Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 2019

Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 2019
30.03.2019

Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 39

Hamilelik kediler ne kadar sürer? Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey

Bir kedi, diğer birçok evcil hayvanlardan farklıdıraşırı bağımsızlığı olan hayvanlar. Ancak dişi kedilerin, özel bakıma ihtiyaç duyduklarında hayatlarında bir dönemleri var - gebelik. İnsanlara gelince, bu dönem bir kedi için zordur. Deneyimsiz usta birçok soruyu içeriyor. Bir kedi için gebelik kaç yaşındasınız? Kedi kaç kere bir kediye gitmek istiyor? Hamilelik kediler ne kadar sürer? Sahipler neye dikkat etmeli?

Çoğu kedilerini sterilize eder ve endişelenme.Bıyıklı kadınların üremesi. Bununla birlikte, dişi kediler için yapılan bu operasyon çok travmatiktir ve operasyondan sonra hayvanın karakteri daha iyi sonuç vermez. Bu nedenle, tecrübeli sahipler genç kedileri sterilize etmemekte, kendi sıkıntılarını küçük bir kız arkadaşın çektiği acılara tercih etmektedirler.

Biyolojik olarak birçok kedi hamile kalabilirZaten 6-7 aylıkken, ama sonuçta ergenlik çağında bebek sahibi olmaları önerilmemektedir. Bu nedenle, pisi karşı cinsle bir yıla kadar tutulmalıdır. Bu onun tamamen olgunlaşmasına ve gebe kalmaya ve sağlıklı bir tam teşekküllü dölün doğumuna hazır olmasına izin verecektir. 7-8 yıl sonra, kedinin hamile kalmasına izin verilmemelidir, çünkü yaşlanan bir kedi hastalığına kötü bir şekilde son verebilir. Doğum çok zor olabilir ve kedilerdeki gebelik süresi yaşam beklentisiyle karşılaştırıldığında çok uzun. Bu durum, orta yaşlı bir organizma için çok zordur. Bu nedenle, yaşlı sevgilinizi sterilize etmeniz veya dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir.

Kedi, ortalama iki kez kedi ile temastan memnunBir yıl, bazen de olsa 4-5 kez. Bununla birlikte, bu sadece çiftleşmesi hamilelikle bitmezse olur. Hamileliğin kediler için ne kadar sürdüğünü göz önüne alarak, kuyruklu kadının genellikle yılda 3 defadan fazla doğum yapmadığı söylenmelidir.

Her zaman kedilerde gebelik ne kadar sürer,Kedilerle ilgilenmiyorlar. Doğumdan sonra, kedi, sağlıklıysa, kedi yavrularını nazikçe alır. Hasta anne sık sık atar. Tabii ki, sahipler terk edilmiş çocuklarla ilgilenmek istiyor, ancak bu genellikle doğal seçime karşı bir adım.

Hamilelik kediler ne kadar sürer? Ortalama olarak 65 gün. Kaç kedinin hamile kalacağı belli bir dönem, yaşlarına ve cinslerine bağlıdır. Genellikle 61 ila 69 gün arasında değişir. Gebelik kisyasını nasıl belirleyebilirim? Meme uçları çiftleşmeden üç hafta sonra pembe hale gelir, daha rahat davranır ve evde kalmayı tercih eder. Hamile kedi, uyku halindeyken, sahiplerine giderek daha sık gelir. İştah artar.

Hamile bir kediye nasıl bakılır? İlk önce, evi terk etmemesine dikkat edin, hayvan sıcak tutulmalıdır. İkinci olarak, beklenen doğum öncesi iki hafta kedi sıklıkla bulunabilir seven bu yerlerde daha iyi sıcak şeylerin kedi anne rahat yuva düzenlemek. Üçüncüsü, her zaman, çok kedilerde gebelik sürer nasıl, bunlar yalnız olmak istiyorum, bu yüzden birden kediler varsa, onları birbirinden ayrı tutmak. Üçüncü olarak, sevgi dolu canavarı doğru bir şekilde besleyin. Hamilelik sırasında, protein ve kalsiyum artan miktarlarda büyük ihtiyacı kedi, anne vücut kendi dokusunu geri değil, aynı zamanda inşaat malzemesi çocukları sağlamalıdır çünkü sadece. Dördüncüsü, bir kedinin hamileliği sırasında uyuşturucu kullanmayı reddet. Anne kedinin yaşamında yadsınamaz bir tehdit olduğunda, bunların kullanımı sadece aşırı durumlarda mümkündür. Pire ve helmintlere karşı çareler bile, yavruların sağlığını tehdit edebilir. Eğer kedi hamilelik sırasında hastalanırsa, hayvanı veterinere gösterdiğinizden emin olun.

Evcil hayvanınıza dikkat edin ve davranış değişikliği konusunda en ufak bir belirtiye dikkat edin. Artık kedinin hamileliği sizi habersiz hissetmeyecek, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 2019

Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 2019

Related news

 • KALPLER YAPRAK AÇTI İĞNE OYASINDAN TIĞ OYASINA TASARIM
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • İstanbul’da En Güzel Nişan Mekanları
 • Yararlıdan zararlı bir adım
 • Ispanaklı Yaş Pasta Tarifi Videosu

 • Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 28

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey


  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 17

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 28

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 66

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 53

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 20

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 47

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 5

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 56

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 48

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 68

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 82

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 77

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 95

  Hamilelik kediler ne kadar sürer Evcillarımızın ilginç durumu hakkında her şey 28