Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 2019

Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 2019

Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 29 12.02.2019, 07:04

Hafıza teması Tvardovsky'nin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky

Önemli ve aynı zamanda çelişkili biriSovyet edebiyatındaki figürler, halk konuşması ve folkloruna olan yakınlığı, özel bir bireyselliği ve tekliği ayırt eden AT Tvardovsky, şiirler ve şiirler oldu. Aile değerleri ve Büyük Vatanseverlik Savaşı, Anavatan için savaşlarda ölen askerlerin anıları belki de şairin çalışmalarının en önemli yönleridir. Finlandiya ve Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın bir katılımcısı olan Stalin totaliter sisteminin dekulakizasyonu, onayı ve feshine şahit oldu. Zengin bir yaşam deneyimi ve gerçekliğe olan güven, Alexander Trifonovich'in eserlerini okuyucularla alışılmadık derecede popüler hale getiriyor.

Twardowski'nin sözlerinde hafıza teması

Şarkı Sözleri

Tvardovsky'nin eserleri üzerinde çalışırkenEn iyi folklor geleneklerine dayanarak, Rus karakterinin özelliklerini dikkate aldı. Bu yüzden şiirleri her okuyucu için basit ve anlaşılabilirdir. Evet, ve lirik kahraman, kural olarak, başlangıçta yazardan saygı ve sevgiye neden olan insanların yerlisi. Şair kendisi, çalışmalarındaki ana temanın, her zaman güncel olan hafıza teması olduğuna inanıyordu. Tvardovsky'nin sözlerinde, gelecekteki şair hala oldukça gençken, yerli bir aileye yansıyan, yoksun ve sınır dışı edilen düşüncelere yansıdı. Örneğin, "Kardeşler" şiirinde, birbirinden ayrı yaşamaya zorlanan yakın insanlar için acı çekmeyi ve özlem duyduğunu duyuyoruz. Ama Tvardovsky'nin savaş hakkındaki şarkı sözlerindeki hafızanın teması özellikle parlaktır.

Ön chronicle

Herkes, şairin Fin’e katıldığını biliyor30'lu yılların kampanyası. Ve Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndan sonra muhabir olarak cepheye gitti, ama her zaman öndeydi. Şair, tarla askerinin hayatındaki tüm zorlukları tam olarak biliyordu ve okurlarına anlattı.

Tvardovsky'nin askeri sözleri çok yönlüdür. Bunlar, nefret edilen düşmanın ("Güney Cephesinin Askerleri", "Smolensk Partizanları") savaşmaya itiraz eden halk şiirleridir. Ve kahramanca eylemler ("Tankman'ın Hikayesi") veya askerlerin hayatı ("Ordu Shoemaker") hakkında "roman" anımsatan küçük arsa şiirleri. Son olarak, şiir-yansıma, halkın ve tüm ülkenin kaderi için acı ile dolu ("İki satır"). Ama onları birleştiren asıl şey, yazarın Anavatan'ın kurtuluşu uğruna hayatlarını verenlerin anısını korumak için kişisel sorumluluğun kavranmasıdır. Bu düşünce Alexander Trifonovich'i asla bir erkek olarak terk etmedi ve şair-Tvardovski'nin ana sloganı oldu.

Tward'ın askeri sözleri

"Rzhev altında öldürüldüm": bir lirik kahraman ve ana fikir

Birkaç yazılı bir şiirSavaşın bitmesinden aylar sonra ilk önce "Savaşçının İradesi" ismi vardı. Bu, Rzhev için savaşlarda ölen askerin adına yapılan anlatı nedeniyle tesadüf değildir. Lirik kahraman, tüm kurtulanlara hitap eden bir asker-kurtarıcıya ilişkin genel bir imgedir: "Kardeş durmalıydınız, kardeşler, ..." Böylece, bir Rus askeri ölümünden sonra bile, yoldaşların ve ülkenin kaderi rahatsız edicidir. Ve bir satırda öldüğü için bir satırda hiçbir şey yokken, diğerleri hayatta kaldı. Sonuçta, bu kurban boşuna değildir.

Bu Tvardovsky'nin askeri sözleri. Büyük bir felaket karşısında, beton bulanık ve yaygınlaşıyor. Ve ölüm ve ebedi ölümsüzlük, kayıp ve unutulmaz feat gibi zıt değerler, birbirlerinden ayrılmaz olmaları için iç içe geçmiştir.

