İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 2019

İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 2019
20.08.2019

İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 74

İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır? Baharda içli yemi nasıl beslersiniz?

Dahlias - en parlak ve en güzellerinden birisüs bitkileri. Onlar yaygın olarak saksı ya da saksı bitkileri gibi dekorasyon evler, çiçek yatakları, bordürler ve çiçek yatakları dekorasyon için yaygın olarak kullanılır.

ilkbaharda dahlias bitki nasıl

Dahlias diğer dekoratiflerin arasında öne çıkıyoronların görkemli, gösterişli güzelliği ile uzun ömürlü. Büyümede oldukça iddiasız olmaları da önemlidir. Başarılı büyüme ve uzun çiçeklenme için, elverişli koşullar yaratmak yeterlidir: iyi bir toprak, zamanında sulama, besleme, pasynkovat ve kesim ile parlak bir yer seçmek. Bu yazıda, bu inanılmaz güzel çiçekleri nasıl önemseceğimiz hakkında konuşacağız ve aynı zamanda ilkbaharda dahliasların nasıl dikileceğini açıklayacağız. Umarız, tavsiyemiz sitenizde muhteşem bir çiçek bahçesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır!

Dikim için yumruların hazırlanması

ilkbaharda dahlias bitki nasıl

İlkbaharda dahlias nasıl ekilir? Önce çiçekleri hazırlamanız gerekiyor. Mart sonunda ya da Nisan başında, depoda kışlatan dahlia yumruları sıcak bir odaya ya da +18 ... +20 ° C arasında sabit bir sıcaklığın muhafaza edildiği bir seraya aktarılır. Dikim materyali incelenir ve kuru veya hastalıklı köklerden temizlenir, tüm hasarlı alanlar çıkarılır ve daha sonra dilimler yeşil ile kesilir.

Yumru hazırlıkları yapıldıktan sonradahlias, toprak yüzeyinin 2 veya 3 cm yukarısına çıkıntı yapacak şekilde bir besin maddesi (talaş, kum, turba veya toprakla karıştırılmış humus) içeren bir kaba yerleştirilir. Bazı yetiştiricilere, dahlias yumrularını potasyum permanganat çözeltisi ile tedavi etmeleri önerilir. Dikimden sonra, 10-14 gün boyunca yalnız bırakılırlar. Unutmayın, yeni sürgünlerin gelişimi için iyi aydınlatma ve +18 ° C'nin altında olmayan rahat bir sıcaklık gerektirir.

Dahlias yumrularını bölme prosedürü

Bir veya iki hafta sonrafilizler geliştirin. 5-7 mm uzunluğa ulaştıklarında, köklerin yuvalarını birkaç parçaya bölmek gerekir. Bu temiz ve keskin bir bıçakla yapılabilir. Onları, her iniş biriminde, kök yaka ile en az bir böbreğin kalacak şekilde kesin. Bir korneklubnya'dan (büyüklüğüne bağlı olarak) 3-5 dalenok olabilir. Daha sonra yumru kısımları yine bir besin karışımı ile dikim kutuları veya tencere yerleştirilir ve karanlık bir yere koyun. Fideler periyodik olarak sulanır. Kesimler alıştıktan sonra, kalıcı bir yere taşınabilirler. İpucu: Çok sayıda parçaya ihtiyacınız yoksa, bir kök kulübünü kesme prosedürü yapılamaz. Sonbaharda hasat edilmiş bir dikim malzemeniz yoksa, dahlia fidelerini mağazadan satın alabilirsiniz. Nisan ayından önce onları almaman gerektiğini unutmayın. Düşük lahanası ile etli ve güçlü korneklubni seçin. Kuru, yumuşak ve sürgünsüz olarak tavsiye edilmez. Açık alanda ilkbaharda dahlias nasıl ekilir, daha fazla tartışacağız.

