Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir 2019

Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir 2019 Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

Sağlıklı bir görüntüyü sürdürmek isteyen insanlar içinYaşam ve sadece yüksek kaliteli yemek yiyin, meyve sıkacağı özellikle sıcak yaz mevsiminde mutfakta en iyi yardımcıdır. Taze sıkılmış meyve suyu, vitaminler, mikro elementler ve lif açısından zengindir. Sadece susuzluğunu gidermekle kalmaz, aynı zamanda tüm vücudu faydalı bir şekilde etkiler, enerjisini doyurur.

havuç sıkacakları

Havuç suyu, doğanın bir mucizesidir

Havuçlar doğal besinler ve birçok vitamin ve eser element bakımından zengindir. Bir meyve sıkacağı yardımıyla bir organizma için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir barda toplayabilirsiniz.

Havuç düzenli kullanımı - önlemeBirçok ciddi hastalıklar. Bu ötekinden bitkisel beta-karoten, vitamin C, B, E, K, D, protein, potasyum, kalsiyum, çinko, fosfor, alüminyum, mangan, demir, selenyum, sodyum, bakır ve diğer birçok yararlı mineraller içerir.

bir meyve sıkacağı içinde havuç suyu

Meyve suyu tüm meyvelerden çok daha iyi emilir. Buna ek olarak, içme içmek günde 10 havuç daha çok daha uygundur. Onlardan suyu sıkmak ve tadı ve besin özelliklerinin tadını çıkarmak daha kolay!

havuç ve pancar için sıkacağı

Havuç için meyve sıkacağı: nasıl seçilir?

Juicers ticari alıcılara teklif ettiağ, sadece üreticilerin markalarında değil, aynı zamanda cihazda da farklılık gösterir. Bu nedenle, seçimi belirlemek için birkaç soruya cevap vermek gerekir:

 1. Bu cihazın amacı nedir?
 2. Ne tür meyve suları tercih edersiniz: hamuru olsun ya da olmasın?
 3. İçeceğin beklenen hacmi nedir?
 4. Önemli bir gösterge fiyattır. Reklamı yapılan pahalı markaları satın alma olasılığı yoksa, mallar seçilebilir ve daha ucuz olabilir. Çoğu zaman bu tür ekipmanların kalitesi çok farklı değildir ve marka, markanın bükülmemesine bağlıdır. Ancak şüpheli kalitede ucuz modellere dikkat edilmesine değmez.

Bir meyve sıkacağı seçerken, gücüne dikkat etmelisiniz. Ayrıca, işlemek için basit ve kullanışlı olduğundan ve ayrıca temizlenmesi kolay ve onarım sırasında sorun yaratmadığından emin olmak gereklidir.

havuç ve elma sıkacağı

Ne tür bir meyve sıkacağı seçilir?

Için geniş bir yelpazede sunulan cihazlarSıkma suyu, piyasada sunulan ilk alıcıya kafa karışıklığı yol açabilir. Gerçekten de, böyle bir model çeşitliliğinden doğru meyve sıkacağı nasıl seçilir?

Tüm cihazlar, çalışma prensibine göre iki gruba ayrılır:

 • Vidalı Sıkacakları (genellikle iç şartlarda kullanılır);
 • santrifüj (evrensel bir amacı var).

Vidalı meyve sıkacakları yönetim yolu ile 3 türe ayrılır:

 • Manuel.

Manuel cihazlar en ucuz ve iyiYumuşak kıvamlı ürünlerin sıkılması, bu nedenle havuçlar ve diğer yoğun sebzeler için bu meyve sıkacakları uygun değildir. Kıyma makinesi ile benzer şekilde çalışın. Ana farkı burunun konik şeklidir.

 • Mekanik.

Bu meyve sıkacakları basın-presleme prensibi üzerinde çalışırlar. Bu tasarımın kontrolü bir manivela ile yapılır.

 • Elektrik.

Nüfusun ana kısmı çoğunlukla olduğundanSadece elle sıkmak için zaman ayırmayın, bir elektrik seçeneği satın almak en iyisidir. Havuç ve pancar için böyle bir meyve sıkacağı bir disk rendesi süren güçlü bir motor ile donatılmıştır. Daha fazla sebze ile doldurulabileceği ve kısa sürede maksimum meyve suyu alabileceği için geniş bir oluğa sahip bir meyve sıkacağı seçilmesi tavsiye edilir. Ayrıca, para tasarrufu için, uzun bir garanti süresi olan cihazları seçmeye çalışmalısınız.

bir havuç sıkacağı meyve suyu sıkın

Elektrikli cihazların alt tipleri

Havuç için bir meyve sıkacağı seçerken, amacına dikkat etmelisiniz. Elektrikli aletler 3 kategoriye ayrılmıştır:

 • Ev. Ev mutfaklarında uygulanır.
 • Havuç ve diğer katı sebze ve meyveler için profesyonel sıkacakları. Daha büyük bir hacimde meyve suyu üretimi için tasarlanmıştır. Kamu catering işletmelerinde kullanılırlar.
 • Endüstriyel modeller. Bunlar büyük işleme işletmelerinde kullanılan güçlü cihazlardır.

