Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 2019

Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 2019
22.09.2019

Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 56

Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama

Gliserin süpozituvar - tıbbi bir üründürbileşimi gliserol, sodyum bikarbonat, dolgu maddesi olarak stearik asit içerir. Paket 10 fitil içerir. Gliserin fitilleri, kahvaltıdan yirmi dakika sonra günde bir kez, intrarrectal (rektum içine) enjekte edilir. Bu maddenin yumuşatıcı ve müshil etkisi vardır.

Gliserin fitilleri: farmakolojik dinamikler

İnsan vücudundaki gliserol,karbondioksit (CO2) ve su. Karbondioksit, rektumu uzatır, reseptörleri tahriş olur ve bu da bağırsak motilitesini harekete geçirir ve dışkılamayı harekete geçirir. Gliserol birçok farmakolojik ajanların tahriş edici etkisini azaltır. İntra rektal uygulama ile, fitiller pasajın yanı sıra dışkılamayı da kolaylaştırır. İlaç iki şekilde kullanılabilir: yetişkinler ve çocuklar için fitiller. Mum gliserin, müshil etkisi olan bir farmakolojik ajan olarak kabızlık için reçete edilir. Bu mumların mideyi temizlemek için kullanılabileceği unutulmamalıdır. Bu, oral ilaçların mümkün olmadığı durumlarda özellikle geçerlidir.

Ayrıca kullanımı için kontrendikasyonlar bulunmaktadır.anlamına gelir. Bu hemoroid alevlenme sırasında kullanılamaz, anüs çatlak, yapısına dahil edilen bileşenleri rektum tümörleri, aşırı duyarlılık (alerji), ilaç sözü geçen. Gliserol ile fitil reçete ederken görülen yan etkilere gelince, incelemelerin çoğu gözlemlenmediğini göstermektedir. Müshillerin uzun süre kullanılması durumunda, hastalar rektumda rahatsızlık hissi gösterebilir (tahriş), bazen iltihaplanma reaksiyonları oluşur. Bazen ilaç ishal, döküntü, şok, lupus-benzeri sendrom, ince bağırsak bozukluğu (emilim bozukluğu ve emilim sendromu), enterokolit ve kalın bağırsak, kronik hepatit, anal kaşıntı, vb melanoz İlacın aşırı dozda verilmesi durumunda baş ağrısı, aritmi, mide bulantısı, baş dönmesi, kusma ve diyare meydana gelebilir.

Mum gliserini (Nizhpharm) olarakkronik kabızlığın tedavisi için bir terapötik madde. Bu amaçla, gliserine ilaveten, gaz oluşturan fitiller de kullanılır. Bunlar ağırlıklı olarak dışkılama etme eylemi aciliyet bastırılması neden olduğu kabızlık için kullanılır ( "Kaltsiolaks" "Ferrolaks" mum ravent, lityum karbonat ile mum anlamına gelir).

Mumlardaki bir lipid tabanı olarak,hidrojene pamuk yağı veya kakao yağı. 30 dakika sonra - 45 dakika, anlamına gelen "Kaltsiolaks" ve "Ferrolaks" - defekasyon lityum karbonat hareket ile intrarektal kullanımı mum ardından ortalama 10 dakika üzerinde neden olunan, ravent süppozituarlardır. Gaz oluşturan mumların yan etkilere neden olmadığı, kusurlu refleksin dışkılamanın restorasyonuna katkıda bulunduğu belirtilmelidir. Gliserin fitilleri rektumun müköz zarı tahriş ederken, dışkılamanın refleks uyarımı yapılır.

Mumlar gliserin (çocuk): kullanım kılavuzu

Çocuklarda, özellikle de yeni doğan bebeklerdeBir sandalye ile ilgili sorunlar kaydedilir. Gliserin fitillerini kullanarak çocuğunuza yardımcı olabilirsiniz. Eczanede, bu ilaç reçete olmadan dağıtılmaktadır. Çocuk zorlanmaya başlarsa, bacakları kaldırın, ilacı rektuma girebilir. Daha sonra, bebeğin kalçaları sıkılmalıdır ve bir süre tutulur (birkaç dakika), böylece gliserol çözünecektir. Bu mumlar rektumun yağlanmasını sağladığı için, dışkı ağrısız bir şekilde atılır. Bu özellikle, çocuğun dışkılama eyleminden korktuğu durumlarda çok önemlidir.

Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 2019

Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Soslu Izgara Balık Tarifi – Balık Tarifleri
 • Süper Lig’de faul yapan mı kazanıyor
 • Anime Çizgi Film Doraemon’un İnternet Sitesi Açıldı
 • Tuğçe Hanım’ın 77 Kilodan 53 Kiloya Düşme Hikayesi

 • Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 96

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama


  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 80

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 24

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 1

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 80

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 31

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 89

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 74

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 4

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 36

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 87

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 26

  Gliserin fitilleri: farmakodinamik ve uygulama 87