Tward şiirleri

"Savaşçı hakkında kitap"

AT'nin en ünlü ürünü Tvardovsky, savaş sırasında yaratılan "Vasily Terkin" şiiri oldu. Yazar ile 42 yıldan 45 yıla kadar uzanan ve Rus halkının en iyi özelliklerini somutlaştıran cesur bir askerin imgesini gösteriyor. Terkin her zaman olayların merkezinde yer alır, çeşitli sıkıntılara girer, ama asla kaybolmaz, umut ve inancını kaybetmez, en zor durumdan bir çıkış yolu bulur. Aynı zamanda kahraman sık sık acı ve acı hisseder, hatta belki ağlar, Tvardovsky vurgulamaktadır.

Şiirler şiirleri de komik ve tempolu geliyor, o zamanBir ifade edilemez ve sertlikten bölüm "The Crossing" gibi kayıp duygusu ile doldurulur: "İnsanlar sıcak, oturma / ... dibe gitti" Ve bütün şiirin içinden kırmızı iplik sonsuza savaş alanında yatan sol olanların bellek temasını gider. Bu nedenle, Sovyet halkının barışçıl bir gelecek için ödediği büyük bedelleri asla unutmamak her insanın görevidir.

Tvardovsky şiirleri

AT Tvardovsky'nin şiirleri

Kolektivizasyon ve dekulakizasyon ("ÜlkeKarıncalar "), Büyük Vatanseverlik Savaşı ve insanların (kahramanlığı" Vasili terkin ")," çözülme "Kruşçev altında (" uzak İçin - mesafeye "), kişilik ve totalitarizmin (kültünü debunking" İnsan Belleği ") - Ülkenin tarihsel gelişiminde temel aşamaları XX yüzyılın 20-60-ler, Twardowski'nin kaderi bir parçası haline geldi ve şiirlerinde yansıdı. Yazar, her birimiz insanlar ve ülkeye olacaklardan sorumlu olduğunu donemindekileri hatırlatmak amacıyla geçmişin eserlerin sayfalarını yeniden oluşturur. En açıkça bu fikir onun son şiirinde somutlaşan edildi.

"Hafıza hakkıyla"

İş uzun süre yasaktı. 3 bölümden oluşan kompozisyonu, okuyucuyu şairin hayatına, gençlik hayallerine ve umutlarına tanıtır. Ve en önemlisi - Alexander Trifonovich, 30'lardaki köydeki trajediden açıkça bahsediyor. O zamanlar, sert bir işçi olan babasının dekulakized ve sürgün edildi. Bu yüzden, Tvardovsky'nin sözlerindeki bellek teması, sadece ailesinden önce değil, aynı zamanda Rus köylülüğünün tamamından önce, kısmi pişmanlığa dönüşür. Bir hüküm gibi, “halkların lideri” ve “sessiz insanlar” olarak adlandırılan şiirde de sözler geliyor: “... sessizce unutulmaları söylendi… Ama bu açık bir acıydı / Hayatları kesilenler için”. Yazar şahsen tanıdığı insanları hatırlar, bu da çalışmayı güvenilir kılar.

Şiir öncelikle gençliğe vetarihin parçalara bölünemediği sonsuz bir hatırlatma gibi geliyor. Her şeyin onun içinde birbirine bağlı olduğu ve geçmişin şimdiki zamanda ya da gelecekte tekrar edilebileceği. Bu yüzden şiirin adı, ana belleğin teması olarak zaten açıklanmıştır.

Tvardovsky Çavdarın altında öldürüldüm Tvardovsky'nin şarkı sözlerinde,önemi her zaman problem alakalı: bunu bilmek gerekir ve bunların aile ve onların ülkesini seven deneyimlerini hatırlamak emin olun. Tek yolu geçmişin korkunç hataların tekrarlanmasını önlemek ilerlemeye.

Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 2019

Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 2019

Related news

 • Erkeklerin hoşlanma belirtileri
 • Fevronia ve Peter Anıtı. Heykel kompozisyonlarının kurulması Aile çevresi programında Muazzam kutsal dindar Peter ve Fevronia
 • Yaz uzun eteğinde desen: bütün sezon için basit bir çözüm
 • Çok İzlenen Videolar
 • Duodenogastrik reflü. Belirtiler ve Tedavi

 • Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 16

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky


  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 83

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 56

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 57

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 16

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 83

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 12

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 27

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 41

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 38

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 36

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 73

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 30

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 12

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 88

  Hafıza teması Tvardovskynin şarkı sözlerinde. Askeri Şarkı Sözleri: Tvardovsky 23