Şirket nasıl ödüyorŞirket nasıl ödüyor
Şirket nasıl ödüyor

Şirket nasıl ödüyor?

emeğin değerleme, tarife sistemi ve ücretler şeklinde, kuruluş tarafından benimsenen: Şirketin ücretlendirme birbiriyle ve birbirine bağlı üç unsur bağlıdır.

Tarife sistemi tarife oranını içerir,Çalışılan saat (günlük), tarife ölçeği ve tarife kitabının ödemesini etkiler. Tarife şebekesi, çalışanların işlerinin niteliğine ve niteliğine bağlı olarak, işyerindeki emeğin ödenme oranını yansıtır. Tarife rehberi, çalışma seviyesini ve çalışanlarını belirlemeyi amaçlamaktadır. İşletme için işçilik ödemesi tahsil edilirse, en basit işler ilk kategorinin ücretine göre ödenir. Daha karmaşık operasyonlar yapan işçilerin ücretleri bu büyüklüğü aşacak ve belirlenen tarife katsayısına bağlı olacaktır.

İşletmelerde emek ücreti sistemi olabilir.gümrüksüz. Aynı zamanda, çalışanların maaşı tamamen yapılan işin nihai sonucuna bağlıdır. Bu ödeme şekli ile sabit maaş yoktur (tarife oranı). Böyle bir sistem hesaba ortak sorumluluk ve kolektif ilgiyle ayrı ayrı çalıştırdığı her işçi sonuçlarını almak mümkün olduğu durumlarda uygundur.

Ücret sistemi formlara ayrılmıştır. Emeğin sonuçlarını belirleyen ana göstergeye dayanırlar. Çoğu zaman, en yaygın iki ücret türü kullanılır: parça oranı veya zamana dayalı. Bu durumda, ücretin hangi ücrete uygun olduğuna göre, şirketler bağımsız olarak seçerler.

Ödemenin zaman hesaplamasında emek ölçüsü, çalışılan zaman miktarıdır. Kazanç aynı zamanda maaş (veya çalışanın ücret oranı) baz alınarak hesaplanır.

Bir parça oranı formu ile, kazanç hesaplanırYapılan işin veya üretilen ürünlerin kalitesini ve miktarını dikkate alarak. Aynı zamanda ücretler, gerçekleştirilen her bir çıktı birimi (iş) için kuruluşta oluşturulan parça oranına göre hesaplanır.

Bu formun üzerinde olması çok önemlidirİşletmedeki ödeme doğru tespit edildi. Onun seçimi birçok faktöre bağlıdır: emek ve üretim organizasyonu, ekipman doğası, teknolojik aşamanın, üretilen ürünlerin kalitesi ve malzeme ve işçilik kaynaklarının harcamalarının kuruluşun tümü için geçerli gereksinimleri.

Zaman ücreti, aşağıdaki durumlarda en iyi şekilde uygulanır:

 1. işçinin hiçbir şekilde teknolojik zamanı etkilemediği otomatik, donanım, sıkı düzenlenmiş üretim;
 2. İşçilere tamamen bağımlı olan ürünlerin kalitesine uygulanan yüksek gereksinimler;
 3. Bu, üretimin gerekli olmadığı işyerindeki olası artış.

Bu tür ücretler görevli memurlar için tipiktirçilingirler, elektrikçiler, muhasebeciler, depocılar, teknik kontrol hizmetleri çalışanları. Bu, işlerini nicelleştirme ve normalleştirme zorluğuyla açıklanır.

İşletmedeki parça oranlı iş ödemesi aşağıdaki koşullar altında etkilidir:

 1. Kuruluşun ürünlerin artan üretimine olan ihtiyacı, belirli bir alanda artan iş gücü verimliliği;
 2. Zaman maliyetlerini düşürerek üretimi artırma imkanı;
 3. İşçilerin, istikrarlı teknoloji koşullarında ve normal çalışma kalitesiyle işgücü verimliliğini arttırma yeteneği.

Bu koşullar, hangi kuruluşlarınmekanize, el ile veya karışık türde bir işçilik kullanılır. parça başı ödeme seçimi, hatta durumda üretimde önemli bir artış için gerekli tüm koşulların olduğu yerde olduğunu unutmamak gerekir, ancak ücretlerin bu formu en iyi terk edilmiş, çalışma ve malzeme kaynaklarının kalitesi zamanından önce yıpranacaktır verimsiz kullanılan ve ekipmanları edilir bozulur.

Şirket nasıl ödüyorŞirket nasıl ödüyor

Related news

 • C harfinden rüya yorumları
 • Tosbağa Aleminin Punk Elemanı Mary River Kaplumbağası
 • Diyet sebzeli omlet ile Etiketlenen Konular
 • RГјya Tabirleri 2018, RГјya Tabiri, Дslami RГјya Tabirleri ve YorumlarД Dini
 • Maraş Dondurması Yapılışı

 • Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor


  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor

  Şirket nasıl ödüyor