Gerbera odası - pencere kenarında güneş 2019

Gerbera odası - pencere kenarında güneş 2019
21.09.2019

Gerbera odası - pencere kenarında güneş 75

Gerbera odası - pencere kenarında güneş

Muhtemelen mağazalarda durmamışsındır.Uzun bir sap üzerinde parlak, papatya benzeri çiçeklerin yakınında ve onların neşeli renklendirme ve tatlı yeşillik hayran. Böyle bir "güneş" evine harika bir ruh hali ve kutlama duygusu getirecek, çünkü ona gülümsemeden bakmak imkansız.

Ve bu bitkiye gerbera odası denir. Bu oldukça iddiasız bir çiçek.gerbera odasıözel bilgi ve beceri gerektirmeyen bakım. Tavsiyemizi kullanarak, parlak bir şekilde dekore edilmiş pencere eşiği ile kendinizi ve sevdiklerinizi memnun edebilirsiniz.

Gerbera aile evi Asya ve Güney Afrika'nın tropikal kesiminden. Islahçıların çalışmaları sayesinde, çeşitli renkler vardır: sarı, turuncu, pembe, kırmızı ve beyaz.

Evde, gerbera oldukça iyi yetişir. Bu çiçeğin gerektirdiği en önemli şey, belirli bir sıcaklık ve güneş ışığı sıcaklığıdır.

Içerik sıcaklığı

Belirli bir miktarda ısı varlığıBu çiçek bakımı için tek zorluk. Yaz aylarında - 20 ° C'ye kadar ve kışın, dinlenme döneminde - 14 ° C'ye kadar Soğuk mevsimde, gerekli sıcaklığın gözlenmesi özellikle önemlidir, çünkü bu zamanlardaki oda gerberaları, yaz çiçeklenmeye hazırlanırken, yaprakları oluşturur. Bu dönem ağustos ayından mart ayına kadar devam eder.

sulama

Evdeki birçok çiçek gibi, nemi seviyor, bolca talep ediyor, ama aşırı değil.evde çiçeksulama. Kışın, kural olarak, yaz aylarında biraz daha az. Bunu yaparken, suyun çiçek soketlerinde görünmediğinden emin olmanız gerekir. Bir palet içine dökerseniz daha iyidir. Bu aynı zamanda çiçeğin köklerini bozmasına da yol açacaktır. Hatırlanması gereken başka bir şey de suyun oda sıcaklığında olabildiğince fazla olması gerektiğidir.

Düzenli sulama ek olarak, gerbera odasıperiyodik spreyleme gerektirir. Şey, eğer yapraklarda toplanmayan küçük damlacıklarsa. Bitkinin çiçeklerini herhangi bir şekilde püskürtmeyin!

Ek gübreleme

Gerbera organik gübreleri tolere etmez, fakatonu beslemek gerekiyor. Nisan-Ağustos ayları arasında bol miktarda büyüme döneminde minerallerin kompleksini izler. En iyi pansuman 3 haftada ve çiçeklenme zamanında bir - 2 haftada bir yapılır.

nakli

oda gerbera Hepsinden iyisi, bu çiçek geniş hissediyorve derin tencere. Satın alımın ardından hemen gerbera-pot yeniden ülkemizde yetiştirilen olmadığından, o iklime alıştırmak için zaman vermek ve Hollanda, nerede ve dükkanlar girer etmeyin. Yeni saksı göç erken satın aldıktan sonra iki hafta daha olacak.

Dikim zaman, o çiçeğin boynunu unutmaToprağın yüzeyinin 2 cm üstünde olmalıdır. Tencerenin altına yerleştirilmesi gereken drenajı hatırlayın. Nakil sırasında kök çevresinde oluşan toprağı tahrip etmeyin, bu nedenle bitkiye zarar vermeyin. İyi bir büyüme gerberaları için nötr veya zayıf asidik toprağı seçin. 1: 1: 2 oranında turba, kum ve yaprak toprağı karışımı olabilir.

Sizinle uzun zamandır büyüyen bir çiçek için, transplantasyon için en uygun zaman baharın başlangıcıdır.

üreme

Büyük bir çalı birkaç parçaya ayrılabilir,Her 2 büyüme noktasında ayrılıyor. Çiçekler aynı zamanda çıkarılmalı ve kökler kesilmeli ve dezenfekte edilmelidir. Kesimler ile çoğaltma, üzerinde 2 yaprak bulunan rizomların ana bitki kısımlarından kesilerek yapılır. Yapraklar budanır ve sap toprağa ekilir. Köklendirme için en iyi sıcaklık 25 ° C'ye kadardır.

Zarif gerbera odası çiçeklenme ile sizi memnun etsin!

Gerbera odası - pencere kenarında güneş 2019

Gerbera odası - pencere kenarında güneş 2019

Related news

 • Satışların ana aşamaları
 • 2019’un ultra mükemmel projesi
 • Şık Görünmenin Püf Noktaları
 • Çocuklarınzın Odasını Bölmek İçin Kullanacağınız Harika Tasarımlar
 • Erkekleri Yataktan Uzaklaştıran Nedenler

 • Gerbera odası - pencere kenarında güneş 32

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş


  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 55

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 55

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 67

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 17

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 64

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 63

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 15

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 33

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 85

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 49

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 86

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 33

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 55

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 73

  Gerbera odası - pencere kenarında güneş 60