Havuç için santrifüjlü meyve suları seçin

Taze sıkılmış meyve sularının hayranları arasındaki en büyük popülaritesi santrifüjlü aparatlarla yapılmaktadır. Bu tip meyve sıkacağıyla havuç suyunun sıkılması en üst düzeye çıkarılabilir.

Böyle bir aparatı seçerken, gücüne önem vermeye değer. Yüksek performans, sadece yarım dakika içinde bir litre meyve suyu almanızı sağlayacaktır.

Sıkacağı için bileşenler biraz içerir:

 • motor;
 • elek (bunların bir dizi farklı boyutlarda hücreler ile birkaç içerebilir);
 • bıçaklar;
 • 2 kap - meyve suyu ve prina toplamak için.

Santrifüjlü meyve sıkacaklarda iplikBu ürünler, dönen bir bıçak ile ürünlerin öğütülmesi ve daha sonra bir merkezkaç kuvveti etkisi altında bir elek vasıtasıyla preslenerek gerçekleştirilir. Bu durumda, meyve suyu bir kap, hamuru - diğerine girer. Sepet filtresi ve bıçak yoğun olarak döndüğünden, suyu ısıtmak ve köpüklemek mümkündür.

Avantaj ve Dezavantajları

Bir cihaz alırken dikkat etmelisinizGirişin çapı. Unutmayın ki, ne kadar büyükse, bir meyve sıkacağıyla havuç suyu elde etmek o kadar kolay olur. Motorun gücü, meyve suyu üretiminin hızı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Havuç için iyi bir meyve sıkacağı 500 watt'tan fazla olmayan bir güce sahiptir. Bu ünite çok gürültülü çalışmaz ve kısa sürede çok miktarda meyve suyu sıkar.

Günlük meyve suyu tüketimi ikiden fazla değilse, 250 watt tüketim için tasarlanmış bir cihaz satın alabilirsiniz.

Santrifüjlü meyve sularının belirgin avantajları yüksek verimlilik ve mükemmel meyve suyu kalitesidir.

Bu birimlerin dezavantajları, hızlı ısınmalarıdır.meyve suyu ile sonuçlanan okside olur, çabucak kararır, tadı değişir ve vitaminleri kaybeder. Bunu önlemek için, aldıktan sonra 5-8 dakika içinde içmeyi denemelisiniz.

Havuç için iyi bir meyve sıkacağı

Bir vidalı sıkacağı seçerek

Meyve sıkacağı meyve suyu açısındanKuru kek verdiğinden bu tip santrifüjden daha etkilidir. Eylemlerinin prensibi bir kıyma makinesine benzer. Bükülmüş spiralli metal burgu döner ve havuç ve diğer sebzeleri öğütür. Elde edilen hamur ince gözenekli bir ızgara ile sıkılır ve kabın içine meyve suyu şeklinde akar.

Burgu dikey olarak veyayatay. Dikey olarak düzenlenmiş vidalı vidaya sahip meyve suları, büyük miktarlarda meyve suyu elde etmek için en iyi seçenek olarak kabul edilir. Yatay helezonlar aynı zamanda sert sebzeler ve yeşillikler ile başa çıkabilirler, ancak yine de ek seçenekler sunarlar, örneğin, meyve suyundaki posa konsantrasyonunu kontrol etme kabiliyeti, bebekler için çok kullanışlı bir püre hazırlamanızı sağlar.

Bu tipte meyve sıkacakları 2 çeşittir:

 • tek vidalı
 • ikiz vidalı.

İlk tipteki cihazlar oldukça verimli ve çok sessiz çalışıyorlar. Suyu spiral dönen bir vida ile sıkılır.

Tip 2 sıkacakları 2 ile donatılmıştırbitişik burgular. Havuçlar ve diğer sebzeler aralarından geçtiğinden, bu makinelerle çok iyi bir sıkma elde edebilirsiniz. Bu nedenle, kullanıcılara göre, çift vidalı sıkacakları daha etkili olduğu düşünülmektedir. Bu, havuçtan olabildiğince fazla meyve suyu elde etmek isteyen insanlar için mükemmel bir seçenektir. Paslanmaz çelikten yapılmış burgular, pratik olarak ezilmiş sebzeler. Maksimum suyu sıkıyorlar. Çift vidalı modeller, tek vidalı muadillerinden daha pahalıdır.

bir meyve sıkacağı ile havuç suyu

Burgu sıkacakları artıları ve eksileri

Kullanıcı geribildirim göre, bu tür ana avantajımodeller soğuk presin varlığıdır. Bu tip bir meyve sıkacağı içindeki havuç suyu, üretimi sırasında ısınmaz, bu nedenle uzun süre boyunca yararlı özelliklerini ve tazeliğini korur ve korur. Hamuru küçük bir motor devriyle (70-120 rpm sınırında) ovalamak, sağlık için yararlı tüm vitamin ve minerallerin yüksek bir miktarını korumanızı sağlar. Aynı santrifüj tipi cihazlarda, dönüş hızı 1000 - 20.000 rpm'dir.

