Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 2019

Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 2019

Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 45 08.02.2019, 18:19

Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler

İlaç otu birçok kişi tarafından bilinir,Diyabet gibi çok zor bir hastalıktan muzdarip. Bu bitkiyi hiç duymamış olanlar, halk hekimliğinde kullanımı, yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları hakkında konuşacağız.galaga officinalis

tanım

Glega officinalis (Galega officnalis) -baklagil ailesinin çok yıllık bir çalı. Yaklaşık bir buçuk metre yüksekliğinde, güzel çiçek açan, güçlü, çok saplı bir bitkidir. Bush, yirmi sapa kadar numara verebilir. Yeşil boyalı, boru şeklinde, içi boş, diktir. ilaç uygulaması

Yapraklar büyük, garip-pinnate, saplı,stipules. Onların uzunluğu yirmi beş santimetreye ulaşabilir. Döküm, on beş çift yaprakçıktan oluşur, oval, uzatılmış bir şekil. Üstüne biraz sivri.

Yaz başlangıcından itibaren çiçekleri Glega officinalisSonbahar Ortası Festivali. Çiçekler açık mor veya açık mavi, büyük, uzun pedicels, çan şeklini anımsatan vardır. Onlar yirmi santim uzunluğa kadar dik salkım-fırçalar oluştururlar.Gallega tıbbi keçi

Bitkinin kök sistemi güçlü, güçlüdür. Kökün uzunluğu bazen yeni sürgünlerin görüldüğü çok sayıda yatay süreçlere sahip iken, seksen santimetreyi aşar.

Çiçeklenme sonra gazag, ilaç formlarımeyve - ayakta fasulye, beş ila sekiz böbrek benzeri, sarımsı-yeşil bir rengin yumuşak tohumları, dokunuş sağlam. Meyvelerin tam olgunlaşması Eylül ayında gerçekleşir.

kullanımı

Tıbbi amaçlar için tüm parçalarbitkiler (yaprak, çiçek, kök), tıbbi herni (keçi keçi) zehirli bir bitki olmasına rağmen. Bu bitkiyi temel alan ilaçların dozajını bilmek ve gözlemlemek önemlidir.

yayılma

Bitki genital tıbbi termofilik,Bu yüzden Ukrayna, Moldova ve Rusya'nın güney bölgelerinde sıklıkla bulunur. Nehir kenarlarındaki yollarda, çayırlarda, orman kenarlarında, dağ bozkırlarında yetişir.

Hammaddelerin hazırlanması ve saklanması

Yollar boyunca hasat edilen bitkiler için uygun değildir.ilaç üretimi. Hammaddeler çiçeklenme sırasında hasat edilir, keskin bir bıçakla düzgünce kesilir. Çoğu zaman çiçekler ve gövdenin üst kısmı kullanılır. Sadece bitkinin taze yeşil saplarını seçin.

Derhal toplandıktan sonra, küçük parçalara ayırınadettir. Kurutma, gölgede, iyi bir havalandırma ile (gölgelik veya tavan altı) yapılır. Doğal kumaş veya kağıt saklama torbaları için uygundur. Raf ömrü bir yılı geçmemelidir. Bu süreden sonra çimen iyileşme özelliklerini kaybeder. diyabet için çim galego ilaç

Meyveler olgunlaştıkça farklı zamanlarda toplanırlar. Öğütürler, tohumlar gölgede kurutulur. Raf ömrü yirmi dört aydır. Kökler iyi temizlenir ve akan su ile yıkanır ve küçük parçalar halinde kesilir. Kuru kökler gölgede, gölgelik altında, ancak tercihen kurutma kabininde olmalıdır. Raf ömrü - iki yıldan fazla değil.

Antik çağlardan bilinen bir ilaç

Antik çağlardan beri Glegoga medicinaliyileştirici olarak kullanılır. Başlangıçta bitkinin laktasyonu artırma yeteneği not edildi. Süt verimini arttırmak için hayvan yemlerine ilave edilerek kullanılmaya başlandı. İkinci adı - keçi - bitki aynı sebepten aldı.