ilkbaharda dahlias ekiyoruz

Dikim için iyi bir yer seçin

İlkbaharda dahlias nasıl ekilir? Yeterince iyi ısındığında çiçekleri açık zemine transfer etmek mümkündür ve sabit bir sıcaklığa gelecektir, bu da Mayıs ortasından önce olmaz. Genellikle, dikim bahar sonunda veya yaz başında yapılır. Dahliaların başarılı bir şekilde yetiştirilmesinde önemli bir faktör, doğru koltuk seçimidir. Bu dekoratif uzun ömürlü taslaklar hoşlanmaz ve havalandırılmış ve mükemmel aydınlatılmış bir yer tercih eder. İlkbaharda dahlias nasıl ekilir? İyi tahliye edilmiş, besleyici ve gevşemiş toprağa sahip bir güneş bölümünün tahsis edilmesi arzu edilir. Toprak karışımının zayıf asidik veya nötr olması en uygun seçenektir. Yıldızçıklar için çok asitli toprak uygun değildir, bu yüzden önceden enjekte edilmiş kireçten geçirilmelidir. Dikimden önce, seçilen alanda az miktarda odun külü saçın ve aynı zamanda damaksız değil, olgunlaşmamış kompost ekleyin. Bir tırmık ile zemin çit. Güzergâhlar ve humusları dahlias için ayrılmış bir alanla zenginleştirmek için, sonbaharda daha iyi, önceden tavsiye edilir. Hastalıklardan korunmak için her yıl çiçeklerin koltuğunu değiştirmek tavsiye edilir. Buna ek olarak, bir kişi daha önce büyüdükleri yerde çok yıllık bitki olmamalıdır.

İlkbaharda dahlias üretiyoruz

ilkbaharda dahlias bitki nasıl

Uzun ömürlü dikim prosedürü aşağıdaki gibidir. Önce çiçekler için çukurları hazırlayın. Büyüklükte, yaklaşık 30 cm derinliğinde ve 40 cm çapında kök bitkisinden daha büyük olmalıdırlar. Kazılan kuyularda çürümüş kompost veya gübre ile doldurun. Kök sisteminin yanmasını önlemek için üstte biraz yer. İlkbaharda dahlias nasıl beslenir? Karmaşık gübre kullanabilirsiniz. Kuyu başına 50 g oranında eklenmelidir. Gübre ile az miktarda toprak karıştırın. İlkbaharda dahlias nasıl ekilir: deliğe bir yumru koyun ve toprak karışımını prikopayte edin. Boynun filizlere tutturulma yerinin 4-6 cm kalınlığında bir toprak tabakasının altında olması önemlidir.Yüksek bir dahlia dikerseniz, derhal gövde için bir destek takın. Toprak dikimden sonra ıslak ise, sulanamaz. Bitkinin filizlerden yaprakçıkları atmış olması durumunda - deliği nemlendirin. Dikimden sonra, toprağı bir talaş veya küçük odunsu bir kabuk ile topraklayın, bunları kompost veya turba ile karıştırın. Şimdi ilkbaharda dahlias ekmeyi biliyorsun. Son olarak, bu muhteşem çiçekler için bakım kuralları hakkında konuşalım.

Dahlias yetiştirmek için Agrotechnics

ilkbaharda dahlias beslemek için

Bu çok yıllıkların bakımı oldukça basit vezamanında sulama, ayıklama, pasynkovanie ve budama içerir. Yeryüzünün nemlendirilmesi, haftada bir veya iki kez sıklıkta bol olmalıdır. Nem eksikliği bitkinin çiçek açmasını ve normal gelişmesini engeller. Dalyaçların en iyi pansumanı, inek gübresi infüzyonuyla, sezon başına en fazla dört kez olmak üzere üç kez yapılır. Gübrelerin son uygulaması 20 Ağustos'tan sonra yapılmamaktadır. Büyük çiçekli dallı çeşitlerinin yanal sürgünleri gidermesi gerekir. Pasynkovanie, çiçeklerin mümkün olduğu kadar geniş olması için yapılır. Ekstra tomurcuklar ve filizler çıkarılmazsa, çiçekler küçük ve etkileyici değildir. Yıldızlara 50 cm yükseklikte ulaşıldığında, desteklere bağlanması gerekir.

ilkbaharda dahlias bitki nasıl

Yumruların saklanması

İlk don geldiğinde, sapları kesve kökleri kazın. Onları zeminden temizleyin, suya koyun, sonra iyice kurulayın. Birkaç gün sonra yumru köklerine bir temel ve manganez çözeltisi uygulayın. Yine iyice kurulayın ve kutulara koyun. Yumruları talaşla serpin ve serin, havalandırılan bir odada hazırda bekletme üzerine koyun. İçindeki sıcaklığın +7 ° C'yi aşmaması istenir. Periyodik olarak kökleri kontrol etmeyi ve çürümüş olanları çıkarmayı unutmayın.

İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 2019

İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 2019

Related news

 • İnsülin analizi: norm, kod çözme, nasıl alınır
 • Biberiye kokulu mum nasıl yapılır
 • Super Mario Run, Mart Ayında Android’e geliyor
 • Sıdıka 36.Bölüm Final izle
 • Araç telsizle kontrol edilir. Genç sürücüye

 • İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 4

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz


  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 18

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 6

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 95

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 9

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 52

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 67

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 12

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 7

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 98

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 73

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 23

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 94

  İlkbaharda içi bitki nasıl yapılır Baharda içli yemi nasıl beslersiniz 30