Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 2019

Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 2019

Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 79 08.03.2019, 20:20

Gorky'nin "Çocukluk" romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri

Otobiyografik üçlemesinin ilk bölümündeyazar M. Gorky, çocukluğunda başkahramanı Alesha Peshkov'u çevreleyen hayatın "iğrenç iğrençliklerini" tarafsız bir şekilde tasvir etti. Çocuk, bu zor zamanlarda, Akulina Ivanovna gibi onunla sempatik ve nazik olduğunu ve Tsyganok'tan asla vazgeçmediğinden şanslıydı.

Büyükanne parlak görüntü

Gorky'nin "Çocukluk" Akulina Ivanovna'nın hikayesindeŞüphesiz Kashirin merkezi bir yerde oturmaktadır. O bir koruyucu melek torunu korur gibi, haset, zulüm ve karşılıklı nefret dolu, bambaşka bir dünyada sıkı sıkıya bağlı bir aileden geliyordu olduğunu. işin Okuma, yanlışlıkla çevre Kashirinyh evde uzun yıllar geçirdi büyükanne, kendileri doğumda ona verildi iyi insan nitelikleri kurtarabilecek nasıl soruyu? Kader kadını şımarık asla ama her zaman o gücü sadece Tanrı'nın kanunlarına göre yaşamayı değil, aynı zamanda onun etrafında insanların zorlukları aydınlatmak için bulundu.

acı bir çocukluk hikayesinde büyükanne görüntüsü

Kahramanın biyografisi

Gorky'nin "Çocukluk" hikayesinde büyükannemün imajıkademeli olarak görünür. - O Kashirina için evli ondört yaşından olduğu gibi dokuma dantel o ve dilencilik bir engelli dokuz yıla annesi, o muhteşem sanat öğrendiği nasıl: Biz çoğunlukla Alyosha ile yaptığı görüşmelerden hayatı Akulina Ivanovna hakkında bilgi. Hayatı da acıdı. On sekiz çocuğu doğurdu ve sadece üçü hayatta kaldı. Ve birbirleriyle hiç kavga etmediler. Anneannemize bakmak, iki oğlu miras yüzünden ne kadar dayak yedi, acıdı. Eşinden ve dedesinden hiç feragat etmedi: yaşlılığında bile sıklıkla düştü. Her ne kadar kahraman ondan daha uzun boylu ve güçlü olmasına rağmen, sessizce çığlık attı ve dövdü. İnsanın başına gelen her şeyin, Tanrı'nın isteğiyle yazılmış olduğuna inanıyordu. Kayda değer bir test, ölümünden önce bir parça ekmekle kendi hayatını kazanması gerektiğidir; dedesi bütün mülkleri satmış ve hiçbir şeyle bırakmamıştır.

Akulina Ivanovna'nın portresi

Gorky'nin "Çocukluk" romanında büyükannemün imajı veriliyorAlyosha algısı ile. İlk tanıdığı o çocuğa "yuvarlak, büyük başlı, iri gözlü ve ... burun burun" gibiydi. Akulina Ivanovna, yüksek büyüme ve durgunluğa rağmen, bir kediye benzemekten daha yumuşak ve düzgün bir şekilde taşındı. Özellikle dans sırasında dönüştürülmüştü: genç ve güzeldi.

Büyükannesi kalın siyah saçları vardı, o oOnu uzun zamandır taradı. Belki de bu yüzden hepsi dışa karanlık görünüyordu. Fakat ona dikkatle bakıldığında, kahramanın içten parlayan bir his vardı. Bu neşeli, sıcak, kararsız ışık, büyük gözlerinden geldi.

Ve anneannem güzel bir hikayeci veSayısız ilginç hikayeler ve halk efsaneleri biliyordu - bazıları "Çocukluk" Gorky adlı hikayesinde yer alıyor. Her neyse, Akulina Ivanovna'nın nerede olduğu önemli değil, insanları bir mıknatıs gibi çekiyor gibi görünüyordu.

acı çocukluğunun kahramanları

Başkalarına bakarken

Alyosha, büyükanneyi hiç hatırlamadıBen şikayet etti. Aksine, sık sık başkasının suçunu almaya çalıştı, başkalarının acılarını kurtarmak için kendini bir darbe altına sokabilirdi. Yani o akşam, dedesi Alyosha'yı ilk cezalandırmaya tabi tuttu. Vahşileşmiş Mihail babasının evine girmeye başladığında bile: büyükannem oğlumu sakinleştirmeye çalıştı ve elini kırdı. Ve Akulina Ivanovna, herkesi vitröz patlamasından korumak için yanan atölyeye koşarken kendini düşünmedi. Büyükbabasına itaat etmeyen ateşle çalkalanan at bile, bu korkusuz kadının yanında küçük bir fare gibi davrandı. Gorky'nin "Çocukluk" hikayesinin kahramanlarının yaşamın zor anlarında ona gitme şansı yoktur.

Ve Alyosha, izlemeyi ve dinlemeyi çok severdi.büyükannem tanrıya dua etti. Her akşam ona evde neler olduğunu anlattı. Ve her zaman birilerinin yardım etmesini istedi, birileriyle akıl yürütmesi için. Kalpten akan bu dua, büyükbabanın söylediği ezberlenmiş sözcüklerin aksine, çocuk için yakın ve anlaşılabilir bir şeydi.

hikaye acı çocukluk

Böylece bölümden sonraki bölüm, görüntü oluşuyorGorky'nin "Çocukluk Çağı" romanında büyükanne. Bu portre, sempatik, samimi, ahlaki açıdan temiz, cesur, kararlı bir kadın. Uzun yıllar boyunca yaşadığı pek çok şey, ama çok zor hayatımızın kendisi olarak "sadece bakır borçlardan" değişmeden kaldı.

Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 2019

Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 2019

Related news

 • Kadına Dair Herşey
 • Kulis: AK Parti, İzmirde Aziz Kocaoğlunu yenecek adayı buldu
 • Bonbon Lif Veya Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Cadılar Bayramı 2016
 • Vitrin dolapları sadece mobilya sanatının bir başyapıtıdır

 • Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 44

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri


  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 11

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 38

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 42

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 46

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 3

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 58

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 32

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 70

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 27

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 68

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 27

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 62

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 8

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 13

  Gorkynin Çocukluk romanında büyükannemün imajı. Kahramanın karakteristikleri 70