Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 2019

Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 2019
18.09.2019

Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 58

Gobsek'in görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac

1830'da ölümsüz bir roman yazılmıştır.Fransız yazar Honore de Balzac "Gobsek". İşin sorunsallığı tamamen insanın ahlaksızlıklarından birine dayanıyor - ana karakterin hayatının sonunda saçma sapan şaşkınlık. Zaman geçtikçe, hikaye yazar tarafından çok hacimli iş "İnsan Komedi" katkıda bulunmuştur.

Yazarın kısa özgeçmişi

Fransız yazar 20 Mayıs 1799'da Paris'te doğdu.yıl. Biyografik verilere göre, babası bir köylü ve annesi bir burjuvadan doğmuştu. Aristokratik önek "de" Honore, bu makalede kısaca anlatabileceğiniz "Gobsek" adlı hikayesinin yayınlandığı yıl içinde kullanmaya başladı.

Lisans derecesine sahip olan Balzac,Noter ofisinde üç yıllık hizmet. Genç adam, babasının pratiğini açmak için önerisini güvenle reddetti. Onun hobisi ve çalışması, sadece edebiyat gördü. O sırada genç adamın çalışmaları yayıncılar için en ufak bir ilgiyi temsil etmiyordu.

görüntü Gobseck

Sabırsızlıkla taşan Onore bir dilenciye taşındıParis mahallesi ve işe başladı. Yazmaya başladığı roman, uzun yıllar sonra onu edebiyatın gerçekleri arasında popüler kılacaktı, ama o zamanın eleştirmenleri onun yaratımlarını acımasızca tanımadılar.

Yazmaya dön

1829'dan beri Balzac kendi yaratıcılığını sürdürmeye devam etti.ölümsüz romanlar ve romanlar. Geceleri, çok sayıda siyah kahvenin canlılığını destekleyen ve akşam dinlendiği akşam yazdı. Bir gün için Honore bir tüy kalem yazmamıştı.

Bu "ordu" rejimi sonundaödüllendirildi ve kitaplar dikkatle işaretlendi. "Shagreen'in cildi" romanı, yazara, o zamanın en iyi yazarlarından birinin adını getirdi. Bu yüksek başarı, genç yazarına çok ilham verdi, bu yüzden "İnsan Komedi" adlı mükemmel bir destan yarattı. İçeriği Balzac çağdaşlarının karakterlerine ve eylemlerine çok yakın olan romanı "Gobsek" i içeriyordu.

Bir yazarın hayatında Ukrayna'nın önemi

Balzac ilk kez bu ülkeyi 1847'de ziyaret etti. Burada Evelina Ghana ile evlendi, bu yüzden sık sık Ukrayna topraklarını ziyaret etti. Bu harika yerler hakkında çok sayıda makale yazılmıştır ve bunlardan biri "Kiev hakkında Mektup" dır. Balzac, her yıl, toprağın tamamen gübrelenmesine gerek kalmadan, buğdayın ekildiği verimli topraklara hayran kalmıştır.

kel gobsec

Gana'nın mülkünde olmak, içtenlikle Honoreköylülerin hayatıyla ilgileniyordu. İşten gelen ve aynı zamanda komik şarkılar söyleyen insan gruplarını izlemeyi severdi. Sonuç olarak, yazarın Ukrayna'ya olan sevgisi sadece Paris için değil, aynı zamanda "Köylüler" romanında da yansıtıldı.

Balzac'ın yeniliği

Genç Honoré'nin yaratıcılığı iki şafak vakti düştü.ana türler: tarih ve kişilik hakkında romanlar. Balzac, Avrupa edebiyatında modayı takip etmemiş ve Esbsek'in iyi bilinen görüntüsü gibi, her karakterin bireyselleştirilmiş bir türünü göstermeye çalışarak eserler yaratmıştır.

Yazarın odak noktası neredeyse her zamantüm eksiklikleri ile modern bir burjuva toplumu vardı. Balzac tarafından yazılan "Gümrüklerle ilgili Etüdler" de, o dönemin mülklerinin, sosyal kurumların ve sosyal devletlerin mümkün olduğunca tam olarak varlığı ortaya çıkar. "Gobsek" de bu döngüye insan zekası ve açgözlülüğünün bir gösterimi olarak girdi.

"İnsan Komedi"

Sürekli eleştiriye rağmen Balzacçalışma durmadı. Zamanla, yazar adı verilen bir epik içine işlerini birleştirmek karar verir "İnsan Komedi". Zamanının orijinal resim oluşturmak - Yazara göre, kitap bugünün toplumu olarak, mevcut her özellik, bir kelime tarif edersiniz bir öykü barındırır gerekiyordu.

Döngü en geniş üç bölümden oluşur"Ahlak hakkında etüdler" dir. Balzac yaşadığı Fransa'nın gerçek bir resmini ortaya çıkardı. "Gobsek", "Etude" ye giren edebi eserlerden biridir.

gobsec karakteristiği

özet

Balzac'ın tüm karakterleri parlak bir şekilde çizilir.unutulmaz ve belirsiz. Bu, "Gobsek" kitabının ana karakteridir. Kısa hikaye aşağıda sunulmuştur, ancak özet, yazarın okuyucuya anlatmak istediği anlamın sadece küçük bir bölümünü yansıtmaktadır.