Ayrıca, kullanıcılar bir tane daha kaydettiBu modellerin pozitif kalitesi, motorun sessiz çalışmasıdır. Vidalı sıkacakların bakımı basittir, çünkü minimum sayıda çalışma parçasına sahiptirler.

Dezavantajlar sadece atfedilebilirBu cihazların çok işlevli olması nedeniyle yüksek maliyetler. Bu tür havuç ve elma için bir meyve sıkacağı mükemmel bir mutfak robotu olarak hizmet verebilir.

Satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Gövde malzemesi

Kural olarak, meyve sıkacaklarıdayanıklı plastik ve paslanmaz çelik. İkinci seçenek daha dayanıklı olarak kabul edilir. Plastik ürünler kullanımı kolaydır, çünkü daha hafiftirler ve bakımı daha kolaydır. Satın alırken tek şey, sert olması gereken, çizilmelere ve çatlaklara sahip olmayan plastik kalitesine dikkat etmelidir.

 • Meyve için kapsayıcı.

Geniş bir oluk seçmeye çalışın. Bu size zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

 • Seçenekler.

Satın alırken, meyve sıkacaklarını seçmek gerekli değildirBirçok ek mekanizma ile, bu maliyetini önemli ölçüde artıracaktır. Ancak kit, bir itici, temizlik için bir fırça, sıkılmış meyve suyu için çıkarılabilir bir cam içermelidir.

 • Garantili.

Kaliteli meyve sıkacakları en az bir yıl garantiye sahip olmalıdır.

 • Talimatlar.

Her türlü ekipmana gerekli tüm bilgileri içeren bir talimat eşlik etmelidir.

 • Sürekli işin süresi.
 • Gürültü seviyesi.

Tek vidalı meyve sıkacakları Omega 8004/8006

Kullanıcı geri bildirimlerine göre, bu en iyilerinden biriBirbirinden farklı olan vida modelleri, sadece kasanın renginde (8004 beyaz, 8006 krom kaplamalı siyah kaplamalı). Bu meyve suları yardımıyla katı sebze ve meyveler işlenebilir. Bu modellerin patentli iki aşamalı bir eğirme sistemi vardır, bu nedenle diğer vida agregalarından daha üretken olurlar. Onların yardımı ile,% 20 daha fazla meyve suyu elde edebilirsiniz ve mineral ve vitamin içeriği, standart tek vidalı bir meyve sıkacağı sıkılmış meyve suyu, daha çok daha yüksek olacaktır. Kit, tarifleri olan bir kitapçık içerir.

Omega - havuç sıkacağı, değerlendirmeden edinildiSadece en olumlu olan kullanıcılar: temizlenmesi, hızlı ve kolay bir şekilde ayrıştırılması (gitmesi) kolaydır. Cihazı çok güvenilir, çünkü yüksek kaliteye sahip. Garanti süresi 15 yıldır.

Çift vidalı meyve sıkacağı Green Star GS-1000

Yeşil Yıldız etkili basma ile ayırt edilir. Aktif kısımları çok kuvvetli bir seramik malzemeden yapılmıştır ve sürtünmeyi azaltmaya ve ısınmayı önlemeye yardımcı olan ve çok lezzetli ve besleyici bir meyve suyu elde etmek için mıknatısları sıkmak için mıknatıslar kullanılır. Ayrıca, bu meyve suyu çıkarıcıdan elde edilen suyun raf ömrü 24 saat değil, 48'dir.

Kit, bir dizi Yeşil Yıldız yemini içerir.fındık tereyağı, bebek maması, makarna ve sorbeler pişirmeye izin verir. Kullanıcılar bu modelin mükemmel performansını, elde edilen suyun en yüksek kalitesini ve 5 yıl garantisini not eder.

Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir 2019

Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir 2019

Related news

 • Peter Katedralinin mimarı. Peter Katedrali Baş Mimarı
 • Maraş Dondurması Yapılışı
 • Anlatımlı Örgü Yazlık Hırka
 • Ceviz Kaç Kalori, Ceviz Kilo Aldırırmı, Yoksa Verdirirmi
 • Kilo Almanın Yolları

 • Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir


  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir

  Havuç için meyve suları: en iyi seçenek nasıl seçilir