İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 2019

İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 2019
09.05.2019

İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 27

İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı? Kendini atlayarak araçta immobilizer'i nasıl devre dışı bırakabilirim?

İmmobilizatörler hemen hemen hermodern araba. Bu cihazın amacı, sistemin elektrik devrelerini bloke ederek (yakıt, ateşleme, marş vb.) Otomobilin çalınmasını önlemektir. Ancak immobilizatörün motorun çalıştırılmasını engellediği rahatsız edici durumlar vardır. Bu davada ne yapmalı? Bu konuda ve konuşmak.

immobilizer motoru durdurdu ne yapmaya başla

Ne oldu, immobilizer mi?

Bu cihaz normal güvenlikten farklıdırSistem? Öncelikle, aracın koruma derecesinin kullanımı ile birlikte önemli ölçüde arttığı gerçeği. Bu cihazın mekanizması, geleneksel sinyalizasyonda olduğu gibi yalnızca uzaktan değil yakın mesafeden kontrol etmenizi sağlayan karmaşık bir akıllı sisteme sahiptir. Bu, kapıyı açtığınızda, davetsiz misafirlerin cihazın anahtarından gelen bir sinyali kesme yeteneğine sahip olmadığı anlamına gelir. Onu durdurmak için doğrudan arabada olmanız gerekir.

Alarmlı araçların sahiplerine,şüpheli atölye çalışmaları yapılırken risk altında olabilir. Aslında alarm vericisinden bir kopyasını yapmak yeterince kolaydır ve çok zaman almaz. Ve bir araba çalmak için anahtar fob mevcut bir kopyası ile basittir. Ancak, immobilizer gelince, bir kopyasını yapmak zordur, çünkü saldırganların genellikle bir ana kart yok.

immobilizer engellenen motor başlatma viburnum yapmak

Modern güvenlik dolandırıcıları ünlüdürkompaktlık. Onların yerleştirilmesi gizli yerlerde yapılır. Ve immobilizer'i düzgün bir şekilde kurarsanız, tipini ve yerini belirlemek neredeyse imkansızdır. Ancak hepsi bu kadar değil. Bazı cihaz türlerinde, soyguna karşı korunmanın bir fonksiyonu vardır ve bu da sahibin katılımını gerektirmez.

İmmobilizer yapımının elemanları

İmmobilizerin neden motorun çalıştırılmasını engellediğini anlamak için? Bu davada ne yapmalı? İlk olarak, bunun nasıl çalıştığını anlamanız ve ana yapıcı unsurları belirlemeniz gerekir.

İmmobilizatörün ana bileşenielektronik kontrol ünitesi. İşlevselliği, belirli bir eylem programı altında dikiş yapılan çip tarafından sağlanmaktadır. Çip, araç anahtarını "yoklamak" için kullanılan özel bir değişim kodu içerir. Ayrıca içinde anahtardan bilgi okuyan bir bobin var.

 immobilizer motor start önceliğini bloke etti

İkinci önemli unsur yöneticiÇeşitli elektromanyetik röleler içeren bir mekanizma. Elektronik ünite bir komut verdiğinde, anahtar mekanizmaları aracın önemli elemanlarına ulaşan sinyal zincirlerini kırmaktadır. İstenirse, elektrikli olmayan cihazları engelleyecek ek bir elektromanyetik sistem bağlayabilirsiniz.

Üçüncü eleman, transponderidir.programlanmış bir çiptir. Kontak kilidine takılan her bir anahtardadır. Bu transponder, kontrol ünitesinin izin verdiğini veya motoru çalıştırmayı reddettiğini fark ettikten sonra, araç sistemine benzersiz bir kod gönderir.

İmmobilizer motoru çalıştırmayı bloke etti. Ne yapmalıyım?

İmmobilizatörün kilidini açmanın birkaç yolu vardır: merkezi kilitleme düğmesi ve IR vericisinin kullanılması.

immobilizer, hibe motorunun başlatılmasını engelledi

İmmobilizer arabayı tıkarsa o zamanIR vericiyi kullanarak kilit açma, IR vericili anahtarın merkezi kilit ve immobilizörü kontrol ettiği araçlar için uygundur. İmmobilizörü devre dışı bırakmak için bir kod (4 haneli) gereklidir. Gaz pedalına ve yerleşik bilgisayar kontrol düğmesine basıldığında girilir. Genellikle bu düğme cam temizleme anahtarının ucunda bulunur.

Sürecin kilidini

Aktif bir immobilizer ile, açmalısınızateşleme. Aynı zamanda, gösterge panelindeki immobilizer lambası yanıp sönerek immobilizerin motorun çalışmasını engellediğini gösterir. Sonra ne yapmalı? Gaz pedalına basın ve basılı tutun, ardından lambanın yanıp sönmesi durur.

Şimdi düğmeyi kullanarak kodu girmeliyizaraç bilgisayarı. Bunu yapmak için, kodun ilk basamağına eşit miktarda tuşa basın. Gaz pedalını bırakalım, ampul tekrar yanıp sönmeye başlayacaktır. Yukarıdaki işlem tüm rakamlar için gerçekleştirilmelidir.

immobilizer arabayı engelledi

Tüm kod girildikten sonra lambaher zaman yanar. Bu, motorun kilidinin açık olduğunu gösteren iyi bir işarettir ve şimdi başlatılabilir. Vericideki tuşa bastıktan sonra immobilizer motorun Öncelikle çalıştırılmasını engellerse şaşırmayın. Bu durumda ne yapmalı? Hiçbir şey, bu normal.

