İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 2019

İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 2019

İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 35 03.02.2019, 02:43

İlaç "Dibazol": yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık

Kan damarlarının genişlemesi ve çıkarılması içinÇeşitli organlarda spazmlar, duvarlarının oluşturduğu düz kasları gevşetebilen ilaçları kullanırlar. Sonuç olarak, damarların lümeni genişler, kan basıncı azalır ve onlara nüfuz eden T lenfositleri iltihabı hafifletmeye yardımcı olur. Bu ilaçlar "Dibazol" içerir.

İlacın uygulanması

dibasol yorumlar

"Dibazol" geniş bir uygulama alanına sahiptir. kaldırma spazm ve vazodilatasyon yanı sıra yine de, nörotrofik özelliklere sahip, yani omurilikte uyarma transferini teşvik edebilmektedir. Bu kaliteye bağlı olarak, ilaç iyileşme döneminde sinir sistemini tedavi etmek için kullanılır. çocuk felci ve polinörit baş ağrısı kalıntı etkileri, bağırsak spazmları, periferik yüz felç, vuruş olduğunda da kullanılır. Önleyici amaçlar için gripten "Dibazol" kullanın.

dozaj

"Dibazol" ağızdan alınabilir veparenteral olarak, yani, bir kas veya damar içine enjekte edilir. Nörolojik hastalıklar varsa, elektroforez ile uygulanması kabul edilebilir. Hipertansiyon tedavisi, ilacın intramüsküler yoldan uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Çözelti% 1 ise, miktar% 0.5 4-6 ml ise, 2-3 ml olmalıdır. Tabletlerde, bu dozaj 20-30 mg'a karşılık gelir.

dibazol fiyat

Hipertansif krizi bastırmak için, ajan damar veya kas içine enjekte edilir. Doz 30-40 mg'dır. Nörolojik hastalıkların tedavisinde, ilacın dozu 5 mg'dır.

"Dibazol" ilacının yan etkileri ve kontrendikasyonları

Bu ilacı alan kişilerin yorumlarıBu, basıncın derhal indirilmemesi anlamına gelir. İntravenöz olarak uygulanırsa, öncelikle hafifçe artar ve bir süre sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu nedenle, bir doktorun gözetimi olmaksızın, onu almak yasaktır çünkü hemorajik ve iskemik inme ve hipertansif kriz gibi olumsuz etkilerin olasılığı yüksektir.

grip için dibasol

Yaşlı insanlar tavsiye edilmez"Dibasol" atamak için. Yaştaki hastaların ifadeleri, bu tür hastaların kardiyovasküler sistemin işleyişini olumsuz etkilediğini göstermektedir. Konvulsif sendrom, diabetes mellitus veya şiddetli kalp yetmezliği çeken kas tonusu olan ve almayın.

aşırı doz

Eğer kontrol edilmezse bu ilacı alAşırı doz oluşabilir. Aşırı terleme, bulantı, ısı, baş ağrısı şeklinde kendini gösterir. Antidotun varlığı yoktur, bu nedenle mide yıkamak ve laksatifler almak gereklidir.

"Dibasol" influenzaya karşı ve bağışıklığı arttırmak için

Vücutta böyle bir ilaç biradaptojen - çeşitli dış etkilere karşı direncini artıran bir madde. Protein ve nükleik asitlerin sentezini hızlandırmaya yardımcı olur ve aynı zamanda glikoliz sürecini de aktive eder. Bağışıklık için "Dibazol" kullanarak (daha doğrusu, daha fazla) üç hafta boyunca, anjina ile hastalığı önleyebilirsiniz. Bu ilacın yardımıyla pnömokok ve stafilokok enfeksiyonlarına direnç artar. Eğer bu ilaç küçük dozlarda alınırsa, fagosit ve endorfin sayısı önemli ölçüde artar ve interferon üretilmeye başlar. Önleme için "Dibasol"Grip ve diğer viral hastalıklar en az bir ay kullanır.

bağışıklık için dibasol

İlaç, aşılamalardan sonra bağışıklığı artırır. İmmünomodüle edici etki, homeostazın temel mekanizmalarına ve sinir sisteminin hafif stimülasyonuna olan etkisinden dolayı elde edilir.

Gebelikte dibazol

Yüksek tansiyon durumundayani "Dibazol" doktorlar hamilelik reçete. Yorumlar uzmanları ve kadınlar fetüs üzerinde herhangi bir olumsuz etkilere sahip olmadığını göstermektedir. ilaç o hipertiroidizm, glomerülonefrit, gestosis gibi hastalıklara eşlik edebilir çünkü, hamile kadınlar için çok tehlikeli olarak kabul edilir, kan basıncını, azaltılmasında etkilidir.

profilaksi için dibasol

Ilaç uygulamasından 15-20 dakika sonrakan basıncında yavaş yavaş azalmaya başlar, bu da vücudun bu durumu için çok önemlidir, çünkü basınçta keskin bir azalma fetoplasental kan dolaşımını bozabilir. Bu genellikle fetal hipoksinin gelişmesine yol açar.

Hamilelikte "Dibazol" olduğunu bilmelisinizSadece acil durumlarda kullanılır ve her gün alınamaz. Kan basıncındaki artış kalıcı ise, o zaman fetusun zarar vermeyecek uzun süreli kullanım için diğer antihipertansif ilaçlar seçmek için gereklidir.

Diğer ilaçlarla etkileşim

Fiyatın aşağıda belirtildiği "Dibazol" ise,"Klonidin", "rezerpin" gibi ilaçlarla birlikte kullanılan "fentolamin," antihipertansif etki güçlendirilmesi mutlaka dikkate alındıklarında, oluşabilecek çeşitli antihipertansif ilaç atanması ise. Papaverin hidroklorür ile etkileşim, her iki ilacın spazmolitik etkisini artırmaya yardımcı olur.

fiyat

İlacın maliyeti çok çekici veonu elde etmek zor olmayacak. İlaç "Dibazol" yüksek verimlilik ve düşük maliyetli çok mutlu. Enjeksiyonlar için çözüm fiyatı yaklaşık 45 ruble ve tabletler - 25-50 ruble.

Sonuç

Dibazol gibi bir ilaca birçok insan yardım etti. Hastalardan ve gebe kadınlardan alınan geri bildirimler oldukça etkili olduğunu göstermektedir. Ancak hiçbir durumda bir doktor atamadan onu alamazsınız, aksi takdirde uzun zamandır beklenen iyileşme yerine olumsuz etkiler ortaya çıkabilir.

İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 2019

İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 2019

Related news

 • Protein Diyeti ile Hızlı Kilo Vermenin Yolları
 • Okul çocukları için Kış sonu, öğle yemeği resim üzerine kompozisyon
 • Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

 • İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 20

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık


  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 70

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 14

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 15

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 1

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 15

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 91

  İlaç Dibazol: yorumlar, grip önlenmesi, artan bağışıklık 80