Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilirGebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir

25.05.2019

Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 97

Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir?

Hamile bir kadına gelebilecek sıkıntılardan biri sinüzittir. Genellikle soğuk algınlığının uygunsuz tedavisinin ve uzun süreli seyrinin sonucu olarak ortaya çıkar.

Nazal mukozanın ödemi tıkanmaya yol açarmaksiller sinüsler. Bu durumda, mukusun bunlardan normal çıkış akışı bozulur ve iltihap oluşur. Sinüzit bir ve iki taraflı olabilir. Hastalık başlarsa, o zaman pürülan olur.

Genyantritis tehlikesi yakınEnflamasyonun odağının beyin ve göz soketlerine konumu. Menenjit ve diğer ciddi komplikasyonlar olabilir. Ve oradan, enfeksiyon tüm vücuda yayılabilir. Örneğin, böbreğe ve kalbe gidin.

Ek olarak, hamilelik sırasında sinüzit tehlikelidir çünkü teşhis edilmesi zordur. Genellikle bir röntgen yardımıyla yapılır, ancak, bir yürümeye başlayan çocuğun gebelik döneminde, bu yapılamaz.

Bu nedenle, keskin bir pürülan antrit olduğundan şüpheleniyorsanızHamilelik sırasında sinüs ponksiyonu kullanın. Aynı zamanda tedavi rejiminde kullanılır. Bununla birlikte, irin ve mukus kaldırılır ve sinüsler ilaçlarla yıkanır.

Birçok gelecek anneler boşuna bundan korkuyorlarprosedür. Kesinlikle güvenli, çok etkili, ama biraz tatsız ve ağrılı. Bu hastalığın sürekli nüks bir delinme sonuçları inanılmaktadır. Aslında sen antibiyotik kötüye zaman bazı ciddi vakalarda ve özellikle hamilelik sırasında, değil - Kronik forma geçişi önlemek için tek yoldur.

Sinüzit belirtileri şunlardır: baş ağrısı, burun tıkanıklığı, pürülan akıntı, uyku bozukluğu, genel halsizlik, solunum zorluğu. Daha sonra yanakta ağrı olabilir.

Rulman döneminde ilaç almakAslında sınırlıdır, bu nedenle gebelikte bir genyantrit tedavisi ve hatta bir rinit kalifiye kulak burun boğaz uzmanı tarafından harcanmalıdır. Bu, komplikasyonları önler ve fetüse zarar vermez.

Bu arada, hamilelik sırasında sinüzit bebek için tehlikelidir. Enfeksiyonu kaynağından kaynaklanabileceğinden ve annesinin sağlığı ile ilgili problemler ona çok iyi yansıtılmamıştır.

Gelecek annelerin çoğuBu sorunla karşı karşıya, soru, antibiyotik alamazsanız, gebelikte sinüzit tedavisi nasıl ortaya çıkıyor? Bunu sadece mümkün değil, aynı zamanda gerekli ve mümkün olan en kısa zamanda yapın.

Ancak en kısa zamanda bir uzmana başvurmak daha iyidirburun akıntısı vardı, kendi kendine ilaç yoktu. Genyantrite kadar mümkün ve ulaşılamaz. Burun deliklerini deniz suyuyla durulamak, nazal mukusu incelten doğal ilaçlar almak zorunludur.

Tabii ki, risk grubunda, her şeyden önce,Zaten sinüzit olan kadınlar, yanı sıra hastalığın kronik seyri ile gelecek mumyalar. Ek olarak, alerjik riniti olan kadınlar, polipler ve nazofarenksin bazı anatomik özellikleri onu tanıyabilir. Bununla birlikte, çoğu zaman, bağışıklığın azalması nedeniyle hamile kadınlara zulmeden viral ve bakteriyel enfeksiyonların bir sonucudur.

Kural olarak, açılmamış vakalardaGebelikte antibiyotiklere topikal olarak izin verilir. Mutlak bir mukoza ödeminin kaldırılması için araçlar uygulayın. Pus ve mukus yıkamak yanı sıra antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkisi almak için çeşitli çözümler ile yıkama atayın. Durum çok ihmal edildiğinde, onaylanmış antibiyotikleri içeriye uygulayın. Tedavi şeması, gebelik süresi ve hastanın durumu göz önünde bulundurularak doktor tarafından seçilir.

Böylece, hamilelikte sinüzitHemen tedavi edilmeli, ancak soğuk algınlığı başlar başlamaz doktora görünmek daha iyidir. Kendi kendine ilaç kabul edilemez, anne ve fetüse zarar verebilir. Otolaryngologist için zamanında bir itiraz ile, prognoz uygundur.

Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilirGebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir

Related news

 • Yoğurt Otu İle Haşimato Kürü
 • Selvi: Güvenilir bir kaynak, Brunson krizi konusunda hafta sonuna bakmamı işaret etti
 • Limit-çit kartı: tasarım özellikleri
 • Evde Yapılabilecek 4 Harika Saç Modeli
 • Kiralık Aşk 21.Bölüm izle

 • Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 79

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir


  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 58

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 41

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 69

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 54

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 20

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 53

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 41

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 59

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 18

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 18

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 27

  Gebelikte genyantrit: Herhangi bir tehlike var mı ve nasıl tedavi edilir 50