Bir süre sonra idrar söktürücü, folik asitlerin uygulamalarında yaygın olarak kullanılmasına izin veren çimin zahiri özellikleri ortaya çıkarıldı.bitki gazlega ilacı

Kimyasal bileşim

Bugün uyuşturucu uyuşturucu zaten iyi çalışılmıştır. Şunları içerir:

 • alkaloidler;
 • triterpenoidler;
 • peganin;
 • taninler;
 • karbonhidratlar;
 • vazitsinon;
 • pipecoline ve askorbik asit;
 • flavonoidler;
 • rutin;
 • karoten;
 • acı;
 • fenolik karboksilik asitler.

Bitkinin tohumları içerir:

 • steroidler;
 • sükroz;
 • stakiyozdur;
 • alkaloidler;
 • saponinler
 • stearik, palmitik, linoleik asitler.

Glega ilacı: uygulama

Geleneksel tıp bu otu kullanmaz amaHalk şifacıları bunu antelmintik, terletici olarak oldukça başarılı bir şekilde kullanır. Galega, emzirme sırasında emzirme için bir araç olarak kullanıldığında iyi bir sonuç verir. Sıvının hareketini ve sonuç olarak anne sütü üretimini geliştirir.

Galega diabetes mellitus ile

Kuşkusuz, gazleg bu tür ciddi bir hastalığın tedavisi için ilaçların yerini tamamen alamaz ve ilacı almayı reddeden denemeler yapmak gerekli değildir.

Ama yardımcı bir çim aracı olarakdiyabet için galer ilaç oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. İnsülin henüz uygulanmadığında, bitki tip 2 diyabetin ilk aşamalarında etkilidir. Diyabetle birlikte, sadece solgunluğun hipoglisemik etkisi yararlı değildir, yani kan şekeri seviyesini düşürme kabiliyetidir. İç dokuların glukoza duyarlılığını arttırır. Sonuç olarak, keskin kan şekeri sıçramaları hariç tutulur. galago ilaç yorumlar

İlaç bitkisi ile yardımcı olurBir diyabetik vücutta önemli bir süreç. Bildiğiniz gibi, karaciğerin glukoz - glikojen depolaması vardır. Enerji yeterli değilse ve onu hiçbir yerden almazsa, saklı rezervler kurtarmaya gelir. Diyabetli bir dahlias yaratmaya yardımcı olan bu paha biçilemez rezervlerdir. Ayrıca, glega ilaç tonları düz kas. Bu, kan damarlarının güçlendirilmesine ve zararlı kolesterolün giderilmesine yardımcı olur.

Gıdaya katkı maddesi

İlaç tedavisinin etkisini arttırmak veDoktorun hastalıklarının önleyici bakımı, sıklıkla, bir aktif madde temelinde biyolojik olarak aktif katkı maddelerinin uygulanmasını tavsiye etmektedir. Vücutta anti-sklerotik ve vazokonstriktif etkileri olan tanen ve flavonoidlerin kaynağıdır ve diyabetes mellitusta glikoz seviyesini normalleştiren etkili bir araçtır.

Bu gibi katkı maddeleri şunları içerir:

 • ilaç dahlia;
 • dulavratotu kökü;
 • ısırgan;
 • karahindiba kökü;
 • kurutulmuş havuç, fruktoz, gül kalçaları.

Bu katkı maddeleri kimler için yararlıdır?

Aşağıdaki hastalıklardan muzdarip hastalar için gale ile diyet takviyelerinin kullanılması önerilir:

 • diabetes mellitus 1-2;
 • obezite ve aşırı kilo;
 • ateroskleroz;
 • varikoz damarları;
 • romatizmal hastalıklar.bitki gazlega ilacı

Bir gale gelen preparatların hazırlanması Tarifler. kaynatma

İki yemek kaşığı kuru öğütülmüş çimen500 ml su dökün. Elde edilen bileşim yirmi dakika boyunca bir emaye tencerede kaynatılır. Bir elek boyunca süzün, 500 ml'lik bir hacme kaynatılmış su ekleyin. Et suyu kullanmadan önce 1/2 bardak olmalıdır. İlk uygulamadan sonra, şekerin kanını kontrol edin - dozaj azaltılabilir veya arttırılabilir.

