Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleriŞişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri

27.05.2019

Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 29

Şişe: phraseology'nin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri

Belki de yeterli olduğunu söylersek bir hata yaparızBunu sık sık duyuyorsunuz: "Bunun yüzünden bir şişeye tırmanmak buna değmez." Son sözler Rusça'da en popüler olanı değil. Kökeni hakkında çok az şey bilinir.

köken

Rus dilinde ifade, 20. yüzyılda (yaklaşık olarak ikinci yarıda) geç ortaya çıktı. Geldiği noktadan üç temel teori var.

 1. ceza. İddiaya göre, "şişe" hapishaneye çağrıldıSt. Petersburg. New Holland adasında bulunan bir deniz hapishanesiydi. Dikkate değer bir teori, sadece bir koşul onu yok eder. Hapishane, 19. yüzyılın ilk yarısında ortaya çıktı ve bu nedenle, sözler uzun bir süre için biliniyor olmalıydı. Ancak tarih bize tam tersini söyler.tek kelimeyle şişenin anlamını şişenin içine daldırmak
 2. alkol. Bir zamanlar, uzun zaman önce, zaman huzursuzdu. İnsanlar birbirlerini sevmediler ve zehirli zehirli tanıdıklarla zehirlediler, ikincisi de şaraba eklendi. Bu nedenle, ortaçağ meyhanelerinde, özel bir köpek zehiri kokusuyla ayıran bir hizmet taşıyordu, bu arada kelimenin kelimenin tam anlamıyla şişeye girmesi gerekmiyordu, aksi takdirde tüm bunlar kötü bitiyordu. Ve bu teori mükemmel değil. Eğer ifade çok uzun zaman önce ortaya çıkmışsa, o zaman Ruslara, yerleşik zaman döneminden (20. yüzyıl) çok daha erken girmiş olurdu.
 3. sihirli. En beklenmedik versiyon. Doğu mitolojisi cinler gibi bu tür varlıklar olarak bilinir. Lambalar, gemiler, sürahiler, bazı rezervasyonlar ile yaşayabilirler, kapasiteye şişe denilebilir. Eğer cin rahatsız olursa, o zaman hemen şişeye tırmanmaya ve oraya oturmaya hazırdır.bir şişeye sürün

Söylemeye gerek yok, hiçbir sürüm bu kadar ikna edici değil mi? Öte yandan, okuyucu her zaman kalbine ya da aklına daha yakın olan bir şeyi seçebilir. Daha da ilerliyoruz.

değer

"Şişeye tırmanmak" ifadesinin anlamı açıklanmıştır.kökeninden daha kolay. Bu yüzden “asimetrik olarak” politik jargon kullanarak tepki gösteren bir kişi hakkında konuşuyorlar. Yani, bir adam, ayağa kalkarken ayağa kalktı ve kendini bir dövüşe fırlattı. Kimse ani bir acı hissettiğiniz gerçeğini tartışmaz - hoş olmayan bir his, ama sandalyeleri kırmak buna değer mi? Muhtemelen hayır. Okuyucu, iyi bir sebep olmaksızın şişeye (halihazırda demonte olduğumuz anlamın) girmemeyi isteyebilir.

İfadiyotik ifadenin yerini hangi kelime?

Çok fazla hayal kırıklığının tanımının veya sabitlenmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. Örneğin:

 • Yaslanmak için.
 • Üzgün.
 • Kızgın.
 • Brawl.
 • Alın (en belirgin seçenek).
 • Kızdırmak için.
 • Kızgın olmak için.
 • Öfkeye düşmek çılgınlık.

bir şişe phraseology içine sürün

İlke açıktır. Okuyucu diğer ikameleri kolayca seçebilir ve bu diziye devam edebilir. Bu arada, başka bir aşırı küskünlük örneği istiyorsanız, akıl, insanların yanlış bir şey yapmaları nedeniyle öldürüldükleri zaman, bir şekilde namus kurallarını ihlal ettikleri zaman, mafya gösterisinin zihnine gelir. Bütün bunlar şövalye emri gibidir. Ve birisine aptal görünebilir. Ama öyle görünüyor ki, insanlar için hayatlarını feda etmeye hazır olan bir şey yoktur. Ve bu arada, Mario Puzo kitabı ve özellikle filmin hala bu hayatta romantik belirli bir yüzdesi olduğu anlamına gelir okuyucu ve izleyiciler ile popüler olan (kimse anlamıyor zaman "Baba", kastedilmektedir).

Ama bu tamamen farklı bir hikaye ve bizim yerel temamız "şişeye tırmanmak: tek kelimeyle phraseology anlamı" iyice ele alınır. Okuyucunun, okuduktan sonra, içeriden biraz daha zengin olmasını umuyoruz.

Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleriŞişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri

Related news

 • Sütlaç Tarifi
 • Kardelen Çiçeği Örgü Modeli Yapılışı
 • Serdar Ali Çelikler yazdı: Fenerin Fenerden başka dostu yoktur
 • Kıymalı Karnıyarık Poğaça
 • Tavuklu Pilav-Lezzetli Pilav Nasıl Pişirilir

 • Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 94

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri


  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 71

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 18

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 50

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 30

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 11

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 4

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 24

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 76

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 16

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 64

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 44

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 6

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 22

  Şişe: phraseologynin anlamı, tarihçesi ve kullanım örnekleri 4