Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 2019

Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 2019
16.09.2019

Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 78

Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir

İnsan her zaman hayatın tümünü bilmek istertezahürlerinin genişliği. Uzun bir yol kat ettikten sonra, insanlık varlığın özüne giderek nüfuz eder. Gnosiology bu zor yoldaki adama yardım etmeye geldi. Bu öğretim nedir ve ne hakkında?

Epistemoloji, bilginin felsefi doktrini, biliş imkânı ve doğası, sınırlar ve çok daha fazlasıdır.

Yunanca kelimesi bize Yunan'dan geldidil "gnosis" - bilgi ve "logolar" - bir kavram, öğretim, yani bilgi doktrini (kavramı). Epistemolojide önemli bir yer, nesnenin nesne ile ilişkisi, ilişkilerinin yapılandırılması, gerçek nedir ve nerede olduğunun nasıl belirleneceği konusunun incelenmesi ve incelenmesidir. Bununla birlikte, bir şey kesin: Biri bu öğretinin merkezinde.

Epistemoloji, bilgi teorisi veya başka bir şeyyaşam doktrini insan evrimleştikçe evrimsel gelişme uzun bir yol katetti ve dünya hakkındaki anlayışı bu evrim yolunda değişti, epistemoloji onun biliş yöntemlerini geliştirdi ve genişletti.

Eskiçağda, epistemoloji felsefi doktrinidirBiliş, konuyu bir bütün olarak ele almış ve bilgide bir cismin işlevsel dönüşümüne dikkat çekmeye büyük önem verilmiştir. Ve yalnızca Orta Çağ epistemolojisinde - bu yaşam doktrini genişlemek ve derinleştirmek ve klasik bilgi teorisinin tasarımına yaklaşmaya başlar. Ve Aristoteles'in öğretilerinin ve Hıristiyan dogmatik önermelerin kombinasyonu ikili gerçeğin ortaya çıkmasına yol açtı.

17-18 yaşlarında deneyimli bir doğa bilimi ortaya çıktığındagerçeği nasıl bir şekilde belirleyeceği konusu akut hale geliyor. Şu an "ampirizm - gerçekçilik", "duyusal-gerçekçilik" vb. Karşıtlıklar vardır. Daha sonra konunun etkinliği biliş sürecinde daha gerçek hale gelir.

19. yüzyılda, gnoseoloji felsefi doktrinidirbiliş, Kant'ın biliş öznel temelini tanımlaması için yönlendirildi ve bu, bilişe ve mutlak gerçeğin tanımlanmasına yönelik doğal felsefenin yeniden değerlendirilmesine yol açtı. Doğal bilimlerdeki hızlı gelişme ve metafiziksel bilişin reddinin bir sonucu olarak, hayatla ilgili bilişsel tutum felsefi araştırmanın merkezinde yer alır.

Klasik konunun bilişsel aktivitesiepistemoloji, izolasyonu ile ilişkilendirilmiştir ve belirleyici olmuştur. Bununla birlikte, bu konunun bilinci kendiliğinden şeffaftı ve bu nedenle güvenilirliğin bir kriteri değildi.

Modern gneoeoloji problemin doktrinidir.bilimle ilişki. Bilimsel araştırma, bilişin sosyal doğasının ortaya çıkmasına yol açtı. Bilimin büyüme etkisiz olduğunu fark eden bilim resmi ve sosyal gelişmez sonucuna varmıştır ancak iletişim için araştırmacılar ve kendi kişisel kaynakları, organizasyon ve koşullarından olan ileriye onun sürekli gelişim ve güncelleme öğrenilmesini teşvik etmek mümkün hale edildi. Bu alanda tüm fazla araştırma epistemoloji gelişimi için umutları bilginin mevcut araştırma durumlarla ilgili anlayış göstermektedir. Bu durumlarda o bulma ve yeni bilgi ve epistemolojiyi geliştiriyor, açıkça bilginin sosyal fonksiyonunu ortaya Bu durumlardan znaniya.Na bazlı çalışmaların ortaya çıkması konusunu oluşturan biliş ve kişilik sosyal tezahürü rol izlemek mümkündür.

Diğer ile ortak araştırmaDisiplinler, epistemolojinin etrafındaki dünyayla insan ilişkileri türlerini tarif etmesini mümkün kılar.Yapışan uyuşmazlıklar ve sürtüşmelerden sonra, epistemolojik felsefenin ilk ifadelerinin sınırlamalarının anlaşılması gittikçe daha belirgin hale geldi. Metodolojinin, doğa bilimlerindeki araştırma yöntemlerinden temel olarak farklı olduğu beşeri bilimlerin bu gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

Şu anda, epistemoloji, bu felsefi bilişsel doktrin, gelişmeye devam ediyor ve yeni bilgiyi edinip ustalaşmamıza yardımcı oluyor.

Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 2019

Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 2019

Related news

 • Tahinli Tavuk Salatası
 • Yumurtalı Pancar Sapı Kavurması
 • Pekmezli Kek Tarifi Videosu
 • Lezzetli ve sağlıklı balık ringa balığı: kalori ve en iyi yemek tarifleri
 • Keler

 • Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 52

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir


  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 21

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 94

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 75

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 92

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 21

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 92

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 7

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 6

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 28

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 28

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 19

  Gnoseoloji bilginin felsefi öğretisidir 37