Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi 2019

Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi 2019 Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

Havuç orta bantta bulunan bir sebzedir.her yerde büyümüştür. Ancak bol hasat elde etmek için belirli şartlar gereklidir. Verimi arttırmak için bitkileri düzenli olarak sulamak ve beslemek yeterli değildir, tekdüze bir mahsulün gerçekleştirilmesi önemlidir. Bu, havuç dikmek için cihazlar kullanılarak elde edilebilir. Onları yapabileceğiniz şeylerden ve bunları nasıl kullanabileceğinizden makaleyi okuyun.

Tarihsel Arka Plan

Bitkinin doğal diyarı Afganistan'dır. Avrupa'da, havuç yaklaşık 10. yüzyıldan bilinmektedir. Portakal rengi ile havuç çeşitleri, ilk olarak 17. yüzyılda Hollanda'da ortaya çıktı. Bugün 60 çeşit var ve her birinin kök uzunluğu, çapı, rengi, ağırlığı, üstlerinin yüksekliği var.

Havuç dikimi için adaptasyon

Uzak geçmişte insanlar büyüyorduhavuçlar, kök bitkileri elde etmek için değil, çeşitli yemekler için bir baharat olarak kullanılan kokulu yapraklar ve tohumlar yüzünden değildir. O zamanlar havuç yararları hakkında bilmiyordum.

Bir tutam ile havuç dikim

Bu şekilde ekilen sebzeye ihtiyaç yokturinceltme. Diğer iniş varyantları bilinmediğinde bile kullandılar. Havuç nasıl ekilir? Tohumlar birbirinden 10 santimetre uzaklıkta deliklere ekilir. Toprak yüzeyinde kiriş sürgünleri görünecektir. Dikim malzemesinin uygun olmadığı kanıtlanırsa, en azından bazı tohumların yükselme şansı vardır.

Havuç nasıl ekilir

Bu tohumlar kaliteli olacak vehepsi ortaya çıkacak. İncelenmeye gerek yok. Her durumda, kök bitkileri dengesiz gelişecektir. Yetiştirilen havuçlar yırtılmış ve onlar tarafından tatlandırılmış, ve diğerleri de sakin bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu dikim yöntemiyle, havuçlar inceltilmediğinde kökler zarar görmez. Tek dezavantaj, çalıların yayılmaya başlamasıyla geniş bir alanın varlığıdır. Ama bağlarsanız alan azaltılabilir.

Bantın üzerine iniş

Havuç dikme yöntemleri farklıdır. Bunlardan biri kamyon çiftçilerinin çalışmalarını büyük ölçüde kolaylaştırıyor. İniş, özel mağazalarda satılan bantlarda gerçekleştiriliyor oluşundan oluşuyor. Zaten tohumları ekmişler. Havuç nasıl ekilir? Teknoloji çok basit. Kabuğu çıkarır, tomurcuklar yapar, tohumlarla bantlar gerilir ve toprağa serpilir.

Tohum dikmek için bir cihaz yapabilirsinizHavuç kendini. Bunun için gevşek bir kağıt al, tuvalete girebilirsin. İstenilen genişlikte şeritler genellikle iki santimetre kesilir. Bir nişasta ezmesi hazırlanır. Stripe 2.5 cm'lik bir mesafede damlacıklar uygulanır. Her damlanın üstüne bir havuç tohumu yerleştirilir.

Dikim havuç tohumları

Hasatın büyük olduğu suyaMacun preparatları mineral bileşimli gübre ilave edilir. Bir litre suya bir litre katkı maddesi yeterlidir. Zamandan tasarruf etmek için, şeritlerdeki geniş kağıt kesilmez ve her iki tarafta da tutkal damlacıkları uygulanır. Bant üzerinde havuç tohumları dikim aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Ekim hazırlık süreci, tüm hazırlık çalışmalarının sahada değil, evde gerçekleştirilmesi ile kolaylaştırılmaktadır. Kağıt üzerinde düzgün düzenlenmiş tohumlar aynı sürgünleri verir.
 • Toprağa dikim malzemesi bir banda yapıştırıldığı için aynı derinliğe kadar kapatılır.
 • Tohum tüketimi olağan tohumlama yöntemine göre 20 kat azalır ve verim arttırılır.
 • Bant bir havuç kaplama malzemesidir, bu yüzden bir havuç sineği ile hasardan korunur.