Bitkisel koleksiyondan kaynatma

25 gram çim çayına ihtiyacın var.fasulye bakla, ısırgan yaprakları ve karahindiba kökü. Ot kaynar su 250 ml dökün ve 30 dakika demlemek için izin verin. Günde üç kez iki yemek kaşığı (masa) alın.

Diüretik et suyu

Bitkinin tohumları kullanılır (10 gram). Bir bardak suya dökülür ve beş dakika kaynatılır. Günde 1/2 bardak alın.galsga ilaç kontrendikasyonları

Suyu Kullanmak

Bitkinin taze suyu birantiseptik ajan. Ülser ve yaraları yıkayabilir, boğazını veya ağzını yıkayabilirler. Bunun için taze meyve suyu taze otlardan sıkılır, suyla üçte bir oranında seyreltilir.

Kontrendikasyonlar

Gördüğünüz gibi birçok kullanışlı özellik varofficinalis. onu da kontrendikasyonlar. Phytotherapists çim toksik özelliklere sahip uyarıyorlar. Bu nedenle, herhangi bir tedavi gerekli dozajını atayacak, buna dayalı ilaçları alıp alamayacağını öğrenecek doktor, bir ziyaret ile başlamalıdır.botanik çim

Özellikle dikkatli olan emziren anneler olmalıEmzirme geliştirmek için bir soluk almak. Aşırı dozlama, bebeğin sağlığını etkileyecek olan sütün içine giren zararlı maddelere yol açabilir. Kadırgaların ana kontrendikasyonları:

 • gebelik;
 • hipotansiyon ve hipertansiyon;
 • bireysel hoşgörüsüzlük.

Kadırgaları tedavi ederken bağırsak mikroflorasını bozabileceği akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, bunu düzeltmek için tedavinin bitiminden sonra bir sağlık kursu gerekebilir.

Diğer alanlarda uygulama

Galega uzun zamandır mükemmel olarak kabul edildimedonozom. Bu bitki, aynı miktarda nektarı bir korunga olarak verir. Bir hektardan bir hektardan sonra, arı iki yüz kilogram nektar toplar. Gazelin tıbbi bir bitki olduğu, mükemmel bir bal taşıyıcı, değerli bir yem ürünü olduğu gerçeğine ek olarak, gıda için de kullanılabilir. Kafkasya'da bu bitki bir baharat olarak kullanılıyor. Bitkinin genç yaprakları ile salatalar, emziren anneler için yararlıdır.

yorumlar

Birçok şeker hastaları galega için iyi bilinirofficinalis. Bu konuda yorumlar olumlu insanlar bırakın. Genel sağlıkta iyileşme, kan şekerinin düşürülmesi dikkat çekiyorlar. Sadece bu bitkiyi öğrenmiş olanlara tavsiyede bulunurlar, doktorunuza danıştığınızdan emin olun. Uygun bir reçete alacak ve bir dozaj yazacak.

Keçi ve genç annelerin kullanımından memnun. Laktasyonda önemli bir artışa dikkat çekiyorlar, ancak aynı zamanda, bebeğe zarar vermemek için dozajla en sıkı uyumu uyarıyorlar.

Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 2019

Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 2019

Related news

 • KURDELE NAKIŞI TEKNİĞİ İLE GELİNCİK KENAR ÖRNEĞİ
 • 2019 En Şık Çocuk Gelinlik Modelleri
 • Son İstasyon Fragman
 • YÜCE RABBİM KİMSENİN AĞIZ TADINI BOZMASIN
 • Fırında Mantarlı Somon Tarifi
 • 2019 YENİ ÇEYİZLİK İĞNE OYASI YAPIMI

 • Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 66

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler


  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 95

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 60

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 52

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 4

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 10

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 84

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 98

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 95

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 69

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 89

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 17

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 32

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 98

  Glega officinalis: açıklama, kullanım, kontrendikasyonlar, reçeteler 18