Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 2019

Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 2019
18.05.2019

Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 45

Havayolu "Nordwind" (Nordwind Havayolları). "Kuzey Rüzgarı" (havayolu) - uçaklar

Bir tatil planlarken, tümdetaylar. Daha az önem vermeden, yolculuğunuza başlayacağınız bir havayolu şirketi seçimi. Yolcu taşımacılığı pazarında "Nord Wind" (Nordwind havayolları) havayolu şirketi uzun zamandır mevcut. Hizmetlerini kullanmanın mantıklı olup olmadığını öğrenmek için kısa bir genel bakışa sahip olalım.

öykü

kuzey rüzgarı

Kuzey Rüzgarı en çokhızla gelişen Rus taşıyıcılar. 2008 yılında kurulmuştur. O zamanlar filo sadece 3 uçaktan oluşuyordu ve uçuşların coğrafyası 6 charter destinasyonla sınırlıydı. 4 daha uçağın 2009 yılında satın alındı ​​ve 2012 yılında - 2014 18., filo 36 uçakları tarafından insanlı ve şirketin varlığının tüm dönem için toplam yolcu trafiği en fazla 4 milyon kişiye ulaştı.

Bugüne kadar, rota ızgarası şunları içerir:27 ülkede 100'den fazla destinasyon. Hava taşımacısı, uçak filosunu modernize etmek için 5 yeni uçak satın almak için bir sözleşme imzaladı. "Kuzey Rüzgar" - tur operatörü "Pegas Touristik" taşıyıcı.

öncelikler

kuzey rüzgar havayolu uçakları

Şirketin ana önceliği, ayrıcataşıyıcı, güvenlik. Bu uçaklar, çalışanlar ve yolcular için geçerlidir. Havayolu "Kuzey Rüzgarı" sağlanan hizmetlerin kalitesinin garantisidir, iyileştirme ve geliştirme için bir kurs aldı.

Şirket ve diğerleri arasındaki temel farkhava taşıyıcıları - dürüstlük ve dakiklik. Bu bakımdan fiyat ve hizmet kalitesinin yazışması temel bir rol oynamaktadır. "Kuzey Rüzgarı" faaliyetleri yetkililer tarafından kontrol edilir. Tüm personel son derece nitelikli ve sürekli eğitimli. Şirket turizm alanında liderliğe kendini adamıştır.

kuzey rüzgar havayolu nordwind havayolları

"Kuzey rüzgarı" (havayolu): uçaklar

Şirketin filosunun yaş ortalaması 14,5'tir. En eski uçağın 21 yaşında ve en yenisi 7,5 yaşında.

Toplamda, havayolu 6 tür uçak vardır:

 • Parkta "Airbus" A320-200, 1 birim miktarında listelenir. İki hizmet sınıfı vardır, toplam kapasite 180 kişidir. Uçağın yaşı 8,5 yıldır.
 • Airbus A321-200, 8 miktarında mevcutbirimleri. İki hizmet sınıfına sahip bir düzende, kapasite bir ile 220'ye kadar 170 kişidir. En eski uçağın 14.5 yaşında ve en genç olduğu - 7.5.
 • Boeing 737-800 4 birim olarak mevcuttur. Düzen, bir veya iki hizmet sınıfı olabilir. Bu kapasiteye bağlı olarak 230 kişi değişebilir. En yaşlı uçak 13 yaşında, en büyüğü 7,5 yaşında.
 • Havayolu tipinde 8 uçak varBoeing 757-200. Düzen, bir hizmet sınıfının kullanılabilirliğini varsayar ve 189 yolcuya kadar barındırabilir. Bu uçakların yaşı 12 yıldan 21 yıla kadar değişmektedir.
 • Filo ayrıca bir hizmet sınıfında 300 kişiye kadar kapasiteli 16 adet Boeing 767-300 uçağını içermektedir. En yaşlı uçak 20 yaşında ve genç uçak 14 yaşında.
 • Boeing 777-200 3'te mevcutbirimleri. Bir sınıf hizmet kapasitesi olan bir düzende 550 yolcuya ve iki - 305'e ulaşabilir. En eski uçağın yaşı 16,5, en küçüğü ise 10'dur.

Bagaj ücreti

kuzey rüzgarı

"Kuzey Rüzgarı" havayolu şirketi bilet ücretine göre bagaj ücretleri belirliyor. Serbest hızda bulunan el bagajının ağırlığı 5 kg'ı geçmemelidir.

Biletinizi ekonomik bir tarife ile satın alan yolcunun bagajı, 20 kg'a kadar ücretsiz olarak nakledilir. "İş" oranında biletli yolcular için bu oran 40 kg'a çıkarıldı.

umutları

havayolu kuzey rüzgar parkı uçak

2015'te Kuzey Rüzgarıfilosunun neredeyse üçte bir oranında azaldı. Bu optimize etmek için yapıldı. Bu adım, popüler turist rotaları boyunca yolcu taşımacılığına olan düşük talep nedeniyle gerekliydi. Uçuşların yüklenmesini optimize ettikten sonra uçakların kapasitesine uymaya başladılar.