Havuç için ekme

Havuç dikerken vermekçoğu zamanbasit bir tasarımdır. Bu, bir çukur ve dibi bir delik olan iki tekerleğe sahip bir ekim makinesidir. Bu arada tohumlar eşit olarak oluğa beslenir. Havuç dikmek için cihaz, oluklar oluşturmak için çivili bir ön tekerleğe sahiptir ve arka tekerlek pürüzsüzdür. Yardımıyla, bahçe yatağı tesviye edilir ve tohumlar ekildikten sonra biraz çiğnenir.

Hücreleri kullanarak havuç dikim

Bu tohumlama yöntemi çok basittir. Bunu kullanmak için para harcamanıza gerek yok. Havuç dikmek için cihaz, üç düzine yumurta paketlemek için tasarlanmış iki hücresel kartlardan yapılır. Bir başkasına yatırım. Elde edilen yapı kuyuları oluşturmak için zemine karşı preslenir. Her deliğe havuç tohumu koyun ve toprak serpilir. Bu yöntemden dolayı, dikimler arasındaki belli bir mesafe korunur ve sürgünleri incelemek gerekli değildir.

Tuzlu çalkalayıcı ekimi

Havuç dikmek için bir cihaz yapabilirsinizbir geleneksel tuz mahzeni ya da bir dağıtıcı ile herhangi bir kap kullanılarak: tabletlerin ya da şeker ikamelerinin altındaki kapsüller. Dikim malzemesinin yatak üzerinde olmasını sağlamak için itme yapmak yeterlidir.

Havuç dikmek için bir cihaz nasıl yapılır

Hatta bir tohum için, tohumlar kum ile karıştırılmalı, iyice karıştırılmalı ve bir tuz çalkalayıcısına konulmalıdır. Ekim yaparken, birbirine yapışmaz ve bir yığın dökmezler. Tohumlar ve kum kuru olmalıdır.

Bir şişe ile bir şişe ile dikim

Havuç tohumu küçüktür. Ürün, havuç dikmek için bir cihaz kullanılarak dikilirse, yatağa eşit olarak yayılacaktır. Bunun için bir dağıtıcı ile bir şişe yağ alabilir.

Evde kimse yok iseKapakta bir delik bulunan plastik bir şişe ve içine yerleştirilmiş bir kokteyl tüpü. Tasarım yapışkan bant ile sıkıca sabitlenmiştir. Tohum tekdüze, şişe hafifçe çalkalandı. Tabii ki, decimation, yapılması gerekecek, ama önemsiz.

Havuç için şırınga carver

Bu küçük tohumlar dikmek için hazır bir cihazdır, sadece doğru şekilde uygulamak için yeterlidir. Dikim materyali balona dökülür.

Havuç tohumlarının dikimi için adaptasyon

Enjeksiyon sırasında olduğu gibi, pistona basarak, tohumlar yatakta yeterli uyku alır. Tekdüze sürgünler elde etmek için, aynı derinlikte topraktaki tohumları mühürlemeye çalışmanız gerekir.

Bir hamur kullanarak dikim havuç

Bu yöntemle tohum ekimi tek tip olacak,ve bitkilerin inceltilmesi gerekmez. Havuç dikmek için cihaz bağımsız olarak yapılabilir. Bu amaçla bir litre kaynar su ve bir kaşık undan bir macun hazırlanır. Bileşenler, topaklar olmadan homojen bir kütle elde edilene kadar karıştırılır. Suya biraz karmaşık bir gübre eklenebilir.

Soğutulmuş ve şişmiş kitle tohumları eklenirhavuç, her şey iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım, plastik bir şişeye yerleştirilir ve içinde bir delik bulunan bir kapakla kapatılır. Dikim sırasında, kütle oluklar içine sıkıştırılır, toprağa serpilir ve sulanır.

Bu yöntemle, tohumlar arasında birbirine yapışmazYatağın üzerine eşit olarak dağıtılmış ve fideler kalın olmayacaktır. Hamur, tohumlar için mükemmel bir besin maddesidir, bu yüzden daha hızlı filizlenirler. Asıl önemli olan, macunun kalın olmaması, aksi takdirde şişeden sıkılması zor olacaktır.

