyasal bileşiği elde etmenin bazı yöntemlerini analiz edelim ve uygulamanın ana alanlarını açıklığa kavuşturalım.

Fiziksel özelliklerin kısa tarifi

İzoprenin ana fiziksel özelliklerini listeleyelim. Bu dien hidrokarbonu toksiktir, suda önemsiz çözünürlüğe sahiptir. Bu ilacın yüksek konsantrasyonları narkotik etkiye sahiptir. İnsanlara zararlı olmayan maksimum izin verilen konsantrasyon 40 mg / cm3. Bu göstergenin artmasıyla birlikte2-metilbutadien-1,3 insan ruhunu olumsuz yönde etkiler. Normal koşullar altında bu madde düşük kaynama noktasına sahip renksiz uçucu bir sıvıdır.

izopren yapısal formül

Kimyasal özelliklerin özellikleri

İzoprenin yapısal formülü nedir? Bu organik bileşiğin bileşiminde iki tane çift bağ bulunur. Dien bileşiklerinin bu temsilcisinin diğer organik ve inorganik maddelerle olan temel kimyasal etkileşimlerini de karakterize ediyorlar. İzopren hava oksijeninde kolayca oksitlenir, etkileşim ürünleri peroksitlerdir.

polimerizasyon

İzopren polimerizasyona giriyor mu? Bu hidrokarbonun ait olduğu sınıfın genel formülü CnH2n-2 dir. Butadien-1,3 homolog serisinin diğer temsilcileri gibi izopren de yüksek moleküllü bir bileşik oluşturabilir.

Polimerizasyon işleminde, doğal kauçuğun analogları olan poliizoprenin cis ve trans izomerlerinin oluşumu gerçekleşir.

izopren genel formül

Doğal kauçuk elde etmek

İzoprenin hazırlanması nedir? Bu durumda meydana gelen reaksiyonlar izopren monomerin polimer-poliizoprene dönüştürülmesi ile bağlantılıdır. 2-metilbütadien-1,3 ile benzer bir yapıya sahip olan doğal kauçuğu izole etmek için tropik ağaçların lakteal suyunu uygulayınız.

Elde edilen meyve suyu vulkanize edilir.kükürt klorür ile işlemden oluşur. Bu kimyasal reaksiyonda, kauçuk belli bir miktar kükürdeyi emerek plastisite, esneklik kazanır. Polimerizasyon ürünü sıcaklık değişimlerine, agresif kimyasallara dayanıklıdır. İzoprenin yapısal formülü, vulkanizasyon sürecinin özelliklerini açıklar.

Belirli bir kimyasal etkileşim içinsülfür yüzde 25 ila 40 aralığında, ebonit elde etmek mümkündür. Bu madde yüksek mukavemete sahiptir, mükemmel bir yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Kükürt ile temas eden izoprenin yapısal formülü, çift bağ içermez. Mekanik mukavemetini açıklayan ürünün yapısıdır.

Poliizopren kauçuklar, uçak, otomobil, bisiklet odaları ve lastik imalatında kullanılan tüm polimerleri dikkate alır.

Yapısal formülü başka ne söyleyebilirizopren? Halojenli hidrokarbonlar, halojenler, hidrojen ve su molekülleri ile çift bağ reaksiyonları yapabilir. Bu reaksiyonlar, izoprenin doymamış hidrokarbon sınıfına ait olduğunu kanıtlamaktadır.

izopren reaksiyonu elde etmek

Endüstriyel üretim yöntemleri

Endüstriyel birkaç yolu vardırizopren elde etmek. Örneğin, asetilenin asetonla reaksiyonunda, reaksiyon bir metilbütinol ara ürününün oluşmasını içerir. Hidrojenasyonundan sonra, sonraki dehidrasyon izopren oluşturur. Propilenden 2-metilbutadien-1,3 elde etmek de mümkündür. Katalizörleri seçerken, ek bir madde olarak metan elde edilebilir.

izoprenin fiziksel özellikleri

Izopren uygulaması

Üretilen izopren toplu kullanılırİzopren kauçuğun sentezi için. Doğal malzemeye fiziksel ve kimyasal özelliklerinde neredeyse aynıdır. Hazır yüksek moleküllü bir bileşiğin uygulama alanları arasında, otomobil lastikleri üretimini arayalım.

Polimerizasyon ürünleri arasında cis-izomere ek olarakayrıca gutta-perka karakteristiklerine sahip bir trans-izomeri vardır. Özel bir endüstriyel uygulamaya sahip değildir. Bu polimer madde, golf tellerinin oluşturulmasına ve aynı zamanda elektrik tellerinin izolasyonuna da yol açmaktadır. İzopren kullanımının önemli dalları arasında, stiren-izopren-stiren tipinde polimerik malzemelerin sentezini ayırabiliriz. Bu tür ürünler termoplastik malzemeler ve basınca duyarlı yapıştırıcılar olarak kullanılır.

Bütil kauçuğun sentezi için izopren gereklidir, içindeki kantitatif içeriği yüzde üçe kadar ulaşır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde geçen yüzyılın sonundan beriAmerika, başlangıçta izopren, asetilen, aseton karışımından terpenlerin endüstriyel üretimine başladı. Bu yöntemin temel aldığı teknoloji, iki aşamalı bir sentez almıştır.

İzoprenin yapısal formülü nedir 2019

İzoprenin yapısal formülü nedir 2019

Related news

 • Baklavalık Yufkadan Burma Baklava Tarifi
 • Butik Kurbiye 2
 • Bakır Kahve Saç Renginin Bağımlısı Olacaksınız
 • Rüyada Erkek Bebek Doğurmak Nedir İslami Tabiri Ve Yorumu
 • İrmikli Tatlı Videosu

 • İzoprenin yapısal formülü nedir 79

  İzoprenin yapısal formülü nedir


  İzoprenin yapısal formülü nedir 99

  İzoprenin yapısal formülü nedir 49

  İzoprenin yapısal formülü nedir 80

  İzoprenin yapısal formülü nedir 91

  İzoprenin yapısal formülü nedir 74

  İzoprenin yapısal formülü nedir 47

  İzoprenin yapısal formülü nedir 95

  İzoprenin yapısal formülü nedir 2

  İzoprenin yapısal formülü nedir 35

  İzoprenin yapısal formülü nedir 10

  İzoprenin yapısal formülü nedir 65

  İzoprenin yapısal formülü nedir 14