Ayrıca uzun vadede yeni bir alan alması planlanıyor"Boeing 737-800" ve diğer uçakları yenileriyle değiştirin. Özellikle 2016 yılında üç MS-21 yerli üretim uçağı satın alınması planlanmaktadır. Şirketin bölgedeki bazı şubeleri kapalı olacak.

uçuşlar

nordwind havayolları yorumlar

Hava taşımacılığı pazarında "Kuzey Rüzgarı" çıktınispeten yakın zamanda, ancak mevsime bağlı olarak yüzlerce yöne işaret eden, oldukça geniş bir uçuş coğrafyası vardır. Şirketin ana ofisi "Sheremetyevo" sermaye havaalanında yer almaktadır. Ayrıca Krasnoyarsk ve Novosibirsk'in hava limanlarında üsler var.

Severy Veter Airlines uçuşlarHem yurtiçi hem de uluslararası (Asya bölgesi, Avrupa, Orta ve Güney Amerika ülkeleri) yönlerde gerçekleştirilmektedir. Yolcular, özel tarifeler ve bilet indirimleri ile çekilmektedir.

Rota ağı sürekli olarak genişliyor ve daha popüler yerlere adapte oluyor. Bugüne kadar, rota ağı aşağıdaki yollardan oluşur:

 • Moskova'dan - Akabe, Bangkok, Varadero, Kamran, Cancun, Monastir, Punta Cana, Phuket, Eilat.
 • Samara'dan - Bangkok, Phuket.
 • Orenburg'dan - Kamran.
 • Petersburg'dan - Eilat.

Olayları

Havayolu tarihinde sadece iki olay vardı.

İlk kez, ne zaman Nisan 2013 yılında meydana geldiuçak, Şarm El-Şeyh - Kazan'a uçuş yaptı. Suriye hava sahasının uçuşu sırasında, uçuş ekibi, yerden kovulduğu iddia edilen füzelerin patlamasına dikkat çekti. Sonuç olarak, yüksekliği 36.000 feet yükseltmeye karar verildi. Bu olayın soruşturulmasından sonra, federal ajans Rosaviatsia kendi ülkesindeki iç savaşın sonuna kadar Suriye üzerinden yolcu hava taşımacılığını yasakladı.

İkinci olay aynı yılın Aralık ayında meydana geldiPetersburg-Goa rotasını takip eden bir uçakla. Kalkıştan hemen sonra, kabinde bir basınç düşüşü vardı ve bunun sonucunda uçak Moskova'daki "Sheremetyevo" havaalanına binmeye zorlandı.

Havayolu «Nordwind havayolları»: yolcular yorumu

Müşteriler taşıyıcı hakkında ne düşünüyor?

Olumlu değerlendirmelerden, aşağıdaki noktalara dikkat çekilebilir:

 • nispeten düşük uçak bileti;
 • dakiklik;
 • taze, sıcak yemek;
 • gemide nezaket ve güleryüzlü personeli;
 • araç üstü hizmetin hızı ve kalitesi;
 • varış havalimanında bagajın hızlı alınması;
 • salonun temizliği ve esenliği;
 • gecikmeler ve iptallerin küçük bir yüzdesi;
 • çocuklara özel ilgi;
 • Çocuklu yolculara rahat koltuklar verilir.

Olumsuz noktalar tespit edilebilir:

 • eski uçak;
 • Kabin içindeki koltuklar arasında dar bir alan;
 • dar geçitler;
 • Uçuştan bir gün önce uçuş transferi;
 • tüm ampuller yolcu koltuğunda yanmaz;
 • bazı uçaklarda klima yoktur;
 • kayıt salonundaki taşıyıcı temsilcilerinin sahtekârlığı.

Özetlemek

8 yıl önce Rusya'da bir havayolu vardı"Kuzey rüzgarı". Bu süre zarfında uçak filosu çok daha büyük oldu ve uçuşların coğrafyası da genişledi. Havayolunun faaliyeti Rus turistlerin popüler yerlerine charter seferleri yapmaktan ibarettir. Program, bir veya başka yöndeki mevsimsel talebe yöneliktir. Öncelikler, her yolcu için güvenlik ve rahatlıktır. Çoğu durumda, yolcular şirket tarafından sağlanan hizmetlerden memnundur.

Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 2019

Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 2019

Related news

 • Kuru Meyveli Kek
 • Domuz eti domuz eti evde domuz - tarifi
 • Boğazın hidrojen peroksit ile durulanması yararlı mıdır
 • Tığ İşi Şiş Oyası Yapılışı Açıklamalı Videolu
 • Çocuklar İçin Abiye Elbise Olur mu Demeyin

 • Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 93

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar


  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 60

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 78

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 55

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 63

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 52

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 52

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 53

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 73

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 74

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 47

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 63

  Havayolu Nordwind (Nordwind Havayolları). Kuzey Rüzgarı (havayolu) - uçaklar 8