Hikaye, gişe devi kabinde başlarKont Ernest de Resto ve Derville tarafından ziyaret edilen Granlie. Birincisi, evin metresi, kızı Camilla'ya, Parisli bir ailenin onlarla ilgili olmak istemeyeceği için, sayıma doğrudan bir düzenleme göstermenin yanlış olduğunu açıklamaya başladı. Ernest, iflas ettiği için kızına uygun bir çift değildi.

 gobsec kısaltılmış

Dervil ne olup bittiğine müdahale etmeye karar verirşeylerin gerçek özünün açıklamaları. Hikâyeye uzaktan başladı, Gobsak'la tanışırken hala bir öğrenciydi ve ona soğukkanlı bir altın görüntü diyordu.

Her nasılsa, tefeciden borç toplama hakkında bir hikaye anlattıbir kontes. Maruz kalması korkusuyla, sevgilisinin bir fatura alması için ona elmas para verdi. Gobsek haklıydı, bu dandirin bütün ailesini mahvedeceğini söyledi.

Daha sonra, sarışın yakışıklı sayısı Dervil'e döndüUsta ile tanışma isteği ile Maxim de Tray. Sırasıyla Gobsek, borçluya borçlu olduğu için başlangıçta grafiğe borç vermeyi reddetti. Ancak kalan aile takılarıyla aynı kadın rehineye gelir ve herhangi bir şüphe duymadan tüm şartları kabul eder. Tüm bu Kontes, ona para transfer edecek olan şantaj de Tepsisi yüzünden yaptı, aksi takdirde intihar edeceği iddia edildi.

Aynı gün kocası Gobsek'e patladıelmasların iadesini talep eden kadın. Ama bunun yerine, ona, sahip olduğu sadakatsiz karısından ve sevgilisinden korunmak için tüm mallarını verir. Tamamlamak için Derville, bu olayın Ernest de Resto'nun babasıyla gerçekleştiğini bildirdi.

Bir süre sonra, kulak ciddi bir şekilde hastalandı. Bu vesileyle eşi Maxim ile bütün bağları koparır ve kocası için umurundadır. Ölümünden bir gün sonra, irade arayan kadın, merhumun bürosunda bir görev düzenledi. Ancak eylemlerinin en korkunç tarafı, ölen sayının mülkünün Gobsek'in mülkiyetine devredilmediği halde, kağıtların yakılmasıydı. Derville, Usur'u her şeyi de Resto'nun ailesine geri döndürmesi için yalvardı, ama o çok kararlıydı.

Hikayenin sonunda, Camille veErnest birbirini seviyor, Dervil Gobsec'e gitti ve bunu ölümde keşfetti. Hayatının sonuna gelince, avarice onu tamamen emdi. Ev çok fazla şımarık yiyecekle dolup taştı, çünkü hiçbir şey satmadı, hile korkuyordu. Gobsek'in görüntüsü, bir kişinin hızla altın ve güce geçtiği özel bir yırtıcı gücün bir uygulamasıdır.

Gobsek içeriği

Hikaye, avukat Dervil'in de Granlie'yi kayıp mülkün Count de Resto'ya geri dönüşü hakkında bilgilendirdiğini gösteriyor. Asil bir bayan Camille'nin Ernest'in karısı olabileceğine karar verir.

Ana karakterin özellikleri

Gobsek'in görüntüsü içsel olarak çelişkilidir. Kahraman, güçlü bir kişiliktir ve ayrıca bir ölçüde filozof ve bir psikologdur. Bu özelliklerin yanı sıra açgözlülük, acımasızlık ve zulüm vardır. Büyük olasılıkla, tefecinin hedefe ulaşmak için kullandığı zorlu varoluş koşullarından kaynaklanmaktadır.

gobsek problematiği

Ayrıca, Gobsak'ın açıklaması ve portresi açıkçayazarın kendisi hakkındaki ifadelerinde görülür. Balzac, kahramanı bir kişi faturası olarak tanımlar. Yaşadığı yırtıcı dünya farkındalığı onu tövbe etti. Ve böyle bir miktar para ve altın onun için lüks bir varlık değil, bir koruma duygusu için gereklidir. Gobsek'in karakterizasyonu, yetersiz konuşmasıyla, müşterilerle konuşmada kullanılan standart bir kuru ifade seti ile destekleniyor. Onun bütün görünüşü zenginlere karşı saygısızlık gösteriyor.

Diğer eserler

Gençliğinde, Honore eleştirmenlerin haksız sözlerine dikkat etmemeye ve çalışmasına devam etmeye çalışmıştır. Erken çalışmalar:

- Roman "Shuany";

- "Shagreen cilt";

- "Gobsek";

"Top oynayan bir kedinin evi."

Balzac göstermeye çalıştıkarakterlerinin her birinin bireyselleştirilmiş türü. Çalışmasının merkezi kurgusal kahramanlar değil, burjuva toplumunun hayatı ve eylemleriydi. Aynı adı taşıyan romandan Hobsak'ın şaşkınlığı, okuyucunun bir kişinin kendi içindeki tüm iyiliği öldürmesi ve ruhsuz bir ruffian ve akümülatör olması durumunda ne tür bir yaşam trajik yaşamının olabileceğini gösterdi.

Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 2019

Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 2019

Related news

 • Kolçak: Selam bile vermiyorlar
 • Şifa Kaynağı Okaliptus Çayının Faydaları
 • Fizikte hangi uzmanlık alanlarına geçmeniz gerekiyor Fizik dalında kimler çalışmalıdır
 • Çok İzlenen Videolar
 • Post Tagged with: tencerede kek

 • Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 36

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac


  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 84

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 61

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 40

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 36

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 17

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 35

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 90

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 31

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 7

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 64

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 33

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 10

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 33

  Gobsekin görüntüsü. Aynı ismin hikayesinde Gobsek görüntüsü Honore de Balzac 86