Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlikIvan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik

25.05.2019

Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 33

Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik

Ivan Ivanovich Kozlov bir Rus şairi ve çevirmenidir. Şiirleri ilginç ve gizemli olmasına rağmen, biyografisi gibi eserleri tüm okuyucular tarafından bilinmiyor.

Şairin menşei

Ivan Ivanovich Kozlov, 11 Nisan'da doğdu1779 yılında Moskova'da. Ailesi asil değil, aynı zamanda eski idi. Baba hattındaki Ivan Ivanovich senatörün torunu idi. Bu arada, şair babası Ivan Ivanovich, bir devlet meclisi üyesi olarak mahkemede görev yaptı. Anne, Anna Apollonovna, nee'nin adı Khomutova'ydı ve ünlü Kazak atamanının yerli bir teyze idi.

Ivan Ivanovitch Keçi

Ivan Kozlov'un annesi tarafından eğitilmiş olmasına ve bilimine evde öğretmesine rağmen şair çok yönlü bir kişiliğe sahipti ve tüm çağdaşları onun mükemmel eğitimini kaydetti.

Askeri hizmet

Gelecekteki şair Ivan Ivanovich Kozlov, ona pek güvenmiyorbeş yaşında, askere alındı. Ekim 1784'te sadece zengin asillerce alâkalı olan ünlü Izmailovsky alayı çavuşu rütbesine sahipti. Zaten şubat 1975'te genç şair on altı yaşındayken yeni bir rütbeye devredildi.

Sonra hayat muhafızlarında üç yıl süren bir hizmet vardı. Bundan sonra şair Ivan İvanoviç Kozlov haklı olarak emekliye ayrıldı.

Sivil Hizmet

1798 yılında şair Kozlov Ivan İvanoviç,İl sekreteri görevine sahip olan kamu hizmeti. Ancak birkaç ay sonra kendini layık kanıtladı, üniversite değerlendiricilere devredildi ve hatta Peter Lopukhin ofisinde kayıtlı özel başarılar için. Bir yıl sonra müjdesinde bir hizmet izledi.

Sekiz yıl sonra yeni bir randevu geldi: Ivan Kozlov, başkentte bulunan komutan Tutolmin'in ofisine transfer oldu. Kısa bir süre sonra, şiir ve sıradışı eğitimi gösteren yeni bir yerde, şair dışa dönük bir danışmanın rütbesini elde edebildi.

Ivan Ivanovich Kozlov, biyografi

1812 savaşı Ivan Ivanovich'i hayata getirdibirçok değişiklik. Bu nedenle, birkaç ay boyunca, amacı güçlü bir Moskova askeri gücü toplamak ve yaratmak olan ve aynı zamanda Napolyon ile askeri operasyonlara hazırlayan bir komitede çalışıyor.

Ama Napolyon’dan üç gün önceBaşkente girmek için Ivan Kozlov ve diğer yetkililer görevden alındı. Aileyi kurtarmanız gerektiğini anladığında, Moskova'dan ayrılır ve annesinin akrabaları için Rybinsk'de ayrılır. Ancak Fransız Ivan Kozlov ile savaşın bitiminden sonra bile Moskova'ya dönmez.

Şimdi kendiniz ve aileniz için ikamet yeriPetersburg'u seçiyor. Yakında Ivan Ivanovich hizmet için bir randevu alır. 1813 Temmuzunun sonlarında yetenekli şair Ivan Kozlov, belediye başkan yardımcılığına atandığı Devlet Dairesi Başkanlığı'nda hizmet vermeye başlar. Ve daha 1814 Ekim ayında yeni bir rütbe aldı - bir kolej resmi. Fakat beklenmedik hastalık onu devlet kariyerine devam etme fırsatından mahrum etti.

Edebi Faaliyet

Şiirleri etkileyici olan Ivan Ivanovich Kozlovve güzel, 1818'de aniden hastalanır. Felç onu hareket etme fırsatından mahrum eder ve şair kamu hizmetini durdurur. Ama teslim olmak istemiyor ve kendini edebi çalışmalara adamaya karar veriyor. Fakat 1819'un sonunda, giderek körleşmeye başladı ve 1821'de görüşünü tamamen kaybetti.

Ivan Ivanovich çok çalışmaya başladıçeviriler. Fransızca, Almanca, İtalyanca, İngilizce ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok dil biliyordu. En iyi edebi eserleri bu dillere çevirir. Vasily Zhukovsky'nin eserleri ile başlıyor ve basında çıkan ilk eser Zhukovski'nin şiiri "Svetlana" idi. Ve yakında kendi şiirleri ortaya çıktı: "Svetlana'ya", "Çingenler", "Şair Zhukovski."

Şair şahsen Vasily Zhukovsky, Peter Vyazemsky, Alexander Puşkin, Ivan Turgenev ve zamanın diğer seçkin eğitimli insanları ile tanıştı.

Ivan Ivanovich Kozlov, şiir

Ivan Kozlov'un şarkıları popüler veşöhret sonunda hasta şaire geliyor. Çağdaşlar, Ivan Ivanovich'in, tekerlekli sandalyede olduğu gerçeğine rağmen, daima cesur ve açık bir şekilde tutulduğunu hatırlattı. Bütün çevreleri şöyle dedi: şair giyindi, kör ve pratik olarak hareketsizken, her zaman zarif ve şıktı.

Ama onunla konuşmanın çağdaşları,çünkü her zaman ara vermeksizin, nefesini tutarak ve her kelimeye hayran olmak istediğini söyledi. Ayrıca, Avrupa şairlerinin ayetlerini güzel ve etkileyici bir şekilde okudu. Ve hiç kimse, bu şaire ilham veren adama bakarak, geceleyin acımasız ve sürekli acılar tarafından eziyete uğradığını tahmin edemezdi.

Kişisel hayat

Biyografisi Ivan Ivanovich Kozlov1809'da ilginç ve olaylı. Eşi, brigaderin kızı olan Sophia Andreevna Davydova idi. Bu evlilikte yetenekli bir şairin iki çocuğu var: bir oğul ve bir kız. Ivan ve Alexandra'nın kaderi hakkında hiçbir şey bilinmiyor.

Şair Ivan Ivanovich Kozlov

Ondokuzuncu yüzyılın İvan İvanoviç Kozlovunun ünlü şairi 30 Ocak 1840'ta öldü.

Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlikIvan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik

Related news

 • Fincanda Çikolata Karamel Dolgulu Kek
 • Deniz Kestanesi Çıkarılmazsa Ne Olur Deniz Kestanesi Sokması Tedavisi
 • Siyasi görüş
 • Mermer lekesi nasıl çıkar
 • Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı

 • Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 75

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik


  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 76

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 51

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 100

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 96

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 17

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 74

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 43

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 24

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 58

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 10

  Ivan Ivanovich Kozlov: biyografi ve edebi etkinlik 52