Üst üste üç kez yanlış kod girerseniz,Aşağıdaki girişimler sadece 15 dakika sonra mümkündür. Diğer anahtarları yapılandırmak için, immobilizer kilidini açmanız gerekir. Onun ışığı yanmamalıdır. Ardından kontağı açıp kapatmanız gerekir, hızlıca merkezi kilitleme düğmesine basın. Kapılar tekrar kapanacak ve açılacaktır (veya tersi). Aynı zamanda, immobilizer lambası yanacaktır. Sonraki 15 saniye için yapmanız gerekenler:

 1. IR anahtarını sinyal alıcısına yönlendiririz ve anahtar düğmesine bir buçuk saniye arayla iki kez basarız. Kapılar kapanmak için açılmalıdır.
 2. Şimdi mevcut immobilizer altında programlamak istediğimiz anahtarlarla benzer eylemler gerçekleştirmeliyiz.

Tüm eylemlerin sadece bir kez yapılması gerekiyorher bağlı anahtar. Bunun genelleştirilmiş bir süreç olduğunu unutmayın. İmmobilizer motoru "Nissan Almera" veya başka bir aracı engellediyse, tuşların kilidinin açılması ve bağlanmasının biraz farklı yapılması mümkündür. Her halükarda, bu konuyla ilgili bilgiler kılavuzdadır.

Merkezi kilitleme düğmesi ile kilidini açın

Çoğu zaman forumda, "Lada Kalina" immobilizer cihazında motorun çalıştırılmasının engellendiği yazıyor. Ne yapmak ve nasıl kilidini açmak için? Acil durum kodunun kullanılması genellikle yardımcı olur. Bunun için ihtiyacınız var:

 1. Kontağı kapatınız. Işık yavaşça yanıp sönmeye başlamalıdır.
 2. Kontağı açın, ardından bazı lambalar yanar ve kaybolur ve immobilizer lambası hızla yanıp sönmeye başlar.
 3. Merkezi kilitleme düğmesine basın ve basılı tutun. Kontrol lambası yanmayı durduracaktır.
 4. Merkezi kilitleme düğmesine basıldığında, lamba yanıp söner. Lambanın yanıp sönme sayısını sayar ve kodun ilk basamağına denk geldiğinde düğmeyi serbest bırakırız.
 5. Bu işlemi, kodun diğer tüm rakamları için tekrar gerçekleştiriyoruz.

İmmobilizer motoru çalıştırmayı bloke ettiyse"Priory", "Kalina" veya "Lada", ve kilidin açılması için her şeyi doğru yaptın, sonra motor çalıştırılabilir. Lamba her 3 saniyede bir söner ve yanar ve araç korumasının olmadığını hatırlatır.

immobilizer Nissan Almera'nın lansmanı engellendi

Başka tıkanıklıklar var mı?

Kilit açıldıktan sonra, immobilizer aşağıdaki durumlarda aracı tekrar kilitleyebilir:

 1. Pil bağlantısı kesildiğinde.
 2. Kontak kapatıldıktan 10 saniye sonra.

Kontak kapatıldıktan sonra tekrar gerekli olacaktır.kodu girin. Üst üste 3 kez yanlış girerseniz, sonraki deneme beş dakika içinde mümkün olacaktır. Tüm bu işlemlerin, güç solenoid valfinin veya bilgisayarın kodunu çözmek için uygun olmadığını unutmayın. Acil durum koduna girmek sadece motoru çalıştırır.

Diğer yollar

İmmobilizer motoru çalıştırmayı bloke ettiyse"Grant" veya başka arabalar, servis programını, tamamen devre dışı bırakabilecekleri veya bir paletli yükleyebilecekleri yerle iletişime geçebilirsiniz. İkincisi, belirli sonuçlara voltaj uygulayabilir ve böylece gerekli kişileri kapatabilir. Bu aygıt bilgisayarı aldatıyor ve motor başarıyla başlatıldı.

İmmobilizer motorun çalışmasını engelledi

Profesyonel ustalar, immobilizer'i aracın elektronik aksamından ayırarak elektronik çalışmalarına müdahale edebilirler. Ama bunu kendiniz yaparsanız, tüm sistemi incitebilirsiniz.

Sonuç olarak

Immobilizer kendisi iyi bir anti-hırsızlıkyüzlerce araba kaydeden bir cihaz. Evet, bazen onunla ilgili sorunlar var, bu da sahibine baş ağrısı yaratıyor, ama hepsi çözüldü. Ve genel olarak, immobilizer ile ilgili problem, araba ile olabilecek minimum seviyede. Bu nedenle, üzülmemelisin. Bunu hiç de çözemez, ancak birçok SRT'de.

İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 2019

İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 2019

Related news

 • Samiye Cahid Morkaya kimdir
 • İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu: Doğu’da sandık taşıma kriterlerini araştırıyoruz
 • Balkabaklı Bisküvili Pasta
 • Türk Büyükelçi, İran medyasını yalanladı
 • Nicolas Maduradan Diriliş hamlesi

 • İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 32

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim


  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 37

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 51

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 95

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 4

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 65

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 44

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 69

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 43

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 22

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 75

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 54

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 2

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 77

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 83

  İmmobilizer motorun çalıştırılmasını engelledi: ne yapmalı Kendini atlayarak araçta immobilizeri nasıl devre dışı bırakabilirim 23