Haksız reklamcılık 2019

Haksız reklamcılık 2019 Haksız reklamcılık

Haksız reklamcılık

Reklamlar hayatımızı dolduruyor. Çeşitli medyada buluşuyor: Televizyonda, gazetelerde, radyoda, dergilerde. Şehirlerin sokak dolu reklam panolarından bahsetmiyorum bile. Peki reklamcılık nedir? Terimin anlamı, üzerine uygulanan gereklilikler ve reklamı yasaklayan türler, ayrıntılı olarak tartışılmaya değer.

Terminoloji hakkında biraz

Reklam tanımını vurgulamak için,Latince sözcüğün "bağır" anlamına geldiğini unutmayın. Bu nedenle çarşılarda tüccarlar müşterileri mallarıyla çadır kuruyorlardı, onurunu gösteriyorlardı. Modern reklamcılık bu terim anlayışına tam olarak uygundur. Her şeyden önce, mallarla ilgili bilgileri ve hizmetleri sunmak için, pazara yeni ürünler getirmek, dikkatlerini çekmek ve ürünler hakkındaki görüşlerini oluşturmak için tasarlanmıştır. Reklam bir pazarlama aracıdır. Malların satışını teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Reklamcılık faaliyetinde kullanılan kurallar

Ülkemizdeki reklamlar düzenlenmektedirBunun için temel şartları sağlayan Federal yasalar. Dolayısıyla, vicdanlı, dürüst olmalı, objektif olarak ürün, üretici ve tüketiciyi yanıltmamakla ilgili bilgileri yansıtmalıdır. Buna ek olarak, tüm kurallar tarafından oluşturulan haksız reklâm da cezaların cezalandırılabilmesi için, tutarlar idari işlem yasasında öngörülmüştür. Bu nedenle, herhangi bir şekilde, reklam yasasının resmi bir ihlali olsa da, tüzel kişiler için asgari ceza, yüz bin ruble ve vatandaşlar için - iki ila iki buçuk ruble arasındadır.

Yasalarca yasaklanan reklamlar,bazı malların başkalarıyla kabul edilemez şekilde karşılaştırılmasını, kişilere veya tüzel kişilere yönelik hakaretlerin, rakipleri de dahil olmak üzere, onur ve itibarlarını etkilemesini içerir. Reklam yayınını yanlış yerde yapamazsın, bir ürünü başka birinin altına maskeleyemezsin. Yanlış sunulan ürünle ilgili bilgi nedeniyle yanlış reklamlar genellikle yanıltıcıdır. Bu ilaçların uyuşturucu ama besinleri içeren tek besin takviyeleri olmadıklarından Örneğin, reklam BADov gibi davranır ya da tedavileri gibi kelimeleri yasak. Bu tür reklam teknikleri, haksız rekabet yöntemi. Reklam, benzer ürünlere göre daha üstün olduğu varsayılan bir ürün olarak gösteriliyorsa, güvenilir olmadığı kabul edilir. Aynı zamanda kelimeler "mükemmel", "en iyisi" olarak kullanılıyor, ancak bu tanımlamaları belgesel olarak kanıtlayacak bir yol yok. Durdurulmuş ifadeleri kullanamazsınız. Yurtdışında vicdansız reklamlar bu yasakları atlar. "Belki de en iyisi" sözcüklerini kullanırlar. Biz hala hizmet veya ürün "en iyi" bahsediyor, ama sonunda belgelenmiş alabilirsiniz özelliklerini eklemeyi unutmayın edilmektedir. Örneğin, "pastacılıkta en iyi kek."

Popüler markanın tüketicisini ikna etmek isteyenmalların (örneğin kıyafetler), reklamın vicdansız üreticileri, başkasının tarzını, etiketini, tasarımını ödünç alırken intihal kullanımına başvururlar. Orijinalteki değişiklikler çok az.

Etik olmayan ve vicdansız reklamçeviri, küfür, şiddet çağrıları olmaksızın yabancı kelimelerin sloganlarında kullanmak. Bu, vatandaşların, sıradan hizmet ve mal tüketicilerinin duygularını bozar, onurlarını küçümser. Reklam amaçlı olarak eyalet sembollerinin kullanılmasına da izin verilmemektedir.

Bazen vicdansız reklamlar sessizdirÜrünle ilgili bilgilerin önemli bir kısmı, neden anlamını bozar, sonuç olarak tüketiciler yanlış yönlendirilir. Bu aynı zamanda, belirli bir ürünü tanıtım amaçlı onayladığı iddia edilen tıbbi çalışanların katılımıyla da gerçekleşir. Bu tür teknikler yasaktır. İstisna, reklam ürünleri, ilaçları anlatıyor.

Haksız reklamcılık 2019

Haksız reklamcılık 2019

Related news

 • 20092010 sezonu ev tekstili koleksiyon ürünleri – Her eve SAREV ferahlığı
 • SMD 3528 - LED Tape: for description, specifications and reviews
 • ALMAN EKMEĞİ TARİFİ
 • Kayıp köpek Behzat aranıyor
 • Çocuklarda disbacteriosis: belirtiler, sonuçlar ve tedavi

 • Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık


  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık

  Haksız reklamcılık