Havuç dikimi için el cihazı

En basit tek sıralı ekme makinesiDüşük kapasiteli kompakt ünite, bu nedenle küçük alanlarda tohumlama için evde kullanılır. Operasyon sırasında matkap, yatak boyunca öne doğru itilir. Tekerlekleri hareket ettirmek, mili kendi ekseni etrafında dönen küçük çentikler ile tahrik eder. Bunkerden tohumların bir kısmı bunlara girer. Kavitelerden ekstra tohumlar fırçalanır, her biri tek bir tohuma sahiptir. Daha fazla hareket sürecinde tohumlar karık içine düşer.

Havuç için ekme

Manuel bir ekim makinesinin avantajları vardır. Mil üzerindeki oluklar farklı çaplarda yapılabilir ve farklı boyutlarda tohumların ekilmesine izin verecek şekilde herhangi bir sıraya göre düzenlenebilir. Balmumunun yardımı ile hücrelerin büyüklüğü ve sayısı her zaman azaltılabilir.

Kendi elleriyle manuel ekme makinesi

Havuç dikmek için bir cihaz nasıl yapılır? Dört sıralı bir ünite yapmak için, tüm malzemeleri hazırlamanız gerekir: alüminyum borular, küçük bir parça galvanizli demir, tekerlekler, çubuk, aks. Kulplar bir alüminyum borudan yapılır ve tohumların doldurulacağı kutular toplanır. Demirden yapılmış huni şeklinde yapılmışlardır ve aks üzerine monte edilmiştir. Aralarındaki boşluklar aynı tutulmalıdır. Boru ve yarı-denizaltı, bir milimetre ile ölçülen bir delik ile ayrılır. Havuç tohumu içine düşecek. Bunların oluklara dökülmesini sağlamak için şaft üzerine bir kılavuz monte edilir.

Havuçların faydaları

Bileşimindeki bu sebze, vücut üzerinde olumlu bir etkisi olan çok miktarda yararlı madde içerir.

 • Havuç A vitamini bakımından zengindir. Vücudun günlük ihtiyaçlarını karşılamak için iki sebze kullanmak yeterlidir. Havuçlar ovulur ve bitkisel yağ ile karıştırılırsa, vitamin daha iyi emilir. Bu vitamin gözler için iyidir. Havuç düzenli kullanımı vizyon ile ilgili birçok sorunu çözmektedir.

Havuç dikim yöntemleri

 • Haşlanmış sebze, kanda yüksek şeker içeriği olan insanlar için faydalıdır.
 • Havuçlar kan damarlarına çok değerli faydalar getirir vekalbi. Kök sebzelerin taze halde kullanılması, kolesterol seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur. Yüksek potasyum içeriği nedeniyle beyindeki kan dolaşımı normalleşir. İnme gibi bir hastalık riski azalır.
 • Bitkisel hipertansiyon, varisli damarlar, aterosklerozda yararlıdır.
 • Havuçlar kanser hastalıklarına karşı mükemmel bir koruyucudur.
 • Yeme sebzeler karbonhidrat metabolizmasını geliştirir, kabızlık problemlerini çözer, bağırsakları, karaciğeri ve böbrekleri temizler, toksinleri ve toksinleri giderir,
 • Havuç mükemmel bir diüretik ve cholagogue. Kök mahsulü sayesinde, kum böbrekleri bırakır.
 • Bitkinin yara iyileştirici etkisi vardır. Bunu yapmak için, onu bir yaralı noktaya uygulamak yeterlidir.
Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi 2019

Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi 2019

Related news

 • Tavuk kuşlarını evde ve kümes hayvanları çiftliklerinde nasıl besleyebilirim
 • Bezrukov Ivan Sergeevich - Sergey Bezrukovun oğlu
 • Dukan diyet köfte ile Etiketlenen Konular
 • Evdeki kekler için krem: farklı pişirme seçenekleri
 • Rüya Yorum: Buzda kaymak için ne anlama geliyor

 • Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi


  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi

  Havuç dikmek için cihaz. Havuç için en basit tek sıralı ekme makinesi